Dziewczynka tańcząca z wiatrem

Wydanie
Credo, Katowice, .
Liczba stron
90
Wymiary
12,5 × 19,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788360131183
Waga
0,07 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Katarzyna Zychla zwraca naszą uwagę na dobro, często tak ulotne, wręcz niewidzialne, a tak bardzo znaczące… Tekst ten można traktować niemal jak podręcznik dla rodziców oraz starszych dzieci doświadczających niepełnosprawności własnej lub osób najbliższych czy rówieśników... to także wyjątkowy materiał... do organizacji zajęć rozwijających uczucia społeczne, poczucie empatii, gotowość do niesienia pomocy innym. Marek Plura Przewodniczący Rady Programowej Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej (fragmenty Posłowia) Wystarczy tylko ciepły, serdeczny powiew przyjaźni, przynoszący radość życia spoza kręgu ograniczeń i lęków, a już zakwita tajemniczy ogród przygody zwanej życiem. Ten szczególny czar, ten dar ofiarowany jedynie człowiekowi pojawia się zawsze, nawet w najtrudniejszych chwilach, gdy zjawia się ktoś bliski sercu... znajdźmy chwilę, by odnaleźć w sobie poczucie dobra, które warto ofiarować drugiemu człowiekowi... Krystyna Bochenek Senator Rzeczpospolitej (ze Wstępu)

Opinie czytelników

(3.64)
83 ocen, w tym
10 opinii
5
6
4
2
3
2
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Krótkie i zwięzłe opowiadanie o chorobie, o bólu, o tym, żeby się nie poddawać. Może zbyt proste, może dla dzieci, ale coś w sobie ma. Pokazuje (jak trudno w to czasem uwierzyć!), że nigdy nie jesteśmy sami.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Dziewczynka w wyniku skoku do wody ulega ciężkiemu wypadkowi traci możliwość chodzenia. Gdy budzi się w szpitalu nie może poruszać swoimi nogami, nie może się pogodzić ze swoim kalectwem,że nigdy nie będzie już chodzić nie chce zaakceptować tego, że będzie musiała jeździć na wózku inwalidzkim. Ola odnajduje przyjaźń w przyjacielu Wietrze, wiatr rozmawia z nią, podnosi na duchu, mówi dziewczynce,żeby się nie poddawała i walczyła o swoje. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z Anią, która też porusza się na wózku nie ma nóg los ją boleśnie doświadczył, pomimo swojej niepełnosprawności Ania pogodziła się z tym. Odwiedza również niewidomą drugą nastolatkę, która od urodzenia nie widzi.Dziewczynka opowiada jej jak wygląda niebo,kolory obie bardzo się zaprzyjaźniają. Ma dwie prawdziwe, oddane przyjaciółki odzyskuje wiarę w siebie, nie traci nadziei choć nie ma władzy w nogach i przykuta jest do wózka. Jest to króciutka książeczka, a przejmująca,piękna i mądra. Poruszyła mnie za serce wzruszyłam się przy niej. Olkę bardzo polubiłam, to miła, urocza trzynastoletnia dziewczynka, która dzięki temu,że zapoznała ludzi zmagających się ze swoją niepełnosprawnością potrafiła cieszyć się życiem, patrzeć z optymizmem. Niepełnosprawni są tak samo normalnymi ludźmi tak jak i zdrowi. Uprawiają sporty, uczęszczają na lekcję tańca osiągają sukcesy zawodowe i zdobywają osiągnięcia w różnych dziedzinach. Dla mnie ta książka przepiękna,wspaniała jest warto przeczytać!!! Polecam serdecznie wam czytelnicy!!!!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Jestem bardzo wdzięczna Pani Kasi za ten NIEZWYKLE MOTYWUJĄCY I DAJĄCY NADZIEJĘ DAR!!!!! <3 :D Pani Kasia jest niezwykłą osobą!!!!! Bardzo sympatyczną i uśmiechniętą... :D Miałam zaszczyt poznać kilka ulubionych Autorek na tegorocznych Targach Książki i Pani Kasia jest jedną z Nich... :D Tę OGROMNIE WARTOŚCIOWĄ, krótką lekturę właściwie opowiadanie (75 stron), odebrałam wczoraj i przeczytałam w ok. 30-40 min, może nawet krócej, (nie wiem dokładnie bo nie patrzyłam na zegarek :D) Wiem co czuje Ola ponieważ sama od urodzenia jeżdżę na wózku i również mam okresy smutku,złości, buntu, (zazdroszczę np. młodszej siostrze, która jest wszechstronnie utalentowana) ale wiem także,że inni mają gorzej. Ta lektura, bardzo mnie zmotywowała, podniosła na duchu i dała nadzieję, że wcale nie musi być tak źle... Wszystko zależy od dobrych chęci i pozytywnego nastawienia.... :D Polecam każdemu, niezależnie od wieku, bardzo DOKŁADNIE I PRZEJRZYŚCIE OPISUJE, POGODZENIE SIĘ OLI Z JEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, CO BYŁO DLA NIEJ BARDZO TRUDNE GDYŻ WCZEŚNIEJ BYŁA ZDROWA... JEST TO SPOSÓB NA ZROZUMIENIE NASZEGO ŻYCIA I TEGO,ŻE NIE JESTEŚMY "INNI", "GORSI". TEŻ MAMY SWOJE ZAINTERESOWANIA, UCZYMY SIĘ, W PRZYSZŁOŚCI ZAKŁADAMY RODZINY MAMY DZIECI.... JESZCZE RAZ GORĄCO POLECAM!!!! ;) :) :D Marysia Izbińska

