Biznes po prostu

Następny krok

Wydanie
Muza, Warszawa, .
Liczba stron
350
Wymiary
15,0 × 23,0 cm
Oprawa
Twarda z obwolutą
ISBN
9788377582725
Waga
0,78 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Prowadzenie biznesu jest zawsze wielkim wyzwaniem. Rozwijanie firmy poprzez fuzje i przejęcia to już biznesowa sztuka. wymagająca różnorodnych umiejętności oraz ogromnej wiedzy. Najnowsza książka Leszka Czarneckiego stanowi prawdziwe kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zarządzania trudną materią transakcji kapitałowych. Pokazuje również kiedy warto zainwestować i rozwijać się organicznie, zamiast kupować firmę już istniejącą,.Została napisana przez doświadczonego praktyka-przedsiębiorcę, który w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeprowadził w Polsce i Europie ponad trzydzieści skomplikowanych transakcji na rynku giełdowym i poza nim, ryzykując, inwestując i pomnażając swój kapitał. Przykłady i szczegółowe opisy najciekawszych transakcji własnych oraz światowych, zastosowanych rozwiązań prawnych i organizacyjnych, a także analizy sukcesów i popełnionych błędów, stanowią unikalny walor tej pozycji. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prezesem firmy, dyrektorem finansowym, nawet jeśli dopiero podjąłeś studia związane z biznesem - pamiętaj, że dla Ciebie to lektura obowiązkowa!Piotr CzarneckiPrezes ZarząduRaiffeisen Bank Polska S.A.Najnowsza książka Leszka Czarneckiego to unikalna propozycja dla wszystkich zainteresowanych fuzjami i przejęciami. Autor, jeden z najwybitniejszych i najbardziej interesujących przedsiębiorców w naszej części Europy, posiadający ogromne doświadczenie w opisywanej materii, w sposób jasny, a zarazem praktyczny osadził opisywane procesy w polskiej rzeczywistości biznesowej.To właśnie praktyczny walor przekazywanej wiedzy odróżnia tę pozycję od typowych podręczników na temat fuzji i przejęć zorientowanych na wiedzę teoretyczną ilustrowaną co najwyżej niezbyt aktualnymi "case studies" z odległych rynków. Ta sama wiedza osadzona w środkowoeuropejskich i specyficznie polskich doświadczeniach biznesowych staje się niezwykle ciekawa i przydatna dla wszystkich, którzy mieli, mają lub będą mieli do czynienia z transakcjami kapitałowymi na naszym rynku. Leszek Czarnecki udowodnił bezspornie: po dwudziestu latach rozwoju rynku kapitałowego w Polsce nasze rodzime doświadczenia są już na tyle bogate, że mogą być cenną i kompleksową ilustracją procesów, o których dotychczas mogliśmy uczyć tylko z zagranicznych przykładów.. Autor udziela niezwykle przystępnych rad i cennych wskazówek dotyczących harmonogramu transakcji, strukturyzacji oraz elementów umów sprzedaży akcji, pokazuje, w jaki sposób prowadzić proces przejęcia lub sprzedaży spółki Trudno doprawdy wyobrazić sobie lepszego doradcę niż Leszek Czarnecki. który od lat dzieli się swoim doświadczeniem i przekazuje wiedzę studentom, przedsiębiorcom i menadżerom. Pamiętajmy: nikt nie jest bardziej wiarygodny niż ten, kto ryzykuje swoim własnym majątkiem, stawiając sobie za cel tworzenie nowych wartości.Tomasz Czechowicz,Managing Partner, MCI Management S.A.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Wiele świetnych porad dla młodych przedsiębiorczych osób. Pan Leszek wytłumaczył gdzie szukać finansowania, na co uważać, jak zaczynać przygodę z biznesem, choć najwięcej wyniosę z lekcji, jak budować efektywny zespół. Mimo wielu nieprzychylnych opinii, które wyczytałam w internecie przyznam, że autor to bardzo wartościowy człowiek, który jest mistrzem biznesu, pomaga i chętnie dzieli się wiedzą. W skromny sposób opisał jak doszedł do ogromnych pieniędzy. Świetna książka :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Leszek Czarnecki jest świetnym przedsiębiorcą, niezwykle zdeterminowanym, dążącym do celu. Jak się uczyć biznesu to od najlepszych. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Coś tam wyciągniete, książka sie ropzadła po przeczytaniu.

Przeczytaj całą opinię
2015-07-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Przyznam, że szukałem tej książki przez dłuższy czas po promocjach, później jeszcze chwilę poleżała na półce... ale ta książka jest warta zdecydowanie pełnej ceny. Może dla "rekinów biznesu" nic ciekawego tam nie będzie, jednak dla kogoś kto miał z tym co najwyżej drobną styczność to książka jest świetna. Leszek Czarnecki opisuje wszystkie etapy, od pomysłu przez finansowanie po rozwój biznesu i sprzedaż firmy. Zdecydowanie widać ogromne doświadczenie, nawet jeśli z wszystkim się nie zgadzam (lub niekoniecznie chcę), to nie sposób nie przyznać, że wszystko jest spójne i ma ręce i nogi, a całość jest napisana jasno i prosto. W tej chwili już czeka półce "Bizes po prostu. Kolejny krok"...

Przeczytaj całą opinię
2015-05-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Leszek Czarnecki w swojej książce pomaga osobom myślącym o założeniu przedsiębiorstwa podjąć decyzję. Prowadzi czytelnika przez założenie firmy, marketing, rozwijanie biznesu poprzez wiele innych aż po sprzedaż. Autor opisuje swoje początki w Przedsiębiorstwie Techniki Alpinistyczno-Nurkowej TAN S.A. przez Europejski Fundusz Leasingowy na opisie Grupy Getin Holding kończąc. W ostatnim rozdziale opisuje 20 przykładów sukcesów biznesowych w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat Bardzo ciekawa lektura.

Przeczytaj całą opinię
2015-01-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Porządna teoria przedstawiana przez praktyka to rzadkość. ...no i mnóstwo realnych przykładów. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2015-01-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi czy zrobiłeś coś Czytelniku poza odłożeniem jej na półkę? :)

Przeczytaj całą opinię
2014-12-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Poprawnie napisany poradnik dla osób planujących rozpocząć działalność godpodarczą. Autor porusza kilka kwestii technicznych (biznesplan, kilka terminów itp.) ale głównie stara się przygotować mentalnie przyszłego przedsiębiorcę. Motywuje przedstawiając swoje historie i potknięcia ale również poświęca cały rozdział na streszczenie dwudziestu najciekawszych, wg Pana Czarneckiego, biznesowych sukcesów.

Przeczytaj całą opinię
2014-09-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Książka mająca być zarówno biografią - jednego z największych biznesmenów w Polsce, jak również poradnikiem dla początkujących przedsiębiorców, choć napisana rzeczowo i poprawnie nie sprawdza się w żadnej z tych ról. Jest garstką zabawnych anegdot związanych z tworzeniem biznesu przez wybranych znanych polskich przedsiębiorców; pochwałą przedsiębiorczości jako pewnej wartości, stanu ducha. Jednak zawiera bardzo podstawowe zagadnienia z całą pewnością nie wystarczające by wystartować choćby z małym biznesem. Sam autor nie ukrywa że rozpoczynał w całkiem innych warunkach, a teraz jest o wiele trudniej....

Przeczytaj całą opinię
2014-07-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558

Polecam! Bardzo fajna książka. Pan Czarnecki to bardzo mądry przedsiębiorca i wie jak prowadzić biznes PO PROSTU!

Przeczytaj całą opinię
2014-06-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105558
z 3