Balsam dla duszy miłośnika kotów

Wydanie
Rebis, Poznań, .
Liczba stron
440
Wymiary
13,5 × 21,5 cm
Cykl
Bestseller
Oprawa
Twarda
ISBN
9788373019980
Waga
0,65 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Jagła Ewelina
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Koty, ach, te koty… Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne… Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem – godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku… Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce. Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty – śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne – co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj.

Opinie czytelników

(3.8)
149 ocen, w tym
26 opinii
5
11
4
13
3
2
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Otrzymałam tę książkę w prezencie, jako ta która lubi koty. Hmmm... przyznaję się - podeszłam do tej lektury lekceważąco. Pierwsze opowiadanie, drugie, trzecie... Jest świetna, lekko się ją czyta, miejscami bardzo wzruszająca. To zbiór historii gdzie głównym bohaterem każdej jest właśnie kot. Niezwykłe, że te historie wydarzyły się naprawdę. Ponieważ to zbiór krótkich opowiadań, można ją czytać na chybił trafił, w dowolnym momencie, niekoniecznie od początku. Myślę, że może być świetnym prezentem dla kociarzy. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-29
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Bardzo śliczna książka o kotkach.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Przyznam, iż spodziewałam się, że to będą opowieści literackie, w większość dłuższe formy, a są to zazwyczaj 2-stronicowe opowieści z życia osób, gdzie głównym wątkiem jest kot, z którym mieli do czynienia. W krótkich formach opisują to, jaką rolę odegrał w ich życiu dany pupil, istotne wydarzenia, których zwierzak był sprawcą, czy wręcz jak uzdrawiająco podziałał na członka rodziny. Kto miał choć raz w domu kota, choćby nawet przez rok, wie, że z tych zwierzaków można się pośmiać, gdy nawet nie robią nic śmiesznego, ale akurat tak staną, popatrzą na człowieka i bywa zabawnie. Innym razem, gdy ma się kiepski dzień i żal do partnera czy złość na rodziców to właśnie ten zwierzak dostarczyć może najwięcej czułości. Ty chcesz pociechy - on głaskania. Teraz np mamy taką kocice w domu, po której zachowaniu doszłam do wniosku, iż ona myśli tak: człowiek ma ręce do głaskania, a nogi do biegania, żeby dokładać coś do miseczki.Po prostu wykorzystuje nas co dnia;) Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt. Dorastałam z psami, kotami i w pierwszym odruchu śmieszy mnie, gdy ktoś uważa, iż kot może być wredny. Być może "wrednym" okaże się ten, który jest źle traktowany, bo wtedy potrafi robić coś złośliwie, ma prawo też bronić się, bo tak jak nas i jego coś boli i to nie tylko fizycznie. Zwierzęta wyczuwają rewelacyjnie strach lub niechęć człowieka względem nich i na pewno nie będą zabiegać o uwagę tego, kto nie patrzy życzliwie na zwierze. Z całą pewnością po relacjach człowieka ze zwierzęciem można wynieść więcej, o tym kto jaki jest, niż podczas interakcji w grupie ludzi. Tutaj czynnik udawania ma niewielkie szanse powodzenia. Udając jedynie zainteresowanie zwierzęciem chcąc np przypodobać się właścicielowi, tenże zwierzak odchodzi z obojętnością i lekceważy obecność danej osoby. Ludzie bywają zakłamani - zwierzęta nigdy. "Balsam dla duszy miłośnika kotów" to dawka dużej przyjemności dla posiadaczy kotów. Możemy wraz z autorami historii przeżywać to co oni, bo świetnie ich zrozumiemy. Teksty te dostarczą również szerokiego wachlarza kocich charakterów, być może pokażą coś, czego jeszcze nie byliśmy świadomi i z całą pewnością upewnią nas o kociej mądrości, bezinteresowności i ogromnych uczuciach w tak małych ciałkach. Polecam tym, którzy koty kochają, jak również tym, którzy są im niechętni. Bo to właśnie oni będą mogli lepiej zorientować się w kociej naturze i być może już nigdy nie spojrzą na te zwierzęta z niechęcią.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

