Bridget Jones W pogoni za rozumem

Wydanie
Zysk i S-ka, .
Liczba stron
446
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788377854228
Waga
0,41 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

W drugiej części swoich przygód Bridget Jones, kobieta naszych czasów z kieliszkiem chardonnay w dłoni, przestaje być „uczuciowym pariasem”, czego się dotąd obawiała, i… trafi a do więzienia! BRIDGET, OBECNIE PRAWIE JUŻ BYŁA SINGIELKA poszukująca miłości, nadal co prawda zmaga się z problemami w życiu uczuciowym i zawodowym oraz nadwagą i skłonnością do zbyt dużej ilości alkoholu, ale ma wreszcie nadzieję na trwały związek z Markiem Darcym, mężczyzną swoich marzeń. Tyle że sprawy nieco się komplikują, kiedy Bridget, zmęczona codziennymi relacjami męsko-damskimi, ulega porywowi chwili i leci z przyjaciółką na „hippisowską” wycieczkę do Tajlandii, żeby – jak mówi – odnaleźć samą siebie i przeżyć duchowe oświecenie. Zamiast tego jednak niesłusznie posądzona o przemyt narkotyków trafia do tajlandzkiego więzienia… Bridget Jones: W pogoni za rozumem to niezwykle dowcipny, ale i pełen ciepła obraz współczesnego świata, w którym bohaterka wciąż goni za miłością na przekór prymitywnym facetom, zwariowanym poradnikom randkowania i radom obrzydliwie szczęśliwych małżeństw. „Jedna z najbardziej czarujących kobiecych postaci ze wszystkich, którym zdarzyło się kiedykolwiek przekroczyć limit na karcie kredytowej”. „USA TODAY” „Pełne autentycznych emocji i śmieszne zarazem”. „THE NEW YORKER” „Fielding udaje się na przemian szarpać uczuciową strunę w duszach czytelników i raczyć ich kawałkami świetnej prozy. Przezabawne”. „NEW YORK JOURNAL OF BOOKS” „Kiedy czytamy o tym, jak Bridget Jones zmaga się z wiecznie ją nękającymi przeciwnościami losu, czujemy się jak w odwiedzinach u najzabawniejszej przyjaciółki”. „ENTERTAINMENT WEEKLY” „Bridget Jones to radość i wewnętrzna siła, a Helen Fielding jest po prostu wielka!”. „MADEMOISELLE” „Nazwano ją jedną z dziesięciu postaci literackich, które najlepiej wydobyły istotę XX wieku. Jak czytelnicy mogliby nie pokochać tej kobiety?” „THE NEW YORK TIMES”

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Roztrzepana Bridget rozśmiesza do łez.Trzeba koniecznie przeczytać. Poprawa humoru gwarantowana. Ja mam tę książkę w domowej biblioteczce i co jakiś czas sobie do niej wracam.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Bridget, Bridget, Bridget. Od początku byłam za Markiem Darcym. Nie schrzań tego! Lecę po trzecią część.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Pisałam już pod innymi pozycjami z serii "Bridget Jones..." co myślę. Lekki rozczarowanie i sentyment.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Wprawdzie przede mną jeszcze dwie części o niesfornej Bridget, ale odniosłam wrażenie, że po sukcesie pierwszej części, autorka siadła na tyłku i miała w nosie to, jaka będzie sprzedaż kolejnej. Bridget już mnie nie rozśmieszała tak jak w pierwszej części, Mark był irytujący i tylko przypominanie sobie filmu, powstrzymywało mnie przed wyrzuceniem tej książki przez okno. Dałam 5, chyba bardziej z sentymentu... Oby następne części nie rozczarowały mnie tak jak ta...

Przeczytaj całą opinię
2017-02-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Druga część światowego hitu- czyli rozmaite, komiczne przygody Bridget Jones w nowej odsłonie. Jeżeli ktokolwiek spodziewa się głębokich przemyśleń, wyszukanych zwrotów, poetyki i tym podobnych, górnolotnych kwestii- niech nie czyta, gdyż to książka zupełnie nie o tym :) Typowo kobieca, z humorem przedstawiająca codzienne sytuacje oraz perypetie singielki uzależnionej od alkoholu, papierosów, poradników, w wiecznym poszukiwaniu samej siebie- swojego miejsca na Ziemi, szczęścia i życiowej miłości. Pełna dystansu, pozwalająca czytelnikowi na wprowadzenie się w nieco inny nastrój- pozbawiony stresu, smutku czy napięcia. To książka, którą czytam dla relaksu - fizycznego i psychicznego. Opowieść o Bridget to tak naprawdę opowieść o każdej z nas- tylko z nieco innej perspektywy. Wszystkim kobietom, które mają ochotę odetchnąć od codzienności- polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

O ile pierwsza część była zabawna, odprężała mnie, o tyle druga część... nudna. Jezu, jaka nudna. Losy Bridget choć szalone i nieprzewidywalne jak tylko się toczą... to się tak toczą i toczą i toczą i... nie chce się już dłużej czytać. Aż się boję sięgać po trzecią część, bo dałam sobie za cel na 2017 uprzyjemnić życie historią Bridget, ale jeśli kolejne dwie części mają być takie jak druga to... to będzie wątpliwa przyjemność.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Zabawna i przyjemna. Jak dla mnie, zdecydowanie lepsza niż część pierwsza. Kolejny rok Bridget i kolejne jej wzloty i upadki. Gorąco polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-02-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Kolejna część przygód idealnie nieidealnej Bridget Jones. Ta dziewczyna ma naprawdę całe życie pod górkę :) Przyznam szczerze, że bardziej do gustu przypadła mi pierwsza część, aczkolwiek ta też jest niczego sobie. W tej części pojawia się nawet wątek kryminalny, co jest nawet ciekawym pomysłem. Każda kobieta powinna mieć na swoim koncie przeczytanych książek historię Bridget Jones :) Polecam !

Przeczytaj całą opinię
2017-02-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Druga część zabawnych losów Bridget Jones nie porwała mnie tak jak jej pierwsza część. Choć zdarzały się śmieszne momenty to nie było ich tak wiele.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395

Druga część losów Bridget Jones okazała się dla mnie kompletną porażką. To co w pierwszej części było zabawne na dłuższą metę stawało się irytujące. Fabuła robiła się nudna, a bohaterka niezdarna i denerwująca. Wszystko to sprawiło, że tak jak nigdy tego nie robię po 120 stronach oddałam książkę z powrotem do biblioteki. Polecam wszystkim pierwszą część dziennika Bridget, natomiast jeśli nie chcecie zniszczyć sobie opinii o autorce nie sięgajcie po drugą część.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214395
z 28