Ekspozycja

Wydanie
Filia, Poznań, .
Liczba stron
480
Wymiary
13,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788380750210
Waga
0,49 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

Opinie czytelników

(3)
1 ocena, w tym
515 opinii
5
111
4
175
3
117
2
61
1
51
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Pół na pół...

Bardziej sensacja niż kryminał, jak dla mnie za duże przesycenie akcją, trochę brak w tym wszystkim logiki... Przeczytałam, bez żalu odkładając na półkę.

Przeczytaj całą opinię
2018-03-09 o 07:22
0
0
  Oceniłeś tę opinię jako pomocną. Zmienić? Oceniłeś tę opinię jako nieprzydatną. Zmienić? Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?

Intrygująca sensacja, która znów nie pozwoliła oderwać się od książki. Wspaniały początek trylogii z Forstem i niesamowite zakończenie, które zmusi każdego do sięgnięcia po drugi tom, "Przewieszenie".

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260349

Ekspozycja

Książka , mówiąc oględnie, bardzo kiepska. Kryminały mają swoją konwencję, ale powinny zachowywać bodaj odrobinę prawdopodobieństwa.Zachowanie głównych bohaterów bezsensowne, niewytłumaczalne psychologicznie - kto wyjaśni, dlaczego bohaterowie ryzykują życiem ?. Komisarz Forst jest niezniszczalny - po wielokrotnym biciu do nieprzytomności, głodny i chory poruszając się kanałami w ciągu dwóch godzin pokonuje ' dobrze ponad 10 km'. Zęby odrastają mu w szybkim tempie - przy każdym laniu ogląda kilka wylatujących mu na ziemię a po kilku takich imprezach brakuje mu dwóch. Szef MSW organizuje wielką akcję, żeby bohaterowie mogli wyjechać na Białoruś. Służby białoruskie i rosyjskie to banda tępych sadystycznych troglodytów, które dzielny komisarz wystawia do wiatru ' siłą i godnością osobistą' . Amerykański pastor-profesor za najlepszy sposób zapobiegający upowszechnieniu swoich informacji uznał przekazanie ich... dziennikarce !. Dziennikarkę w tym celu wysyła do USA minister MSW, który najpierw chce wysłać ją rządowym samolotem (nie wie, że ten ma za mały zasięg) a potem boi się, że wynajmie ona drogi samochód powiększając w ten sposób dziurę budżetową. Podobnych 'kwiatków jest w książce mnóstwo. Prawdopodobieństwo wydarzeń zerowe. Czytuję dość często lepsze i gorsze kryminały, ale takiego gniota dawno nie czytałem. A właściwie dwóch, bo to na pewno pierwszy i ostatni kryminał tego autora, który przeczytałem

Przeczytaj całą opinię
2017-01-27
źródło: http://www.empik.com/p1109890688,ksiazka-p

Totalne dno albo ruski cyrk. Ze względu na to, że część akcji dzieje się w Rosji to drugie chyba lepiej pasuje. Autor chyba postawił przed sobą słój z kulkami i losował. Wyciągnął m.in. -Tatry, zwoje biblijne, ruskie więzienie, śmierć wicemarszałka sejmu i zbrodnię wołyńską. Nie pytajcie jak to udało się upchnąć w jednej książce. Na dokładkę komisarz Wiktor Wolski niezniszczalny glina przy którym Brudny Harry i Rambo to cieniasy. No ewentualnie może dałby mu radę Bruce Willis goniący tirem samolot ("Szklana pułapka 4"). A żeby było śmieszniej tego nielogicznego gniota szybko i przyjemnie się czytało i za to druga gwiazdka.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260349

Polskie realia, polska zbraodnia i polski policjant

Polski kryminał z akcją w Tatrach. Oblicze polskiej zbrodni w oczach polskiego funkcjonariusza policji. Czyta się świetnie, akcja może przyciągnąć nawet ospałego czytelnika. Zaskakujący finał ktory ciągnie do II czesci. Książka w sam raz na jesienne wieczory

Przeczytaj całą opinię
2016-11-03
źródło: http://www.empik.com/p1109890688,ksiazka-p

"Ekspozycja" była pierwszą książką Remigiusza Mroza, jaką przeczytałam. Ciekawy wątek, wciągająca fabuła. Czasami może ma się wrażenie, że historia jest nieco przerysowana, ale mimo to czyta się ją z zainteresowaniem. Polecam cały cykl przygód o komisarzy Forście.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260349

To nie Chyłka, ale warto

Pierwsza część trylogii o kryminalnych przygodach niepokornego komisarza Wiktora Forsta i dziennikarki Olgi Szrepskiej. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, bo akcja pędzi w zawrotnym tempie, a bohaterowie spod Giewontu przenoszą się na Białoruś, by za chwilę znaleźć się w Rosji, czy na Ukrainie. Inteligentnie wplątane w akcję fakty związane z rzezią wołyńską, czy historią odkrycia zwojów z Qumran. Lektura idealna na jesienne wieczory. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-20
źródło: http://www.empik.com/p1109890688,ksiazka-p

Wciągająca i bardzo dobrze napisana. Płynnie się czyta, są momenty, że aż ciężko się oderwać. Czasem jednak męczą rozwlekłe opisy na niezwiązane z książką tematy jednak ogólnie ciekawy wstęp i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260349

Nie tego sie spodziewałem.

Książka daje generalnie podkład pod wydarzenia w kolejnych częściach, natomiast spodziewałem sie kryminału z akcja osadzona w Tatrach. Niestety górski klimat panuje tylko przez jakies 20 stron. Jak dla mnie przesadzona, w kilku miejscach autora mocno poniosła fantazja. Patrząc przez pryzmat trylogii cześć fabuły ma głębszy sens, jednak mysle ze możnaby odchudzić ta pozycje spokojnie o 100 stron bez żaden straty. W pewnym momencie spotykamy nagromadzenie tak rożnych wątków, ze autor bez problemu mógłby zrobić z ekspozycji trzy zupełnie rożne ksiazki o odmiennej tematyce. Ale czytało sie lekko.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-18
źródło: http://www.empik.com/p1109890688,ksiazka-p

choć żadko wybieram kryminały - to jednak kolejna książka Mroza za mną ... (i nie będzie tu wielkiego zaskoczenia) kolejna się oczywiście czyta ... fajnie napisane z pomysłem , choć mam wrażenie, że główny bohater to konglomerat wielu innych postaci znanych z z literatury i filmu - ale podoba mi się, to jak daje się zaskoczyć i jak dostaje w kość - nie jest ideałem i nie ukrywa tego , nie idzie na kompromisy i ma przeważnie świadomość konsekwencji jakie będzie musiał ponosić ... ciekawe i rozrywkowe czytanie ... kolejny tom już załadowany do czytnika ... a i jeszcze wielki szacunek dla umiejętności autora w przekazywaniu wiedzy, jasnym przekazywaniu, bo popisuje się nią ciągle i to w fantastyczny sposób .. no i nie boi się zabijać bohaterów, zamiast ciągnąć w nieskończoność wątki ... :)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260349
z 52