Folwark zwierzęcy

Wydanie
Muza, Warszawa, .
Liczba stron
1
Wymiary
13,6 × 19,1 cm
Cykl
AUDIOTEKA
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
Oprawa
Twarda
ISBN
9788374953399
Waga
0,29 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Zborski Bartłomiej
więcej detali

Wszystkie wydania audiobooków (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Folwark zwierzęcy
2015, Agora
0
Folwark zwierzęcy
2015, Muza
1

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Orwell pisał: „Folwark Zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji , z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób ) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Czyta Tadeusz Sznuk

Opinie czytelników

(3.87)
20867 ocen, w tym
266 opinii
5
163
4
92
3
11
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Jest to książka, o której słyszałam naprawdę dużo pozytywnych rzeczy i wcale się temu nie dziwię, ponieważ sama mogłabym je powiedzieć. Jest to klasyk, który każdy powinien przeczytać.Jest to taka pozycja, po skończeniu której można usiąść i zastanowić się nad życiem. Z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Bardzo dobre wydanie

Książka ta wydana została bardzo starannie, w twardej oprawie. Dużym plusem są znakomite ilustracje autorstwa pana Iwana Kulika. Ponadto książka ma dobry format, dobrą jakość papieru oraz odpowiednią do czytania czcionkę. Wydawnictwo opatrzone jest wstępem oraz na końcu zawiera notę od tłumacza. Polecam kupno tej pozycji.

Przeczytaj całą opinię
2014-10-29
źródło: http://www.empik.com/p1066912834,ksiazka-p

,,Folwark zwierzęcy" to zarazem mądra, uniwersalna i bardzo przystępna opowieść o prostym i bardzo uniwersalnym przekazie. Czy nie jest tak, że każdy z nas nie spotkał się chociaż raz z odzwierciedleniem historii Folwarku zwierzęcego w prawdziwym życiu? Mnóstwo jest przykładów grup społecznych, czy jednostek, które swobodnie manipulują i ogłupiają innych. Prosta historia wierząc świetnie to podsumowuje.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Złowrogi, bajkowy świat

Przepięknie wydana opowieść, którą dzięki twardej oprawie i cudownym ilustracjom autorstwa Iwana Kulika można z dumą postawić na półce obok dziecięcych bajek i odkrywać na nowo. Okazuje się, że wcale nie wypada gorzej niż baśnie Andersena czy Braci Grimm. Ale jak wiadomo, treść jest zdecydowanie niedziecięca, dlatego samolubnie czytam ją z dala od małych rozbójników.Orwell to jeden z moich ulubionych autorów i z wielką radością pobiegłam po to specjalne wydanie, zaproponowane przez wydawnictwo MUZA. Kiedy czyta się tą książkę, można odnieść wrażenie, że to jedna z najlepiej napisanych książek - tyle treści w tak niewielkim formacie. Czyta się po prostu jednym tchem. A talent pisarski Orwella tylko dowodzi, że zasługuje on na miano głównego proroka nadejścia gorszych czasów. Przy pomocy zręcznych metafor i zwierzęcych bohaterów autor ukazuje prawdziwe oblicze ludzi - choć w czasach, kiedy napisał "Folwark.." głównie mówiło się o nim jako o krytyce Rosji. Ciągle aktualna, porażająco prawdziwa i trafna ocena ludzkości. Ilustracje pomagają nam pamiętać, że te zwierzaki to nie urocze świnki, a pazerne prosiaki, które walczą o władzę i bezwzględnie wykorzystują swoją pozycję we wspólnocie. "Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych" - czy to nie brzmi znajomo? Orwellowski "Folwark zwierzęcy" to najprawdziwszy portret ludzkości.

Przeczytaj całą opinię
2014-08-05
źródło: http://www.empik.com/p1066912834,ksiazka-p

