Alchemik

Wydanie
Drzewo Babel, Warszawa, .
Wymiary
14,0 × 12,5 cm
Cykl
NA GŁOS
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
Oprawa
Kartonowa Foliowana
ISBN
5900741513003
Waga
0,04 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Stępień Basia, Kowalski Andrzej
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Czyta: Ksawery Jasieński Czas nagrania: 4 godz 36 min 1 CD mp3

Opinie czytelników

(2.94)
24582 ocen, w tym
263 opinii
5
48
4
53
3
38
2
52
1
72
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Uwierz w Sekret – On naprawdę działa!

Dla dzieci i starszych. Prosta historyjka w klimacie baśni tysiąca i jednej nocy, ponadziewana maksymami, które zachęcają do odkrywania znaczenia w pozornie pospolitych rzeczach, do czerpania ze świata i lubienia go takiego jakim jest.
Czasami filozofia „Alchemika” bywa sprzeczna i wstecznicka; trzeba sobie pozytywistycznie filtrować :)

Przeczytaj całą opinię
2016-05-11 o 15:20
1
0
  Oceniłeś tę opinię jako pomocną. Zmienić? Oceniłeś tę opinię jako nieprzydatną. Zmienić? Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?

Alchemia, nadzieja, cel, marzenia, wiara i miłość - to wszystko, a zarazem tak wiele zauroczyło mnie w ,,Alchemiku'' i wciągnęło w jego historię. Czytając powieść starałam się porównać wszystkie opisane zjawiska i przemyślenia do realnej codzienności. Wystarczy, że zatrzymamy się wbrew samym sobie i przez chwilę poobserwujemy świat wokół. Tyle ukrytych detali można zobaczyć, o których nawet nam się nie śniło. Właśnie o tym opowiada Paolo Coelho. Potrzeba jedynie nadziei i wiary, by spełnić nasze cele i podążać za skrytymi marzeniami, które tlimy w sobie i o nich zapominamy, niepotrzebnie. Musimy zaufać naszym przeczuciom i Znakom, które ukazują się wokół. A tak naprawdę wystarczy tylko uwierzyć w powodzenie przedsięwzięcia, by rozpocząć podróż. Nie mogłam oderwać się od książki. Pochłonęła mnie, a po przeczytaniu pozostawiła samą w rozmyślaniach. Nie będę na siłę szukać minusów w ,,Alchemiku''. Każdy oceni ją według własnego uznania, ale moim zdaniem nie posiada ona żadnych wad, tylko niezrozumiałe dla osób fragmenty, które aby je pojąć trzeba szukać Własnej Legendy. Książka napawa nadzieją, że pomimo codziennej rutyny, która wprowadza do naszego życia szarość i nudę, wystarczy marzenie, nadzieja i wiara, by wyrwać się z zaślepienia, zdjąć ,,różowe okulary'' i zacząć podążać Własną Legendą. A to wszystko zawarte jest w jednym słowie: Mektub.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932

Super

Świetna książka, polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://www.empik.com/p1109421044,ksiazka-p

Mają rację ci wszyscy złośliwi krytycy wykpiwający pseudofilozoficzną tandetę dzieła Paula Coelho. Dlaczego zatem dałem 6 gwiazdek, skoro mierżą mnie chałupnicze mądrości,których sprawnym producentem jest Brazylijczyk? Odpowiedź jest prosta: bo pomimo niejednej banialuki przebranej w formę życiowej prawdy podanej ku dusz pokrzepieniu, Coelho jest naprawdę przednim opowiadaczem. To jego baśniowe zacięcie pozwalało mi z powodzeniem strawić tę i inne książki tego autora.Tak, gdy czytam Alchemika, niejednokrotnie odczuwam wewnętrzny sprzeciw, ale i doświadczam oczarowania subtelnie snutymi historiami. Właśnie,ten wewnętrzny sprzeciw. Czuję go wyraźnie gdy czytam na 89 stronie sentencję Starego Króla:"Kiedy czegoś pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie byś mógł spełnić to pragnienie." Doprawdy nie trzeba mieć doktoratu z filozofii, by spostrzec, że owo bałamutne stwierdzenie jest fałszem. Wystarczy zwykłe życiowe doświadczenie, które takim "mądrościom" boleśnie przeczy. Nie kupuję takiego huraoptymizmu dla naiwnych. Dlaczego Coelho z takim uporem pomija dylemat cierpienia w życiu ludzkim, dlaczego nie zauważa jego udziału w kształtowaniu tej Mądrości, o którą nam wszystkim chodzi? Zamiast tego jest pozornie atrakcyjna a w rzeczywistości zwodniczą poradę: podążaj za Marzeniami, a wszystko będzie cacy. Całe szczęście, że marzenia tak rzadko są do zrealizowania. Dziwi was ta ostatnia konstatacja? Nie powinna.Bo większość marzeń wcale nie jest piękna i szlachetna.Wielu ludzi marzy o rozbojach,gwałcie i zadawaniu bólu.Więc tylko się cieszyć z takiego niespełnienia. I nie tylko o takie marzenia chodzi. Marzenia pozornie niewinne, gdy roi się nam jakaś upragniona korzyść, mają drugie dno:realizując je, powodujemy, że straty i niespełnienia doznają inni. "Ktoś nie śpi by spać mógł ktoś"- te słowa Szekspira chyba zawsze będą aktualne.Wydaje się Wam, że życie może być beztroską imprezą? No to pamiętajcie, że beztroskie imprezy kończą się kacem-gigantem. To moja przestroga dla tych, którzy przedwcześnie uwierzą we własną Legendę. Ale jest też druga strona, o której już wspomniałem. Paul Coelho ma nielichy talent baśniowego opowiadacza i bylibyśmy niesprawiedliwi nie doceniając jego narracyjnej sprawności. Być może to właśnie ona przysparza autorowi "Piątej Góry" więcej czytelników niż nierealistyczny superoptymizm. Wszak wszyscy lubimy słuchać opowieści.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932

