Gwiazd naszych wina

Wydanie
Bukowy Las, Wrocław, .
Liczba stron
312
Wymiary
14,0 × 21,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788364481468
Waga
0,45 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Białoń-Chalecka Magda
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014 Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie. Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości. "Inteligentniejsza, mocniejsza Love Story dla pokolenia Internetu”. FAMILY CIRCLE „Powieść o życiu i śmierci oraz o ludziach złapanych w ich pułapkę. (…) Śmiejesz się, płaczesz i wracasz po więcej”. Marcus Zusak „Elektryzująca opowieść (…) Niezwykły splot radości i smutku”. Jodi Picoult

Opinie czytelników

(4.07)
22304 ocen, w tym
2833 opinii
5
1726
4
758
3
282
2
47
1
20
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Historia piękna. O zapomnieniu i byciu niezapomnianym. O miłości pomimo wszystko. O dorastaniu, o chorobie i o walce. Po prostu o życiu, o tym życiu, którego większość z nas, całe szczęście, nie doświadczyła i miejmy nadzieję, nigdy nie doświadczy. Książka zakończona tak jakby w połowie, niemalże w pół zdania. Tak, jak się umiera, w połowie zdania, w trakcie robienia czegoś, bez zaplanowania.. Pomimo, iż historię znałam już z filmu, nadal wzruszała i wyciskała łzy.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225665

Gwiazd naszych wina

16-letnia Hazel choruje na raka, przez co musi być podłączona do tlenu. Na terapii w szpitalu spotyka Gus'a, który również zmaga się z chorobą. Po pewnym czasie zaczynają coś do siebie czuć.Książka jest piękna. Są w niej momenty, w których nie można złapać tchu przez śmiech, ale nie brakuje również takich, gdzie można się rozpłakać na dobre.Polecam ją z całego serca. Nie będę zdradzać zakończenia, ale naprawdę warto ją przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-08
źródło: http://www.empik.com/p1095464090,ksiazka-p

Konstrukcje zdań proste jak budowa cepa. W związku z tym miałam wrażenie, że autor nie wierzy w inteligencję czytelnika. Krótko mówiąc - za stara jestem na tę książkę. Nie pomogło również to, że czytałam ją po obejrzeniu filmu. (Tym, którzy widzieli ekranizację odradzam czytanie - strata czasu.) Nie skreślam jednak Johna Greena. Na pewno dam mu drugą szansę.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225665

Gwiazd Naszych Wina

Rak, jedno, tak naprawdę krótkie słowo, które potrafi wbić człowieka w fotel. Długo nie sięgałam po Gwiazd Naszych Wina, więc moje zaskoczenie musiało być ogromne, kiedy nastolatkowie podchodzili do tego tak spokojnie. Rak jest chorobą straszną, bo wtedy masz świadomość tego, że powoli znikasz. Hazel i Augustus wiedzą, że mogą umrzeć, a mimo to są dzielni, opanowani i spokojni.Już pierwsze strony książki, kiedy nabyłam własny egzemplarz, zainteresowały mnie i zachęciły do dalszego czytania.Świeżo po lekturze nie mogłam tak naprawdę powstrzymać łez i czułam jak, moje gardło jest ściśnięte. Tak naprawdę nie mogłabym napisać niczego sensownego, bo pewnie większość rzeczy została już wypowiedziana i wypłakana przez setki tysięcy czytelników. Tylu ludzi płakało nad tą książką, że mogłoby powstać jedno wielkie Greenowskie morze.Książka opowiada o śmierci, o tym, jaka jest bliska i jakie może nieść ze sobą konsekwencje, ale jest także o życiu, jakie może być kruche i jak łatwo może stracić znaczenie, gdy człowiek nie umie go docenić.A nikt nie doceni życia bardziej, niż osoba, której dni zostały policzone. Tytuł może mylić, lecz w bohaterach nie ma pretensji do świata, o to, że są chorzy. Bohaterowie książki są pogodzeni z chorobą i są przepełnieni siłą. Nie chcą, by się nad nimi litowano, chcą żyć, najlepiej jak się da, przez resztkę ich życia.Mimo że w historii jest dużo smutku, to nie zabrakło też miejsca na tak zwany „czarny humor”, który nie opuszcza bohaterów.Hazel i Augustus potrafią mimo przeciwności losu iść przed siebie, śmiejąc się ze swoich słabości.Ta książka to nie tylko mowa o chorobie i procesie umierania to także opowieść o wielkiej miłości i sile. Główni bohaterowie różnią się, od typowych nastolatków obmacujących się po kątach.Ta książka jest jak dynamit, spowodowała, że strasznie mnie zraniła, mnie i wielu innych czytelników.Gwiazd Naszych Wina ma wiele wartości i mądrych cytatów.Jest to zdecydowanie jedna z tych książek, którą zaczynasz czytać i nie ma opcji, byś przestał.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-26
źródło: http://www.empik.com/p1095464090,ksiazka-p

170503 audio G4. Chyba pierwsza moja książka w całości poświęcona chorobie. Temat poważny. Fabuła jednak nie podobała mi się. Wieje kiczem. Może książka celuje w dziewczyny-nastolatki? Wartość dodana dla mnie z jej przeczytania to wiadomości medyczne. Jednak w posłowiu autor przyznaje się, że część "nauki" to niestety jego fikcja. Plus za 2 zaskoczenia w fabule oraz za wyliczenia na pewien temat jednego z bohaterów. Lektor Izabella Bukowska - ok.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225665

dobra literatura dla starszej młodzieży

Przejmująca, smutna, ale ciekawa i dobrze napisana powieść o miłości i dorastaniu. Odbiorca: młodzież 13+.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-03
źródło: http://www.empik.com/p1095464090,ksiazka-p

Myślę, że ten tytuł jest znany prawie każdemu, ponieważ zarówno książka jak i film przyciągnęły wielkie zainteresowanie. Jest to książka dająca do myślenia. Powinniśmy cieszyć się każdą chwilą.. bo nigdy nie wiadomo co się stanie za pięć minut czy za godzinę lub trzy dni. Jako czytelnicy poznajemy historię głównej bohaterki - Hazel, a w późniejszym czasie jej przyjaciela i chłopaka - Gusa oraz ich znajomego Isaaca. Poznają się na grupie wsparcia, a każde z nich jest po mniejszych lub większych przejściach związanych z rakiem. Pewnego dnia Hazel pisze do autora swojej ulubionej książki i dostaje odpowiedź z zaproszeniem na spotkanie z autorem. Jednak osoba, która napisała jej ukochaną książkę okazuje się okrutna i bezduszna.. Jest to piękna i wzruszająca powieść, która chwyta za serca i każe myśleć oraz cieszyć się każdą sekundą.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225665

naprawdę piękna historia

Nie mogłam powstrzymać łez

Przeczytaj całą opinię
2016-10-08
źródło: http://www.empik.com/p1095464090,ksiazka-p

Książka nie tylko dla nastolatków, opowiada o jak częstej śmierci w naszych czasach przez raka.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225665

Najlepsza

Genialna książka.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-08
źródło: http://www.empik.com/p1095464090,ksiazka-p
z 284