Ostatnio natknąłem się na informację, że „Folwark Zwierzęcy” jest aktualnie lekturą szkolną. Nie mam pojęcia od kiedy, ale to mało istotne. To świetna wiadomość według mnie. Georg Orwell w bardzo plastyczny sposób opowiada o idei komunizmu, jak i późniejszym jego rozwoju. Według mnie, po przeczytaniu książki miałem trochę szersze pojęcie na temat tego ustroju. Wiadomo, że to ogólniki. Ale można poznać zarys. Dzięki temu, że książka została lekturą, jestem pewny, że przynajmniej garstka ludzi zacznie się zastanawiać. Często mam okazję usłyszeć, że komunizm właśnie w założeniu był najlepszym ustrojem jaki kiedykolwiek powstał. I nie są to opinie fanatyków. Polityka to jeden z tematów, na który nie powinno się rozmawiać w towarzystwie. Podobnie jak o religii, karze śmierci i aborcji. Tak więc, nie chcę już bardziej zagłębiać się w ten temat. Myślę, że większość z Was już słyszała o tej książce. Możecie zastanawiać się czy warto po nią sięgnąć. Ja z ręką na sercu mogę ją polecić ludziom, którzy chcę chociaż trochę poznać świat. Dzięki przeniesieniu nas w świat zwierząt, można było łatwiej przypisać ludzkie cechy właśnie im. Są schematy skojarzeń, jeśli myślimy czy to o świni, czy kurze itd. Orwell, dzięki temu zabiegowi również mógł uniknąć większych problemów, chociaż te i tak miał. Samo wydanie książki nie było tak łatwe. Z powodu nie wygodnego tematu.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Co za dołująca, Orwellowska spirala zła, tyranii, bez początku i bez końca. Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy się to zaczęło i kiedy skończy. Kiedy narodził się człowiek? Kiedy ten wymrze na wieki? Prawie każdy z nas ciągle w niej wiruje, nieświadomie. Ludzkie zwierzęta przerażają. Autentycznie. Orwell rozpracował cały system funkcjonowania jednostek w grupie i dowiódł, że w pełni utopijna rzeczywistość jest niemożliwa. Jest sprzeczna z naturą człowieka, z naturą świata, który nigdy nie był równy i takowy nie będzie. Arcydzieło krótkiej treści, przypowiastki filozoficznej, teoretycznie klarownej symboliki.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

"Po powrocie z Hiszpanii rozważałem zdemaskowanie mitu sowieckiego w opowiastce, którą mógłby zrozumieć niemal każdy i którą nietrudno byłoby przełożyć na inne języki(...)" - fragment przedmowy Orwella do ukraińskiego wydania książki w 1947 roku. Gratuluję. Udało się panu.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Uwielbiam tę książkę, bardzo przyjemnie i szybko mi się ją czytało, podoba mi się szczególnie sposób przedstawienia komunistów i kreowania się ustroju totalitarnego. Pomimo tego ,że książka jest napisana w bardzo prosty,lekki i zabawny sposób to niesie ze sobą przykry ówczesny obraz rzeczywistości i mentalności ludzi.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Uniwersalizm, który będąc wspaniałym, jednocześnie odziera ze wszystkich złudzeń i ukazuje człowiekowi brutalną prawdę o nim samym. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozycji. Fenomenalnie opisana machina władzy, która - gdy już zacznie działać - działa bezkompromisowo i konsekwentnie, rozpuszczając swoje macki coraz szerzej. Choć najsilniej na myśl przychodzą tutaj systemy totalitarne, sytuacja przedstawiona w "Folwarku..." jest prawdopodobna w każdym z ustrojów. Choć autentyzm tej lektury skradł mi serce, pękło ono kilkakrotnie za sprawą świetnie wykreowanych bohaterów - koń Boxer, osioł Benjamin... Chyba w żadnej innej książce zwierzęta nie są tak dobrym uosobieniem cech ludzkich. Majstersztyk. Polecam gorąco. Polecam, bo wstyd nie przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379

Po raz kolejny Orwell dokonuje studium totalitaryzmu, ale też fanatyzmu i dążenia do utopii. W za sprawą ciekawej alegorii zwierzęcej komuny rozkłada te problemy na czynniki pierwsze, obrazuje jaskrawe wobec nich postawy, których odzwierciedlenie można bardzo często znaleźć w rzeczywistości. Ubogaca lekturę "Folwarku" fakt, że można interpretować powieść (co dość oczywiste) jako metaforę stalinizmu (szerzej każdego totalitaryzmu) i stawiać ją w konkretnym kontekście historyczno-politycznym, ale patrząc na nią w sposób bardziej uniwersalny opowiada po prostu o zaprzedawaniu szczytnych celów i wartości w imię partykularnych interesów, o zdradzie ideałów - do czego dojść może w wielu innych czasach i miejscach, aniżeli tylko w totalitarnym środowisku.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48379
z 27