Chłopiec i pies

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
224
Wymiary
13,0 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324151882
Waga
0,20 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Zajda Agnieszka
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Wzruszająca i niosąca nadzieję historia niezwykłej przyjaźni. Numer 1 wśród biografi i w Wielkiej Brytanii 1. miejsce „The Sunday Times” Jeden jest ciężko chory. Drugi stracił łapę. Razem odzyskali sens i radość życia. Styczniowej nocy 2012 roku pięciomiesięczny owczarek anatolijski został przywiązany do torów kolejowych. Maszynista dostrzegł psa o kilka chwil za późno… Jednak szczeniak cudem przeżył, choć weterynarzom nie udało się uratować tylnej łapy. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszkał w ich domu. Colleen i Will razem wychowują syna Willa – ośmioletniego Owena. Chłopiec cierpi na rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ciągłe napięcie mięśni, ból, zniekształca twarz i ciało. Sprawiła, że Owen był zamknięty w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawił się Haatchi, od razu pokochał okaleczonego, cudem uratowanego psa. A Haatchi, jak się okazało potem, miał uratować jego... Mały chłopiec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, którzy kochają się bezwarunkowo. Mimo cierpienia, radośni, pełni życia, otoczeni mnóstwem serdecznych ludzi poruszonych ich historią: ludzkiej dobroci i psiego hartu ducha

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Tyle zachwytów a u mnie dosyć marne 5 gwiazdek. Niestety spodziewałam się czegoś bardziej emocjonującego. Historia Owena i Haatchiego jest przepiękna, przywraca wiarę w dobro ludzkie i udowadnia, ze bezgranicznej miłości zwierzęcia nie zastąpi się niczym, ale oceniając książkę jako całość nie potrafię dac jej więcej niż 5/10. Nie przypadł mi do gustu ten zimny, suchy, skupiony wyłącznie na faktach język, który w moim odczuciu trochę odebrał tej historii magii.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493

Książka dla każdego

"Chłopiec i pies" to książka chwytająca za serce!Bo czy może być coś bardziej wzruszającego niż prawdziwa historia niepełnosprawnego chłopca i skrzywdzonego psa, którzy wkraczając w swoje życie całkowicie go odmieniają? Miłość od pierwszego wejrzenia, bezgraniczna, niepowtarzalna, bezwarunkowa, na całe życie - taka właśnie miłość zmienia zamkniętego w sobie Owena w radosnego, pewnego siebie chłopca, a bestialsko potraktowanemu psiakowi Haatchi'emu daje wiarę w dobroć ludzi i nadzieję na cudowną przyszłość. Książka pokazuje ile trudności w życiu niesie za sobą niepełnosprawność, ile okrucieństwa czyha na niewinne istoty, ale jednocześnie daje pewność, że na świecie istnieją ludzie o wielkich sercach.Nie trzeba się rozpisywać - to po prostu trzeba przeczytać!Takie historie to miód dla mojej czytelniczej duszy :-) POLECAM każdemu!

Przeczytaj całą opinię
2016-03-31
źródło: http://www.empik.com/p1100052300,ksiazka-p

Przepiękna i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, wierności i ... okrucieństwie.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493

Wzruszajaca

Po krótkim opisie przedstawiającym zawartość książki spodziewałam się ujmującej historii łapiącej za serce. I tak właśnie było. Typowy wyciskacz łez pokazujący wspaniałą relację między młodym, chorym i zamkniętym w sobie chłopcu z wielkim psem ciężko doświadczonym przez los. Oprócz głównej historii, ciekawie pokazana są jeszcze trzy rzeczy: pierwsza - to relacja międzyludzka, piękna relacja rodzinna, która jest zaprzeczeniem powiedzenia, że "z rodzina wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu". Druga - że czasami małe decyzje, które na pierwszy rzut oka niewiele znaczą mogą diametralnie zmienić rozwój wypadków. Trzecia - karma, karma wraca, czyniąc dobro dla drugiego człowieka, sam dobro otrzymujesz. Książka warta przeczytania. Pokazująca, że w obliczu ciężkich doświadczeń i przeciwności losu, można, a nawet trzeba być silnym. Trzeba walczyć o siebie i cieszyć się z każdego dnia.

