Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

Wydanie
Liczba stron
288
Oprawa
Miękka
ISBN
9788327630483
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Dlaczego mężczyźni kochają zołzy
2017, HarperCollins Polska
288
29,78
Dlaczego mężczyźni kochają zołzy
2016, Burda Publishing Polska
222
Dlaczego mężczyźni kochają zołzy
2010, G+J Gruner+Jahr Polska
224

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Niech nikomu się nie wydaje, że „zołza” to negatywne określenie. Wręcz przeciwnie, to kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra, jest szczera (czasem do bólu), bo wie, czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się podoba, a to sprawia, że mężczyźni ją uwielbiają. Poznaj 100 zasad atrakcyjności i dowiedz się, czego pragną mężczyźni i jak powinnaś traktować samą siebie, by być szczęśliwą w związku: • Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym, jak widzi cię mężczyzna; • Stawianie warunków lub ich brak świadczy o twoich możliwościach. • Niemal natychmiast przedstawiasz się albo jako popychadło, albo superbabka; • Jeśli mu powiesz, że nie zamierzasz zbytnio się angażować, on zrobi wszystko, żebyś zmieniła zdanie; • Im bardziej będziesz od niego niezależna, tym bardziej będzie tobą zainteresowany. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to swoista biblia współczesnej kobiety, ale także świetny sposób na relaks. Napisany z humorem poradnik, w nietuzinkowy sposób odkrywa tajemnice damsko-męskich relacji. Ta książka podpowie ci, jak budować związki na swoich zasadach, a przede wszystkim udowodni, że bycie zołzą ma przyszłość! SHERRY ARGOV to autorka bestsellerowych poradników o związkach. Wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych, a jej teksty publikowane były w ponad 50 znanych magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” czy „People”. Jej kultowe książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy zostały wydane w trzydziestu językach i doczekały się uznanej przez krytyków adaptacji teatralnej. www.sherryargov.com

Opinie czytelników

(3.04)
4155 ocen, w tym
256 opinii
5
24
4
69
3
77
2
52
1
34
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

