Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

Wydanie
Liczba stron
224
Wymiary
15,0 × 22,5 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788377789476
Waga
0,42 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Szczepańska Urszula
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Tytułowa zołza nie jest jędzą ani wrednym babsztylem. Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku.

Opinie czytelników

(3.04)
4155 ocen, w tym
256 opinii
5
24
4
69
3
77
2
52
1
34
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

"Zołza będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Nie traci swoich przyjaciół. Nie rezygnuje z kariery zawodowej ani własnych zainteresowań. Nie poświęca partnerowi całego swojego czasu i nie wychodzi ze skóry, żeby go zadowolić. I w przeciwieństwie do miłej dziewczyny nie jest zbyt tolerancyjna wobec braku szacunku. Nie traci pazurków i ma ogromny szacunek dla samej siebie, trwa w przeświadczeniu, że poczucie własnej wartości powinno rządzić jej decyzjami. Ponieważ ona się nie boi, w niego, jak na ironię, wstępuje lęk, że ją straci. Ponieważ ona nie okazuje, że nie może bez niego żyć, on zaczyna jej coraz bardziej potrzebować. Ponieważ ona nie jest od niego zależna, on staje się zależny od niej." Według mnie tą książkę trzeba traktować pół żartem, pół serio. Jest dla mnie typem tego "poradnika" który może zarówno pomóc jak i zrujnować szanse na związek czy inne tego typu rzeczy. Przeczytałam ją z ciekawości i jedyne co to wiem że nie jest to książka dla zdesperowanych tylko raczej dla osób, które nie wezmą sobie porad z książki w 100%na poważnie. Czyta się ją lekko, momentami jest zabawna ale czasem feministyczny tok myślenia jest przerażający.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Przeczytałam tę książkę. Czy jestem feministką? Nie. Czy jestem zwolenniczką postawy prezentowanej przez autorkę? Nie do końca. Czy uważam, że kobieta powinna być niezależna i zawsze wymagać szacunku? Tak. Ale... Nie uważam, żeby wieczne "podchody", uniki i subtelne ataki były receptą na dojrzały, stabilny związek. Na długi być może tak, ale toksyczne i destrukcyjne związki, mające wyraźne znamiona patologii też niekiedy trwają latami, a przecież wcale nie są ideałem, którego pragniemy. Kiedy poznałam swojego faceta, na samym początku znajomości powiedział mi coś bardzo ważne, co pewnie zapamiętam na długo- "i zapomnij o wszystkim co mówią Twoje samotne koleżanki, możesz dzwonić do mnie pierwsza". Tym jednym zdaniem podważył chyba cały przekaz zawarty w książce Sherry Argov. W dodatku wielokrotnie powtarzał jak docenia moje zaangażowanie i wszystkie starania. Niestety, życzeniowa postawa wielu kobiet i przekonanie, że "coś" im się należy, wcale nie wydają mi się słuszne. Uważam, że są krzywdzące. Szacunek jest podstawą i zawsze powinniśmy (nie tylko kobiety) wymagać od drugiej osoby, w każdej sytuacji, niezależnie od jej płci, stanowiska, wieku, czy zawodu. Pytanie, czy sposób zyskiwania tego szacunku, jaki ukazuje autorka jest właściwy? Jak dla mnie jest w sposobach opisywanych w książce jest po prostu za dużo analitycznej, wyrachowanej gry, a uczucia są "płynne", nie da się ich tak ustrukturyzować. Jeśli komuś te porady służą, to świetnie. Po pewnej modyfikacji mogłabym z nich korzystać, ale chyba jednak wolę "płynąć na fali", zamiast wciąż niestrudzenie wiosłować.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Po pierwszych kilku rozdziałach zrezygnowałem z lektury. Irytowało mnie zero-jedynkowe podejście autorki do tematu.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Wspaniały poradnik o tym jak poderwać mężczyznę i jak zatrzymać go przy sobie. Książka pokazuje sposób myślenia faceta, który okazuje się zupełnie inny niż mozna przypuszczać. Ilekroć sięgałam po tę książkę dowiadywałam się coraz więcej o życiu miłosnym ludzi. Moim zdaniem to idealny poradnik dla singli, ale również kobiety w związku znajdą w tej książce coś wyjątkowego.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Cztery plusy za poczucie humoru autoki, reszta to mało wysmakowany gniot.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Wzięłam jako coś lekkiego do czytania i faktycznie jest doprawdy leciutka, jak bajka na dobranoc ;) Myślę, że więcej o zachowaniach typu kobieta-facet dowiaduje się z książek, które czytam na co dzień. Jedno mnie w tej pozycji irytowało niesamowicie - monolog autorki, w kółko powtarzanie tego samego. Co najgorsze - autorka sugeruje, by nie grać w jakiekolwiek gierki, zachowywać się lojalnie wobec partnera, a jednocześnie rozdział później, wręcz namawia do maskowania swoich uczuć, prawdziwych intencji itp. Na pewno nie jest to lektura, na której można by było wyciągnąć rzetelne wnioski i wplątywać je w rzeczywistość.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Niestety dość szybko mnie znudziła , nie zaskoczyła niczym, miałam wrażenie, że w niektórych miejscach są powtarzane tylko znane stereotypy. Słyszałam dużo pozytywnych wypowiedzi na jej temat i spodziewałam się czegoś lepszego.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Stek bzdur na tej samej zasadzie, jak gdyby ultraprawicowiec tłumaczył, dlaczego kobiety lubią zapijaczonych damskich bokserów, tylko że jednak mniej, no bo akurat to drugie to już ciężka psychopatologia. Jak w każdej bzdurze jest w tej książce ziarenko prawdy i niektórym ekstremalnie szarym myszkom może dać do myślenia, jednak po co przeginać w drugą stronę?

Przeczytaj całą opinię
2016-11-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Bardzo fajny poradnik, w dobitny sposób pokazujący, co mężczyźni myślą na temat relacji damsko- męskich i związków. Dlaczego związki niektórych kobiet trwają latami, a niektóre latami czekają na oświadczyny. Polecam każdej kobiecie - bardzo pouczająca lektura, przy tym napisana przystępnym i lekkim stylem.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Czy ksiażka wprowadza coś odkrywczego? Myślę, że dla większości kobiet nie. Jednak mimo tego, że jest ona właściwie jednym z wielu poradników mających dać szczęście i udany związek i po której rzeczą oczywistą jest, że tak naprawdę się tego nie oczekuje i czyta się je w sumie nie wiadomo w jakim celu, bardzo spodobał mi się styl pisania autorki, która celnie i z humorem trafia w słabości zbyt "miłych kobiet". Może co niektórym otworzy oczy na swoje zachowanie, a tym, którym tego, czym jest godność nie trzeba tłumaczyć w formie przystępnego poradnika da radę zapewnić luźną lekturę pociągową lub wieczorną, w zamach zamiennika do babskiej telewizji lub czasopism.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349
z 26