Budżet domowy pod kontrolą. Jak rozsądnie wydawać, oszczędzać i inwestować pieniądze

Wydanie
Helion, Gliwice, .
Liczba stron
264
Wymiary
14,0 × 20,8 cm
Cykl
Core
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324624836
Waga
0,32 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

W gruncie rzeczy okazuje się, że pilnowanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie. Michel Eyquem de Montaigne Większość polskich gospodarstw domowych nie dysponuje żadnymi oszczędnościami. Prawie połowa z nas ma do spłacenia kredyt lub pożyczkę. Co dziesiąty Polak zalega z opłatami. Poszperaj w swoim finansowym sumieniu i zastanów się, czy nie należysz do tej części społeczeństwa, która niczym świerszcz z bajki Ezopa żyje zbyt beztrosko i nie troszczy się o przyszłość? Co byś zrobił, gdybyś stracił pracę lub padł ofiarą długotrwałej choroby? A co by się stało, gdyby te nieszczęścia spadły na kogoś z Twoich bliskich? Takie rzeczy niestety się zdarzają, a na skrzyżowaniu życiowego pecha i finansowej lekkomyślności stoi drogowskaz z napisem "katastrofa"… Dlatego każdy z nas powinien nauczyć się planować swój budżet i to nie tylko na najbliższy okres, na rok, dwa bądź nawet dekadę, ale wręcz do końca życia. Ta książka ma pomóc Ci w opanowaniu domowych finansów: Jak zredukować swoje wydatki? Kiedy wziąć kredyt, a kiedy pożyczkę? Czy karta kredytowa jest Ci naprawdę potrzebna? Dlaczego warto się ubezpieczać? Co zrobić, kiedy zadłużysz się nadmiernie?

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Niniejsza książka to obszerne omówienie zagadnień związanych z domowymi finansami m.in. kredytami, kartami kredytowymi, czy ubezpieczeniami. W moim odczuciu było w niej zbyt mało prostych rad jak oszczędzać, czyli jak planować codzienne wydatki i co w nich ograniczyć (może autor uznał to za zbyt oczywiste?). Według mnie, nie została także wystarczająco podkreślona złota zasada: lepiej najpierw zaoszczędzić i coś kupić dopiero wtedy, gdy ma się już zgromadzoną odpowiednią kwotę, niż zadłużyć się i mieć to od razu, lecz potem przez długi czas spłacać zadłużenie.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/186507

polecam

przeczytałam wiele książek na temat budżetu domowego i powiem szczerze ze tę zaliczam do jednych z najlepszych

Przeczytaj całą opinię
2014-09-04
źródło: http://www.empik.com/p1043873484,ksiazka-p

Trochę się zawiodłem. Myślałem ze to będzie bardziej poradnik, który pokaże jakieś ciekawe sposoby na oszczędzanie, inwestowanie itp. A jest to bardziej podręcznik, który powinien być przerabiany w szkołach na lekcjach przedsiębiorczości. Wszystko ładnie fajnie opisane ale dla początkujących lub totalnych laików mających niewielką wiedzę dotyczącą oszczędzania, inwestowania czy kredytów. Podsumowując, dla laików bardzo dobra, dla bardziej zaawansowanych przeciętna i niczego nowego (raczej) się nie dowiedzą.

Przeczytaj całą opinię
2014-01-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/186507