"Zołza będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Nie traci swoich przyjaciół. Nie rezygnuje z kariery zawodowej ani własnych zainteresowań. Nie poświęca partnerowi całego swojego czasu i nie wychodzi ze skóry, żeby go zadowolić. I w przeciwieństwie do miłej dziewczyny nie jest zbyt tolerancyjna wobec braku szacunku. Nie traci pazurków i ma ogromny szacunek dla samej siebie, trwa w przeświadczeniu, że poczucie własnej wartości powinno rządzić jej decyzjami. Ponieważ ona się nie boi, w niego, jak na ironię, wstępuje lęk, że ją straci. Ponieważ ona nie okazuje, że nie może bez niego żyć, on zaczyna jej coraz bardziej potrzebować. Ponieważ ona nie jest od niego zależna, on staje się zależny od niej." Według mnie tą książkę trzeba traktować pół żartem, pół serio. Jest dla mnie typem tego "poradnika" który może zarówno pomóc jak i zrujnować szanse na związek czy inne tego typu rzeczy. Przeczytałam ją z ciekawości i jedyne co to wiem że nie jest to książka dla zdesperowanych tylko raczej dla osób, które nie wezmą sobie porad z książki w 100%na poważnie. Czyta się ją lekko, momentami jest zabawna ale czasem feministyczny tok myślenia jest przerażający.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Przeczytałam tę książkę. Czy jestem feministką? Nie. Czy jestem zwolenniczką postawy prezentowanej przez autorkę? Nie do końca. Czy uważam, że kobieta powinna być niezależna i zawsze wymagać szacunku? Tak. Ale... Nie uważam, żeby wieczne "podchody", uniki i subtelne ataki były receptą na dojrzały, stabilny związek. Na długi być może tak, ale toksyczne i destrukcyjne związki, mające wyraźne znamiona patologii też niekiedy trwają latami, a przecież wcale nie są ideałem, którego pragniemy. Kiedy poznałam swojego faceta, na samym początku znajomości powiedział mi coś bardzo ważne, co pewnie zapamiętam na długo- "i zapomnij o wszystkim co mówią Twoje samotne koleżanki, możesz dzwonić do mnie pierwsza". Tym jednym zdaniem podważył chyba cały przekaz zawarty w książce Sherry Argov. W dodatku wielokrotnie powtarzał jak docenia moje zaangażowanie i wszystkie starania. Niestety, życzeniowa postawa wielu kobiet i przekonanie, że "coś" im się należy, wcale nie wydają mi się słuszne. Uważam, że są krzywdzące. Szacunek jest podstawą i zawsze powinniśmy (nie tylko kobiety) wymagać od drugiej osoby, w każdej sytuacji, niezależnie od jej płci, stanowiska, wieku, czy zawodu. Pytanie, czy sposób zyskiwania tego szacunku, jaki ukazuje autorka jest właściwy? Jak dla mnie jest w sposobach opisywanych w książce jest po prostu za dużo analitycznej, wyrachowanej gry, a uczucia są "płynne", nie da się ich tak ustrukturyzować. Jeśli komuś te porady służą, to świetnie. Po pewnej modyfikacji mogłabym z nich korzystać, ale chyba jednak wolę "płynąć na fali", zamiast wciąż niestrudzenie wiosłować.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Po pierwszych kilku rozdziałach zrezygnowałem z lektury. Irytowało mnie zero-jedynkowe podejście autorki do tematu.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Wspaniały poradnik o tym jak poderwać mężczyznę i jak zatrzymać go przy sobie. Książka pokazuje sposób myślenia faceta, który okazuje się zupełnie inny niż mozna przypuszczać. Ilekroć sięgałam po tę książkę dowiadywałam się coraz więcej o życiu miłosnym ludzi. Moim zdaniem to idealny poradnik dla singli, ale również kobiety w związku znajdą w tej książce coś wyjątkowego.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Cztery plusy za poczucie humoru autoki, reszta to mało wysmakowany gniot.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Wzięłam jako coś lekkiego do czytania i faktycznie jest doprawdy leciutka, jak bajka na dobranoc ;) Myślę, że więcej o zachowaniach typu kobieta-facet dowiaduje się z książek, które czytam na co dzień. Jedno mnie w tej pozycji irytowało niesamowicie - monolog autorki, w kółko powtarzanie tego samego. Co najgorsze - autorka sugeruje, by nie grać w jakiekolwiek gierki, zachowywać się lojalnie wobec partnera, a jednocześnie rozdział później, wręcz namawia do maskowania swoich uczuć, prawdziwych intencji itp. Na pewno nie jest to lektura, na której można by było wyciągnąć rzetelne wnioski i wplątywać je w rzeczywistość.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Niestety dość szybko mnie znudziła , nie zaskoczyła niczym, miałam wrażenie, że w niektórych miejscach są powtarzane tylko znane stereotypy. Słyszałam dużo pozytywnych wypowiedzi na jej temat i spodziewałam się czegoś lepszego.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Stek bzdur na tej samej zasadzie, jak gdyby ultraprawicowiec tłumaczył, dlaczego kobiety lubią zapijaczonych damskich bokserów, tylko że jednak mniej, no bo akurat to drugie to już ciężka psychopatologia. Jak w każdej bzdurze jest w tej książce ziarenko prawdy i niektórym ekstremalnie szarym myszkom może dać do myślenia, jednak po co przeginać w drugą stronę?

Przeczytaj całą opinię
2016-11-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Bardzo fajny poradnik, w dobitny sposób pokazujący, co mężczyźni myślą na temat relacji damsko- męskich i związków. Dlaczego związki niektórych kobiet trwają latami, a niektóre latami czekają na oświadczyny. Polecam każdej kobiecie - bardzo pouczająca lektura, przy tym napisana przystępnym i lekkim stylem.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349

Czy ksiażka wprowadza coś odkrywczego? Myślę, że dla większości kobiet nie. Jednak mimo tego, że jest ona właściwie jednym z wielu poradników mających dać szczęście i udany związek i po której rzeczą oczywistą jest, że tak naprawdę się tego nie oczekuje i czyta się je w sumie nie wiadomo w jakim celu, bardzo spodobał mi się styl pisania autorki, która celnie i z humorem trafia w słabości zbyt "miłych kobiet". Może co niektórym otworzy oczy na swoje zachowanie, a tym, którym tego, czym jest godność nie trzeba tłumaczyć w formie przystępnego poradnika da radę zapewnić luźną lekturę pociągową lub wieczorną, w zamach zamiennika do babskiej telewizji lub czasopism.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34349
z 26