Cztery

Zanim Tobias poznał Tris

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
304
Wymiary
13,0 × 21,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324159666
Język
polski
Tłumaczenie
Czub Marta
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Cztery Zanim Tobias poznał Tris
2016, Amber
304
Cztery
2015, Amber
304
Cztery
2014, Amber
304

Pokaż też wydania niedostępne (3)

Kategorie

Opis książki

Początek trylogii Niezgodna. Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias - był Niezgodny i musiał być wyeliminowany... JEDEN WYBÓR GO WYZWOLI… Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał wyboru. Stał się Nieustraszonym Cztery. I odkrył tajemnice, które zagrożą przyszłości – jego i całego społeczeństwa frakcyjnego. Dwa lata później staje przed następnym trudnym wyborem. Wtedy spotyka Tris, która właśnie porzuciła Altruizm. Z nią droga do naprawienia ich świata może być łatwiejsza. Ale czy z nią Cztery może stać się znów Tobiasem?

Opinie czytelników

(3.64)
3704 ocen, w tym
278 opinii
5
85
4
104
3
68
2
19
1
2
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Lubię postać Tobiasa tak samo jak i Tris. W tym dodatku autorka dodała ciut scen ale również zdarzają się powtórzenia z trylogii,dlatego oceniam na 7 gwiazdek bo czytamy w niektórych momentach sceny z trylogii. Podobała mi się opowieść jak to było jak Tobias wszedł do nieustraszonych oraz jak weszła Tris.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293644

Z drugiej strony medalu

Przyjemnie się czyta, fajne dopełnienie do serii.Choc wg mnie trochę słabo rozwinięty wątek uczucia Tobiasa do Tris, w sumie nie wiem jak ono się rozwinęło.Ale książka warta przeczytania, na pewno dla osób zaznajomionych z trylogią :)

Przeczytaj całą opinię
2016-07-09
źródło: http://www.empik.com/p1100039187,ksiazka-p

Przeczytałam ją po zakończeniu przygody z trylogią "Niezgodna". Miałam więc banana na twarzy ,który pojawiał się kiedy sięgałam po książkę. Sama akcja jest baaardzo zbliżona do "Niezgodnej" - ponieważ mamy tutaj czas ,kiedy 16- letni Tobias przechodzi Test Przynależności (tego się pewnie nikt nie spodziewał, co ? ). Dla wiernych fanów tej trylogii jak najbardziej wartościowa - postacie występujące w tle -(oraz oczywiście Tobias) tutaj mówią nam trochę więcej o sobie. Co ja myślę na temat tej książki ? No, językiem to ona nas nie zachwyci. Historia już dosyć nudnawa. Ale jak to ja - cieszę się, że mogłam znów pospacerować po siedzibie nieustraszonych i wyskakiwać z pociągu razem z Tobiasem :) Historia zdecydowanie dopełnia trylogię, co jest ogromnym plusem. Mam pewien sentyment do całego tego cyklu, a widok Diabelskiego Młyna na okładce powoduje w serduchu uścisk tęsknoty,a zarazem uczucie ciepełka - jak gorąca zupa babci lądująca w brzuchu. Książkę ostatecznie oceniam na pięć gwiazdek - ponieważ nie jest to arcydzieło ani kupa papieru bez wartości. Podsumowując - jeśli masz zamiar przeczytać Cztery - zacznij od trylogii "Niezgodna" (w końcu panie mają pierwszeństwo, nie zapominajmy o tym!)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293644

Cztery - pozycja warta przeczytania

Książka warta przeczytania, szczególnie dla miłośników gatunku, a dla czytelnika obeznanego z trylogią wręcz obowiązkowa.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-27
źródło: http://www.empik.com/p1100039187,ksiazka-p

Uwaga, spoiler! [pokaż]

Super książka, pozwala zrozumieć lepiej chłopaka i to, jak on postrzega świat. Trzy pierwsze części są świetne, potem (w części "Zdrajca") trochę zaczyna się psuć, za dużo moim zdaniem Tris i za mało przemyśleń Cztery. Scena, gdy pokazywał dziewczynie swój krajobraz strachu mnie urzekła <3 Bardzo fajna książka, polecam wszystkim fanom Cztery i serii Niezgodna :) Czytało się przyjemnie i szybko.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293644

odkrywamy

Odkrywam Cztery widzimy je go oczami to co działo się przed wstąpieniem Trisz do Nieustraszonych.j.Znamy już koniec tej historii a poznajemy początek który jest taki ważny.Polecam gorąco bo naprawdę warto przeżyć nie które rzeczy jeszcze raz i to z innej perspektywy.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-26
źródło: http://www.empik.com/p1100039187,ksiazka-p

Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z czytania, może być przyjemna. Lekka, szybko się czyta. Niestety świat przedstawiony jest tak ubogo opisywany, że aż ciężko sobie go wyobrazić. Główny bohater jest sympatyczny, można go polubić i łatwo się z nim utożsamiać. Wprowadzenie do trylogii, którą swoją drogą znam jedynie z filmów, jest wystarczająco ciekawe, żeby sięgnąć po kolejne części, jednak dla kogoś, kto ma wysokie standardy i raczej oczekuje czegoś naprawdę dobrego, może być męczące.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293644

Cztery - Veronica Roth

Kupiłam tą książkę, ponieważ uwielbiam twórczość tej autorki i uznałam, że nie mogłabym ominąć przyjemności z jej czytania. Po przeczytaniu trzech powieści z tej serii wiedziałam, że ,,Cztery" również będzie jedną z lepszych książek i nie myliłam się. Już po kilku zdaniach zakochałam się w słowach napisanych przez autorkę. ,,Cztery" to książka napisana z perspektywy Tobiasa, a to właśnie jego przeszłość i to jak poznawał Tris jest najbardziej intrygująca i wciągająca. Tobias przez trzy pierwsze książki autorki wydawał mi się silny, odważny i mądry, jednak myliłam się co do tego. W trakcie czytania tej książki zobaczyłam całkiem innego chłopaka, inny świat. Cała powieść napisana jest lekkim i zrozumiałym dla czytelnika językiem, sama w sobie jest dopełnieniem cudownej trylogii Niezgodnej. Z niektórymi wydarzeniami można się spotkać czytając historię Tris, ale to nie zmienia faktu iż książka jest niesamowita. Akcja toczy się szybko przez co można przeczytać ją nawet w jeden dzień. Czytając przemyślenia Tobiasa możemy wczuć się w jego historię, spojrzeć na cały ten świat oczami niezgodnego altruisty od domu, poprzez ceremonię wyboru do tego jak został instruktorem. Polecam tę książkę każdemu i młodemu, i starszemu. Mimo, że tę książkę niektórzy postrzegają jako zwykłą powieść, ja widzę w niej coś więcej. Każdy z nas powinien być niezgodnym. Bo liczy się odwaga, inteligencja, prawda, bezinteresowność i serdeczność.

Przeczytaj całą opinię
2016-02-20
źródło: http://www.empik.com/p1100039187,ksiazka-p

"Cztery" to prequel trylogii "Niezgodna". W książce poznajemy historię Tobiasa jego oczami. Dowiadujemy się więcej o Tabiasie, jakie miał życie będąc w Altruizmie a później w Nieustraszonych. Jaki był zanim poznał Tris. W pierwszej frakcji nie miał spokojnego życia, maltretowany przez ojca, matka go opuściła, wmawiano mu że zmarła ale dowiadujemy się co tak naprawdę się z nią stało. W dniu Wyboru dokonuje wyboru i jego życie zmienia się o 180 stopni gdyż wybiera Nieustraszonych. Tu również nie ma łatwego życia, ale mam wrażenie że mimo wszystko odnajduje się. Staje się silny, odważny, mężny. Dowiadujemy się bliżej o znaczeniu jego imienia, o jego wyborze co do pracy. Książka dla każdego fana serii Niezgodna. Przyjemna, lekka, szybko się czyta. Mnie naprawdę wciągnęła. Nim się zorientowałam już ją przeczytałam.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293644

przyjemna książka

Trochę się zawiodłam czytając tą książkę. Po trylogii Niezgodna liczyłam na coś co powali mnie na kolana. Tu jednak poprawna książka, którą oczywiście przeczytałam z przyjemnością, jednak wszystko bylo takie oczywiste. może byloby inaczej gdybym przeczytała ją jako pierwszą a nie na końcu???

Przeczytaj całą opinię
2016-01-29
źródło: http://www.empik.com/p1100039187,ksiazka-p
z 28