Przeczytaj całą opinię
2016-01-21
źródło: http://www.empik.com/p1100052300,ksiazka-p

Piękna książka oparta na autentycznych wydarzeniach, o psie Haatchi, który traci łapę pod kołami pociągu, który bez względu na to co się stało kocha dalej ludzi. Haatchi ma w sobie coś co każdy kto staje na jego drodze jest nich zachwycony, trafia do rodziny Chłopca chorego na rzadką chorobę, pies i chłopiec od razu się zakochują w sobie, co działa na poprawę samopoczucia chłopca.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493

Recenzja

Książki na faktach w których bohaterami są dzieci oraz zwierzęta to balsam dla mojej duszy. Może dlatego, że sama dzięki zwierzowi (psiakowi imieniem Toby, który towarzyszy mi już 8 lat - zwanym przeze mnie 4 kg szczęścia ;) ) z większą odwagą i uporem wstałam z wózka inwalidzkiego. Czym dla mnie są tego typu książki? Ubraniem w słowa tego co czuję, co myślę i co sama chciała bym wyrazić, bo wiem co zwierzak potrafi dać człowiekowi - szczególnie temu cierpiącemu.Książka przedstawia nam dwóch bohaterów, którym należy się szacunek. 5-miesięczny owczarek anatolijski, który przez człowieka pozostał kaleką do końca życia. Został przywiązany do torów i tylko cudem uniknął śmierci. Maszynista go dostrzegł, ale niestety zbyt późno i efektem tego jest utrata tylnej łapy i ogona. Mimo to psiak nie stracił zaufania do ludzi - wręcz przeciwnie.Owen to 8-letni chłopczyk cierpiący na genetyczną chorobę powodującą ciągłe i bolesne napięcie mięśni powodujący stały i silny ból, zniekształca ciało i buzię... Nieśmiały, zamknięty w sobie i skryty malec najlepiej czuje się w domu z ojcem i przybraną matką. Ale zmienia się to, gdy Haatchi - niepełnosprawny owczarek - pojawia się u nich w domu. Oboje się wspierają, uczą jak radzić sobie z niepełnosprawnością, pokazują ludziom, że chory nie znaczy inny!W książce "Chłopiec i pies" zostaje nam przedstawiona walka chłopca i psa. Nie chcę pisać więcej - po prostu zachęcam do zapoznania się z wyjątkowo krótką, ale pełną wiary i nadziei książeczki. Wierzę, że wielu z Was po nią sięgnie oraz, że powstanie dalszy ciąg losów Owena i Haatchiego!

Przeczytaj całą opinię
2015-03-19
źródło: http://www.empik.com/p1100052300,ksiazka-p

Bardzo dobra pozycja, niezwykle wzruszająca historia przyjaźni okaleczonego pieska i chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną. Książka rozgrzewa serce, jak filiżanka pysznej herbaty w mroźny zimowy wieczór.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493

Chłopiec i pies - Wendy Holden

o przeczytaniu tej książki długo musiałam pozbierać myśli , i któż wie może i lepiej że recenzja pojawia się teraz a nie w dzień recenzji. Wtedy byłam pełna emocji , pewnie nadal jestem bo jak przypomnę sobie tą książkę to nie potrafię powstrzymać łez płynących po moim policzku.Książka poruszy każde serce nawet te z kamienia. Piękna historia małego chłopca i psa pokazuje że przyjaźń i miłość pomiędzy ludźmi a zwierzętami naprawdę istnieje ;)

Przeczytaj całą opinię
2015-02-25
źródło: http://www.empik.com/p1100052300,ksiazka-p

Nie tylko chłopiec i pies,ale bardzo wielu dobrych i bezinteresownych ludzi!

Przeczytaj całą opinię
2016-06-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493

Bo najlepszym przyjacielem człowieka jest pies! Ta wzruszająca, oparta na faktach, historia małego niepełnosprawnego chłopca i jego wiernego "trzyłapnego" psa, przywraca wiarę w to, że dobro wraca!

Przeczytaj całą opinię
2016-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243493
z 4