Elon Musk Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX

Wydanie
Znak, Kraków, .
Liczba stron
400
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324034406
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

BESTSELLEROWA BIOGRAFIA CZŁOWIEKA, KTÓRY ZMIENIA ŚWIAT NA NASZYCH OCZACH Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą. Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto. Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego. Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie. Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił. Ashlee Vance, publicysta specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, przeprowadził dziesiątki wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami Elona Muska. Dotarł także do jego wrogów. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki. Nagle zmienił zdanie – oto ona.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Jedna z ciekawszych postaci naszych czasów. Wizjoner, przedsiębiorca, geniusz, celebryta - który roztacza przed ludzkością śmiałe plany zachęcające do odważnego spojrzenia w przyszłość i wzięcia spraw w swoje ręce. Nie ma tu magicznej recepty na szybkie wzbogaceni. Historia Muska - jego relacje, dzieciństwo i charakter pokazują, że wielkie osiągnięcia wymagają ogromu ciężkiej i nieustannej pracy, samodyscypliny i zaparcia, a przede wszystkim twardego tyłka i nerwów ze stali. Do tego wszystkiego odpowiedni PR i oto recepta na sukces - po jakimś czasie możesz wysyłać w kosmos własne rakiety, i wciskać bogatym kolegom wyprodukowane przez siebie elektryczne luksusowe samochody. Czyta się przyjemnie i szybko, a gdzieś w tle nowe informacje medialne o Muskowych planach kolonizacji Marsa, drążeniu tuneli pod miastami USA i łączeniu mózgu bezpośrednio z komputerem. Ty mówisz - futurystyczne s-f, Elon mówi - realne jutro ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Warto przeczytać z pewnością, ale czy tego oczekiwałem - nie do końca. I nie chodzi o więcej brudu o Musku czy o subiektywne podejście autora do opisywanej osoby. Zależało mi bardziej na informacjach o firmach, anegdotach itd. Może przeczytam kiedyś w książce o historii tych firm, nie o ich twórcy :)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Jest to pierwsza biografia z którą miałem do czynienia i chyba trafiłem całkiem nieźle. Książkę jako obiektywną uznałbym tak w 75% i ten obiektywizm spada tutaj liniowo (co jest głównym czynnikiem zaniżającym moją ocenę). O ile na początku autor podchodzi do Muska i jego poczynań w dość obiektywny sposób, to już końcówka jest laniem cukierkowego lukru. Książka spodoba się fanom nowoczesnych technologii, chcących poznać drogę jaką musiał przejść Musk od pierwszego startupu do SpaceX i Tesli.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Książka bardzo ciekawa, szczególnie dla osób, które interesują się doliną krzemową i wybitnymi postaciami z nią związanymi. Książka dosyć dobra, chociaż wydaje się że ostatnie 150 stron było pisane trochę na siłę i wydaje się przewlekłe.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Postać na pewno bardzo ciekawa, ale słaby styl biografii bardzo zaniża odbiór całości.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Zawsze warto się zainspirować ze jednak się da :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Podziwiam go za determinację. Za to, że potrafi mieć marzenia, a przy tym konsekwentnie je realizować. Wiele udało mu się już osiągnąć w świecie technologii, zarabiając na tym niebotyczne sumy. Najciekawsze jest to, że to dopiero początek. Myślę, że jest w stanie odmienić życie na ziemi dzięki swoim technologiom. Imponuje mi również swoją pracowitością oraz obsesją osiągania celów. Stracił wiele pieniędzy, jednak nie poddał się. Wiele niepowodzeń przy projekcie SpaceX nie spowodowało jego rezygnacji. Szukał rozwiązań. Sama biografia może być wciągająca. Dla ludzi, którzy interesują się szerzej technologią jest na pewno godną polecenia. Wiele tutaj smaczków, czy dla pasjonatów technologicznych,jak i również osób interesujących się psychologią. Jestem bardzo ciekaw jak potoczą się dalsze losy projektów Elona. Na pewno będą one przełomowe dla cywilizacji ludzkiej.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Elona Muska uważałem za osobę niezwykle inspirującą jeszcze przed przeczytaniem tej biografii. Po lekturze stwierdzam, że jest jeszcze ciekawszym człowiekiem, niż sądziłem. Niestety autor tej książki zdaje się darzyć Muska nie tyle szacunkiem i podziwem, ale czcią, mistycznie pojmowanym uwielbieniem. Czasami jego porównania, skojarzenia czy sugestie sprawiają, że zastanawiam się, czy w jego domu obecny nie jest posążek Muska jako obiekt kultu, przedmiot sakralny czy coś w tym rodzaju.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Elon Musk - IMO jedyny aktualnie Przedsiębiorca z dużej litery. Biografia przyzwoita, czyta się ciekawie - na jednym posiedzeniu skończona. Ale treść jest najważniejsza - opowieść o prawdziwym nadczłowieku - mającym swoje wizje i bezwzględnie je realizującym. To nie jest Jobs, który był marketingowcem, ani Bezos, który zaprasza firmy do Amazon, by jest później zwyczajnie zniszczyć (jeśli zobaczy że sprzedaż jest wysoka, zwyczajnie przejmuje rynek). Ten facet chce wysłać ludzkość na Marsa, a patenty na najlepszy aktualnie samochód elektryczny produkowany przez Tesla Motors uwolnił. Oby więcej takich ludzi, a jest nadzieja dla ludzkości. Inspirujące.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899

Świetnie napisania książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Historie Elona i jego wkład w rozwój technologi na świecie i ogólnie chęć zmiany świata na lepszy sprawiły że zacząłem interesować się tym tematem bardziej niż zwykle. Od czasu wydana tej książki popularność Elona i jego projektów stała się wątkiem numer jeden w skali globalnej, do tego stopnia że on sam został jednym z doradców nowego prezydenta USA w kwestii technologi.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294899
z 7