"Co kot, to obyczaj". Jako osoba, która uwielbia zwierzaki, a w szczególności koty, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki tym bardziej kiedy z jej okładki spoglądał na mnie kudłaty koci pyszczek. Balsam to zbiór pięknych i często wyjątkowo wzruszających opowiadań ogromnej ilości ludzi związanych z kocim rodem wraz z kilkoma śmiesznymi obrazkami przedstawiającymi kocią naturę wplecionymi w tę pozycję. Znajdziemy tu m.in. historyjki weterynarzy, osób opiekujących się schroniskami, ale przede wszystkim osób, które przebywając z tymi tajemniczymi zwierzętami odkryły radość z życia, wróciły do zdrowia po traumatycznych wydarzeniach, a koty były wtedy ich jedynym wsparciem i znakomicie pełniły rolę najlepszego przyjaciela. Opowiadania m.in. o kotce melomance, kotku Hammerze - maskotce amerykańskich żołnierzy na misji w Iraku czy kocich terapeutach z pewnością chwycą Was za serce, a emocje, których doświadczycie podczas czytania tej książki gwarantowane. Ta pozycja to naprawdę balsam na serce dla miłośników kocich pyszczków. :) Najbardziej polecam miłośnikom tych ciepłych, kolorowych, mruczących kuleczek. Myślę, że nie będziecie czuć się zawiedzeni czy rozczarowani i nie raz uronicie łezkę bądź uśmiechniecie się promiennie czytając o losach tych niesamowitych zwierzaków. Bo przecież każdy kot jest indywidualistą mającym w sobie coś magicznego i każdy z nich chce mieć na własność swojego człowieka :), który dbałby o niego, pieścił i dawał ulubione przysmaki.

Przeczytaj całą opinię
2015-09-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Koty, ach te koty... Jedni je uwielbiają, inni unikają ich, kierując się stereotypami czy przesądami. Myślę, e jedni i drudzy powinni "Balsam dla Duszy przeczytać miłośnika kotów". Ten zbiór opowiadań ma wartość edukacyjna i terapeutyczną. Dostarcza radości i wzruszeń. Myślę, że każdy, niezależnie od wieku znajdzie tu swoje opowiadanie i kociego bohatera, który skradnie jego duszę.

Przeczytaj całą opinię
2015-06-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Góry i koty to jest to co kocham.:) :) :) :)

Przeczytaj całą opinię
2014-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Bardzo przyjemna książka zawierająca dużo poruszających historii o kocich osobistościach i ich właścicielach. Polecam szczególnie miłośnikom tych zwierzaczków ;)

Przeczytaj całą opinię
2014-02-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Są takie książki, które pozostają na długo w pamięci. Książki, które budzą w nas różnego rodzaju emocje, od śmiechu po łzy. Takie tytuły warto posiadać i powracać do nich, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przykładem takiej książki jest zbiór opowiadań pod tytułem „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” i jak możecie się domyślić opowiada historię o małych stworzenia jakimi są koty, które na co dzień nie zawsze są docenianie. Koty, tajemnicze zwierzęta, o których krążą różnego rodzaju historię i przesądy. Koty uwielbiane przez jednych i znienawidzone przez drugich. Potrafiące wzruszyć i rozchmurzyć każdego. Bo czy można się smucić gdy małe, puchate i mruczące stworzonko przyjdzie się przytulić? Posiadacze tych czworonogów wiedzą o czym mówię. „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jak wspomniałam składa się z wielu opowiadań, które zostały podzielone na osiem tematyczny działów. Jak możemy z okładki wyczytać „co kot, to obyczaj” taki i co opowiadanie to inne. Znajdziemy tu i radość i łzy, wzruszenie i oddanie. Wszystkie emocje, które mogą towarzyszyć uczuciu jakim darzy się zwierzęta. Te niewiarygodne historię sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy kotów spojrzą na nich łagodniejszym okiem. Ciężko tu pisać o stylu gdyż mamy tu wielu autorów, którzy nie są pisarzami a zwykłymi ludźmi, którzy oddali swoje serce tym uroczym czworonogą. Dlatego też pełno jest tu emocji, które otaczając nas. Jedne opowiastki są ciekawsze i lepsze, drugie gorsze. Niemniej po przeczytaniu całości jesteśmy tak zauroczeni światem kotów, że o wszelkich minusach zapomnimy. Cóż więcej mogę napisać, „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jest dla każdego, i dla miłośników kotów i dla sceptyków. Dla tych co chcą poprawić sobie humor i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Bo posiadanie kota czyni z nas szczęściarzy, bo przecież to kot wybiera tego kto mu będzie służył :)

Przeczytaj całą opinię
2014-02-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Uwaga, spoiler! [pokaż]

Wzruszenie i łzy. Uśmiech i łzy. To dwa duety które towarzyszą mi przy czytaniu książek z serii "Balsamy dla Duszy..." Każda ma w sobie magię,ale też codzienność. Smutne historie i zabawne perypetie. Po prostu... Balsam dla duszy ;)

Przeczytaj całą opinię
2013-11-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644

Jak sam tytuł wskazuje to książka dla miłośników kotów. A jak miłośnik futrowców może inaczej ocenić tę pozycję???

Przeczytaj całą opinię
2013-10-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33644
z 3