Fabrykantka aniołków

Wydanie
Czarna Owca, Warszawa, .
Liczba stron
496
Wymiary
12,5 × 19,5 cm
Cykl
CZARNA SERIA
Oprawa
Miękka
ISBN
9788380155480
Język
polski
Tłumaczenie
Sawicka Inga
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Fabrykantka aniołków
2016, Czarna Owca
496
20,64
Fabrykantka aniołków
2013, Czarna Owca
492

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby. Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby. Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschniętej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości? Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

W połowie lat 70 dwudziestego wieku na pewnej szwedzkiej wyspie ginie rodzina. Dosłownie rozpływa się w powietrzu pozostawiając na wielkanocnym stole resztki świątecznego posiłku. Nikt nie wie co się z nimi stało. Jedyną ocalałą jest roczna dziewczynka – Ebby. Wiele lat później Ebby wraca na wyspę i do rodzinnego domu walczyć z demonami, które ją otaczają. Liczy, że uciekając od problemów je zażegna, jednak jest zupełnie inaczej. Przeszłość ta zamierzchła, ale także ta bliższa doganiają ją i z impetem włamują się w jej życie. Kobieta wraz z mężem cudem unikają śmierci w płomieniach, a wkrótce potem odnajdują tajemnicze ślady zaschniętej krwi pod podłogą remontowanego domu. W tym momencie do akcji wkracza Patrik Hedström. Wraz z przyjaciółmi z komisariatu po raz kolejny będzie się mierzył z nierozwiązaną zagadką z przeszłości... Cóż mogę napisać ten kto czytał jedną książkę Camilii Lackeberg to tak jakby przeczytał wszystkie. Motyw ten sam: zagadka z przeszłości- rozwiązanie w teraźniejszości. Dodatkowo cała fabuła okraszona wątkiem obyczajowym (w „Fabrykantce aniołków” Erika jest wyjątkowo irytująca). Mi jednak ta „kalka” nie przeszkadza. Uważam, że cała seria to przyjemne czytadło, nad którym nie trzeba i nie można się za bardzo skupiać. Lekko, łatwo i przyjemnie – tak od ośmiu tomów.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188070

Tak!

Wielkie TAK dla tej książki! Nie można się oderwać!!!

Przeczytaj całą opinię
2017-02-15
źródło: http://www.empik.com/p1078281940,ksiazka-p

To moja ulubiona część. Zaskakująca i wciągająca, mistrzowska intryga. Jednak zgadzam się z niektórymi opiniami, że zachowanie niektórych głównych bohaterów jest mocno irytujące.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188070

warta czasu i pieniędzy

Bardzo wciągająca powieść, trzyma cały czas w napięciu. Chociaż nie ma co się mocno dziwić, Camila Lackberg zawsze pisze swoje książki na bardzo wysokim poziomie, tak było i tym razem :) Ciesze się, że moja biblioteczka posiada ten egzemplarz!

Przeczytaj całą opinię
2016-11-03
źródło: http://www.empik.com/p1078281940,ksiazka-p

Po przeczytaniu "Latarnika" postanowiłam dać autorce kolejną szansę,ale niestety się nie udało.Nie zachwyciła mnie również i ta pozycja chociaż miałam wielkie nadzieje z nią związane.Jak dla mnie za mało się w niej dzieje,ciekawie robi się dopiero pod koniec.Narazie odpuszczam sobie tą autorkę,może poprostu nie jest pisana nam wspólna przygoda.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188070

kolejna książka

kolejna książka cieszy fanów, pełne grozy tajemnice, morderstwa oraz dalsze losy głównych bohaterów, dobrze się czyta, jeżeli zapoznało się z poprzednimi tomami

Przeczytaj całą opinię
2016-02-28
źródło: http://www.empik.com/p1078281940,ksiazka-p

http://kasiek-mysli.blogspot.com/2017/03/fabrykantka-aniokow-camilla-lackberg.html

Przeczytaj całą opinię
2017-03-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188070

Kolejny ciekawa książka

Polecam , ciekawa fabuła i akcja . Autorka nie zawiodła :)

Przeczytaj całą opinię
2015-12-17
źródło: http://www.empik.com/p1078281940,ksiazka-p

No cóż, w 8 części sagi Fjällbacki jest przeciętnie, ale do czytania w pociągu czy autobusie na dłuższych trasach jak najbardziej się nada. Nie jest to typ książki, po którą sięgnie się ponownie. Jeśli chodzi o treść to: Na wyspie Valö w pobliżu Fjällbacki małżeństwo Ebba i Marten po stracie synka, chcąc czymś zająć głowę, podejmuje się remontu odziedziczonego domu kolonijnego. Pewnego wieczoru w budynku wybucha pożar, który zostaje dość szybko opanowany przez Martena. Straż pożarna po przyjechaniu na miejsce zdarzenia od razu stwierdza, że było to podpalenie. Zespół policjantów wraz z Patrikiem Hedströmem rozpoczynając śledztwo podejrzewa, że sprawa może się wiązać z przeszłością, gdyż budynek ukrywa pewną zagadkę znaną lokalnej społeczności. Otóż w Wielkanoc 1974 podczas świątecznego posiłku z domu zniknęła prawie cała rodzina. Dwoje rodziców oraz trójka dzieci znika zostawiając jedynie kilkunastomiesięczną córkę Ebbę.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188070

fenomenalna

Trudno mi określić, która książka Camilli Lackberg jest najlepsza, bo jak dla mnie wszystkie są fenomenalne. Chociaż "Fabrykantka aniołków" do końca trzymała mnie w napięciu. Polecam !

Przeczytaj całą opinię
2015-12-01
źródło: http://www.empik.com/p1078281940,ksiazka-p
z 27