Przeczytaj całą opinię
2016-11-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

"Prawdziwą odwagą jest powiedzieć: boję się prawdziwym szczęściem - poznać własne serce prawdziwą radością - odnaleźć drogę do domu w najgłębszych ciemnościach poczuć wiatr we włosach i ziemię pod stopami zrozumieć myśl i ptaka na niebie prawdziwym skarbem jest zwyciężyć samego siebie uwierzyć w to co niemożliwe i łzę zamienić w kroplę deszczu odczytać pierwszą literę z alfabetu życia bo wszystko jest trudne, nim stanie się proste" (fragment książki) Nastolatka niefortunnie skacząc do wody skazuje się na życie z bezwładem nóg. Z frustracji oraz złości powypadkowej pomaga jej się pozbierać "do kupy" przyjaciel - Wiatr. Książka przypomina jak wiele mamy, choć tego nie dostrzegamy. Jest tyle rzeczy za co warto dziękować Bogu.

Przeczytaj całą opinię
2015-05-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Kocham moje nogi, tak cudownie jest na nich stac. Doceniajmy to co mamy, bo w jednej chwili mogą nam to tak po prostu odebrac. Książka powinna byc obowiązkową lekturą dla gimnazjum.

Przeczytaj całą opinię
2014-10-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Warta przeczytania i nadawałaby się również na lekturę szkolną.

Przeczytaj całą opinię
2013-07-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

fajna książka polecam ;p

Przeczytaj całą opinię
2013-04-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Wspaniała książka. Pokazuje jak zmienia się życie dziewczynki, jak zmienia się jej myślenie o rzeczach prostych trudnych jak i tych trudnych. Dziewczynka zaczęła także od nowa, inaczej poznawać, dostrzegać piękno świata i ludzi. Ukazuje też to jak pod wpływem choroby wypadku czy doświadczeń życiowych dziecko potrafi szybko stać się dojrzalsze, doroślejsze.

Przeczytaj całą opinię
2013-02-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

książka, którą wpisałabym na listę lektur obowiązkowych w gimnazjum razem z książką: "Oskar i pani Róża"

Przeczytaj całą opinię
2011-06-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535

Bardzo przyjemna książka. Szkoda, że taka krótka ;)

Przeczytaj całą opinię
2010-08-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163535