Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów

czyli Ludwig von Mises wchodzi na giełdę

Wydanie
Fijorr Publishing, Warszawa, .
Liczba stron
136
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788389812810
Waga
0,16 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Fijor Jan M.
więcej detali

Kategorie

Opis książki

W moim głębokim przekonaniu nie ma drugiej szkoły ekonomicznej, która - właśnie jak szkoła austriacka - oferowałaby tak dogłębną, poprawną i sprawdzającą się w praktyce teorię. W dzisiejszym pełnym nieprzewidywalności i gwałtownych zwrotów świecie jest to niezwykle ważna cecha. Zwłaszcza z inwestycyjnego punktu widzenia. Mark Skousen

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Broszura służąca przekonaniu przekonanych. Ot i tyle.

Przeczytaj całą opinię
2015-03-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171255

Bardzo rozczarowująca książka. Nie wiem jaki był sens powstania tej publikacji, poza chęcią zarobku. Jest ona krótka i bardzo lakoniczna. Poglądy ekonomistów szkoły austriackiej zostały opisane w sposób prostacki i powierzchowny, a rady jakie wynikają z ich nauk, które sprowadzają się do paru zdań - owszem, przydatne, ale to trochę mało jak na całą książkę. Wszystko to sprawia wrażenie jakiegoś szkicu i to średnio udanego. Jaki był sens to wydawać? Nauki płynące ze szkoły austriackiej zasługują na lepsze potraktowanie i opisanie. Zdecydowanie odradzam. Gwiazdki tylko za sam temat i to, że mimo wszystko warto poznać te kilka zdań, jak ma się teoria austriacka do inwestowania.

Przeczytaj całą opinię
2014-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171255

Po pierwsze jest strasznie krótka, po drugie nie jest zbyt szczegółowa. Ogólnie opisuje przedstawicieli austriackiej szkoły i ich poglądy. Myślę, że całkiem dobra na początek, jeśli ktoś, tak jak ja, dopiero poznaje podstawy podstaw ASE, choć pewnie są na rynku lepsze pozycje.

Przeczytaj całą opinię
2014-04-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171255