Super

Świetna książka, polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://www.empik.com/p1109421044,ksiazka-p

Opowiadanie na podstawie biblii o wędrówce. Teoretycznie nie musimy daleko wędrować by znaleźć szczęście, które jest blisko. Lecz jeśli nie wyruszymy w podróż to nie dostaniemy lekcji życia, by patrzeć szeroko na rzeczy które dzieją się blisko nas. Szukajcie a znajdziecie. Kołaczcie a otworzą wam.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932

Wspaniała

Wspaniała książka. Zawsze chętnie do niej wracam. Rewelacyjnie się ją czyta.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-02
źródło: http://www.empik.com/p1109421044,ksiazka-p

Dzisiaj skończyłam czytać, a właściwie nie skończyłam czytać "Alchemika". Pisząc tę opinię mam mętlik w głowie. Na książkę a właściwie na audioksiążkę natknęłam się przypadkowo gdy jechałam w dłuższą podróż autobusem. Zaciekawiła mnie do tego stopnia, że zaraz po powrocie udałam się do biblioteki, aby wypożyczyć książkę papierową. Początkowe 131 stron podobały mi się bardzo. Gdybym miała oceniać początek książki bez wahania dałabym jej 8 gwiazdek. Książka idealnie wpasowywała się do mojej aktualnej sytuacji życiowej kiedy to moje marzenia stają się powoli rzeczywistością. Niestety to co nastąpiło później ogromnie mnie rozczarowało. Zaczęłam się męczyć i wolniej czytać co w porównaniu z tempem początku było czymś niezwykłym. Momentami nie wiedziałam nawet co czytam, albo skąd się wziął bohater w tym lub innym miejscu. Nie podoba mi się ani trochę wątek tytułowego Alchemika. Za to największą moją sympatię zdobył król, którego w słuchowisku odgrywał wspaniały aktor Franciszek Pieczka. Podsumowując polecam, ale tylko i wyłącznie część pierwszą książki, a że nie mam w zwyczaju czytać czegoś co mi się nie podoba wyjmuję zakładkę i zostawiam świat Alchemika, Santiago i Fatimy.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932

Alchemik

Książka ciekawa, napisana w intrygujący sposób, choć akcja jest spokojna i refleksyjnie posuwa się naprzód, nie sposób pozycję odłożyć na później.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-22
źródło: http://www.empik.com/p1109421044,ksiazka-p

Chyba każdy z nas miał taki moment załamania, zdruzgotania, kiedy chciało się wszystko rzucić, zatrzymać w miejscu i powiedzieć stanowczo "Nie!". Ja właśnie byłam w takim momencie, kiedy sięgnęłam po tę lekturę. Nigdy o niej nie słyszałam, a książka nie należy do najnowszych. Została mi polecona przez przyjaciółkę internetową i do dziś jestem jej wdzięczna, że napomknęła o tej mądrej lekturze! Sądzę, że książka nie jest dla osób, które chciałyby "coś" przeczytać, dla zabicia czasu. Lektura może wtedy stracić swoją wartość. "Alchemika" przeznaczyłabym dla osób, które gdzieś zagubiły się w swoim świecie, zagubiły swoją tożsamość, zgubiły się na swojej drodze. Paulo pomaga odnaleźć zagubiony sens życia i zachęca do dalszej walki ku marzeniom, celom. Historia mężczyzny w "Alchemiku" jest tylko tłem. Ważniejsze są prawdy, które autor chciał przekazać. I jak czytałam większość opinii - ludzie nie pojęli jej, krytykując dzieło. Ale jak to mawiają : lepiej coś skrytykować, niż z tym się zapoznać. Przez prostą historię Coelho potrafi pokazać nam, jak łatwo jest doceniać małe rzeczy i cierpliwie wyczekiwać tych dużych - "bo one kiedyś nadejdą". Wspaniała, pouczająca książka. Porusza ważne prawdy życiowe i wynosi lekcje, które z pewnością nie jeden czytelnik zapamięta.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932
z 27