Bastion

Wydanie
Albatros, Warszawa, .
Liczba stron
1166
Wymiary
14,5 × 21,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788381253888
Waga
1,12 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Lipski Robert
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Bastion
2018, Albatros
1166
43,05
Bastion
2017, Albatros
1168
Bastion
2015, Albatros
1168

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku Stephena Kinga – apokaliptyczny thriller mistrza grozy Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką. W Ameryce podzielona ludzkość formułuje dwa obozy – wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Kolorado i brutalną dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła wszystko, co najgorsze. Czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo, mają szansę w nieuniknionym starciu z ludźmi o najbardziej prymitywnych instynktach? Konfrontacja między siłami Dobra i Zła staje się nieunikniona.

Opinie czytelników

(3.98)
5674 ocen, w tym
254 opinii
5
116
4
82
3
46
2
9
1
1
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Pierwsze 600 stron jest ciekawe i wciągające. Zakończenie jest raczej rozczarowujące, wygląda trochę tak jakby pierwsza połowa książki była dopracowana bardzo dobrze a druga połowa pisana tak, aby książkę w końcu udało się skończyć.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212268

Bastion

Długa i rewelacyjna. King w dobrym wydaniu. Zawsze chętnie sięgam po tego autora i choć ilość stron przeraża, książkę czyta się lekko i przyjemnie chłonąc każdy rozdział z niezaspokojoną ciekawością co będzie dalej. Przy 700 stronie zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno tych następnych 500 stron starczy żeby skończyć powieść. Dla mnie książkę tą czyta się jak dobry serial który zaskakuje wartką akcją. Polecam dla tych którzy znają i lubią Kinga, Warto przecztać

Przeczytaj całą opinię
2016-12-14
źródło: http://www.empik.com/p1100413811,ksiazka-p

Początek bardzo ciekawy, ale im dalej, tym gorzej. Zbyt duża liczba postaci, z których większość jest absolutnie nijaka, a pozostałe absolutnie irytujące (zwłaszcza Abigail i Harold). Wymiękłam w połowie.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212268

long way

ciekawa, pomimo małej czcionki i ponad 1000 stron przyjemna w czytaniu

Przeczytaj całą opinię
2016-08-08
źródło: http://www.empik.com/p1100413811,ksiazka-p

Osobiście ciężko mi jest ocenić... Za styl Kinga, opisy (równie dobrze mógłby opisać kibel, a i tak byłoby to ciekawe) oraz za złożoność obyczajowości ludzkiej daję 9. Za historię, która mimo wszystko prosta, daję 6. Za końcówkę, w której King po prostu chyba nie ma pomysłu daję 1. Zatem średnia ocena to 5, choć nie jest to zdecydowanie przeciętna powieść.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-29
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212268

Rewelka

Pozycja obowiązkowa, kultowa i wciągająca. Dla fanów pana Kinga i nie tylko. Ponad tysiąc stron super przygody, całość przeczytasz w 24 godziny:)

Przeczytaj całą opinię
2015-10-19
źródło: http://www.empik.com/p1100413811,ksiazka-p

Pozycja z gatunku tych, których ma się dosyć w trakcie a jak się skończy to szkoda. Jak by nie było ponad 1100 stron. Nie podzielam zdania innych czytelników, że jest to najlepsza powieść Kinga.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212268

taka piękna katastrofa...

Jestem wielkim fanem apokalipsy, pandemii itd. Post-apo jest tematem, który sprzedał mi nie jedną książkę, dlatego Bastion był oczywistym wyborem.Książka jest bardzo nierówna - przez początek przeszedłem jak burza (300 stron), a teraz nie mogę przebrnąć przez środek. Kiedy z opisu epidemii przeszedł King do opisu natchnionych przez Boga snów i różnych rozważań na temat roli ludzi w konflikcie dobra i zła, to ręce opadają. Za dużo wielkich słów, za mało czegokolwiek innego. No i bohaterzy, którzy wyczuwają zdrajców, ale ukrywają te informacje przed kompanami... głowa mała.

Przeczytaj całą opinię
2015-08-30
źródło: http://www.empik.com/p1100413811,ksiazka-p

Jeżeli miałbym określić tę książkę jednym zdaniem, to powiedziałbym, że jest to książka skomplikowana. Jednak nie jest to zarzut, a raczej jej atut. Autor ma tu pewną wizję do przekazania i buduje ją opowiadając historię na ponad tysiącu stron. Jest to książka pełna symboli, a dzięki temu tak bliska dla każdego czytelnika. King przeplata wątki, aby w końcu je połączyć. Wszystko jest spójne i jeszcze mocniej oddziałuje to na wyobraźnie czytelnika. Każdy znajdzie tu dla siebie bohatera, który będzie mu bliski. Ale czy warto się do niego przywiązywać? Dodatkowo I Księga, to świetnie opisana historia rozpowszechniania się epidemii. Od drobnego incydentu, aż po wymierające miasta. Niewinne kichnięcie może być zwiastunem końca. A Bastion? Każdy z nas buduje swój i dokłada cegiełkę do tego już istniejącego. Jednak żeby to pojąć, trzeba udać się w podróż przez ponad tysiąc stron.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212268

Bastion

Są książki, które się pożera, niezależnie od ich objętości. I taki jest Bastion – pasjonująca, intrygująca i wciągająca jak bagno lektura. Najdłuższa, najbardziej intrygująca i chyba najlepsza powieść w całym dorobku Stephena Kinga, stanowiąca podwaliny późniejszych postkatastroficznych i dysutopijnych dokonań literackich jego następców. To książka trudna do zdefiniowania i opisania w kliku słowach, ale jest po prostu niesamowita. To połączenie horroru, thrillera, fantastyki z powieścią sensacyjną. Fantastycznie napisana, świetnie pomyślana i dopracowana na maksa. To książka, którą się pokocha i pochłonie, albo znienawidzi na początku ze względu na ciężar i objętość. Ja, wielbicielka Kinga, jestem zachwycona i powalona przez Mistrza na kolana!Swoją drogą to ciekawe, że w trudnych chwilach w ludziach budzą się instynkty destrukcyjne, zamiast zjednoczenia i dążenia do ponownego zaistnienia. Tak jest podczas wojen, czy klęsk żywiołowych – zawsze znajdą się hieny żerujące na innych ludziach….. Człowiek to niezbadana i nieobliczalna istota, a King wydobył z ludzi kwintesencję i opisal ją w swojej powieści. Mamy szeroki przekrój charakterów i zachowań, co jedne to ciekawsze. Całość robi niesamowite wrażenie, działa na wyobraźnię tak, że aż ciarki chodzą po plecach. Aż włos jeży się na głowie, kiedy pomyślimy, co by było, gdyby ta wizja się spełniła…..Broń biologiczna jest straszliwym wynalazkiem ludności, jest nieobliczalna i trudna do zaobserwowania w początkowym stadium, a jak już się rozwinie, ciężko ją opanować. Dlatego jest tak skuteczną i tak doskonałą bronią. Obyśmy nigdy nie musieli sprawdzić jej działania na swojej skórze.Cóż, Bastonu nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach, jest po prostu powalający – trzeba go samemu przeczytać i przeżyć! Wysoki poziom doznań i emocji – gwarantowany!„Bastion” to niepowtarzalna epopeja, porywająca i przytłaczająca swym rozmachem oraz formą. Jestem pełna podziwu i uznania dla Mistrza Kinga – niesamowite wrażenie! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/07/bastion-stephen-king.html

Przeczytaj całą opinię
2015-07-09
źródło: http://www.empik.com/p1100413811,ksiazka-p
z 26