Gwiezdny pył

Wydanie
Biblioteka Akustyczna, Warszawa, .
Liczba stron
1
Wymiary
14,0 × 12,5 cm
Typ publikacji
Płyta CD
Oprawa
Kartonowa Foliowana
ISBN
9788374808484
Waga
0,06 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Paulina Braiter
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Gwiezdny pył
2017, Biblioteka Akustyczna
1
30,10
Gwiezdny pył
2016, Mag
200

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Młody Tristran Thorn zrobi wszystko, byle tylko zdobyć lodowate serce pięknej Victorii – przyniesie jej nawet gwiazdę, której upadek z nieba oglądali razem pewnej nocy. By jednak to uczynić, musi wyprawić się na niezbadane ziemie po drugiej stronie starożytnego i dobrze pilnowanego muru, od którego bierze nazwę ich maleńka wioska. Za owym murem leży Kraina Czarów, gdzie nic nie jest takie, jakim je sobie wyobraził – nawet upadła gwiazda. Bestsellerowy autor Neil Gaiman przedstawia opowieść o niezwykłej wyprawie do mrocznej, cudownej krainy – w poszukiwaniu miłości i tego, co niemożliwe.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Nie tego się spodziewałam w zakończeniu. Ale mim wszystko książkę czyta się jednym tchem

Przeczytaj całą opinię
2017-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3868546

Chodź, opowiem ci bajkę

Nie ma co się oszukiwać i twierdzić, że powinno się tę baśń, historyjkę, bajkę (obojętnie jak to nazwiesz) stawiać na piedestale. Ale ma ona w sobie coś magicznego, co powoduje, że nie potrafię do tej pory przestać o niej myśleć. Nie do końca jestem przekonana, czy jest to historia dla dzieci, bo może wydawać się odrobinę zbyt mroczna, a dla tych starszych momentami zbyt dziecinna, ale czyta się ją przyjemnie i to jest w niej najlepsze.Ma w sobie również wiele życiowych prawd, ale czasem należy się ich doszukać dość mocno. Czy to, co uważamy za najważniejsze w życiu, w rzeczywistości jest takie naprawdę? Czy marzyć można zawsze? Najbardziej jednak podobał mi się przekaz co do jednej sytuacji: nigdy nie możesz uważać kogoś za swoją rzecz. Może i człowiek to rzeczownik, którym rządzą przypadki, ale zdecydowanie nie jest to rzecz, nawet jeśli ktoś spadł z nieba. Przekroczyć granice muru było bardzo przyjemnie, czasem włosy zjeżyły się na karku, lekka nutka zawahania pojawiała się nieraz. No po prostu jeżeli jeszcze nie czytałeś Gwiezdnego pyłu, musisz to nadrobić. A ja zmykam obejrzeć film o tym samym tytule.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-15
źródło: http://www.empik.com/p1129087723,ksiazka-p

Książka nawet śmielsza niż film. Gaiman nie waha się przedstawiać rzeczy takimi jakimi są lub mogłyby być. Jeszcze nie spotkałam się, by ktoś opisywał wszystko tak trafnie, szczerze... a przede wszystkim dobierał tak słowa, by czytelnik widział wszystko w HD, a nie jak to bywa zazwyczaj z opisami, że połowy się nie ogarnia wyobraźnią, a po czasie zamiast obrazu zostaje jedynie mglisty zarys. Także, jestem pełna podziwu. "Ludzie powiadają często, że równie łatwo jest przeoczyć coś wielkiego i oczywistego, jak zapomnieć o nieważnym drobiazgu, i że owe wielkie przeoczenia często mogą stać się przyczyną poważnych problemów." ... więc nie przeoczcie tej książki :) Pozdrawiam.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3868546

Baśniowa opowieść

Tego autora nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeśli jednak interesuje Was jego twórczość, to na pewno mogę stwierdzić, że jest osobliwa i charakterystyczna. Na pewno Gaiman należy do autorów, którzy wiedzą jak pisać swoje dzieła. Bardzo sobie cenię autorów z ogromnymi pokładami wyobraźni, a Gaiman niewątpliwie do takich należy. Jeśli szukacie niezwykłej powieści, która Was oczaruje, to polecam Wam któreś z jego dzieł. Nie powinniście się zawieść. Chociaż doszły mnie słuchy, że dzieła tego autora albo się kocha, albo wręcz przeciwnie. Ja je uwielbiam! "Gwiezdny pył" to magiczna i baśniowa opowieść o niezwykłych bohaterach. Chociaż głównym jej bohaterem jest Tristran Thorn, to te poboczne postaci zapadają czytelnikowi równie głęboko w pamięć. Są tak samo wyraziste i pełne swoistego czaru, który sprawia, że postać staje się baśniową krainą pełną niezwykłych przygód. Nie wiem czy oglądaliście film na podstawie tej książki, tytuł jest taki sam - ale jeśli nie oglądaliście to polecam. Książkę czyta się tak dobrze, jakby oglądało się ten film. Co prawda, ja oglądałam film zanim zapoznałam się z treścią papierową, jednak nie umniejszyło to czerpaniu przyjemności z lektury. Wręcz przeciwnie. Gaiman stworzył cudowną opowieść, która przenosi czytelnika w świat pełen czarów, niebezpieczeństwa i sprawia, że czas zwalnia. Jest tylko czytelnik i świat Krainy Czarów. To jest niesamowite, zwłaszcza jeśli czytelnik otworzy umysł na świat przedstawiony i pozwoli wyobraźni działać. Właśnie to lubię w powieściach Gaimana. Każda jest inna, każda inaczej działa na czytelnika. Jeśli zastanawiacie się czy sięgnąć po ten tytuł, to może czas przestać się zastanawiać i wziąć się za czytanie? Każdy kto lubi osobliwe historie, magię, szczyptę niebezpieczeństwa i cudownie wykreowany świat, powinien zapoznać się z tytułem "Gwiezdny pył". Osobiście polecam! sol-shadowhunter.blogspot.com

Przeczytaj całą opinię
2016-11-28
źródło: http://www.empik.com/p1129087723,ksiazka-p

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/2017/04/pragnienie-swego-serca.html

Przeczytaj całą opinię
2017-04-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3868546

Baśń dla dorosłych

Tristran Thorn pochodzi z wioski Mur położonej w Anglii, która odgrodzona jest murem od magicznej krainy. W wiosce mieszka też Victoria Forester, najpiękniejsza i niemająca sobie równych na całym świecie dziewczyna, w której się Tristran zakochał. Szukał wszelkich sposób, żeby zdobyć jej serce, lecz bezskutecznie. Pewnego razu jednak, gdy oboje patrzą na niebo, spostrzegają spadającą gwiazdkę z nieba. Tristran oznajmił Victorii w tej chwili, że zrobi dla niej wszystko, żeby zyskać sobie miejsce w jej sercu. Przyniesie nawet tą gwiazdkę, która spadła daleko poza wioską, na co Victoria chętnie przystaje. Tristran podejmuje się misji i wybiera za mur do Kraina Czarów, która jest większa niż cały nasz świat, gdzie żyją smoki, wiwerny, hipogryfy i inne dziwne stworzenia, gwiazdka z nieba przybiera całkiem odmienną postać i ogólnie wszystko jest inne niż w rzeczywistości, w której żył do tej pory. Czeka go wielka przygoda ku której zmierza z podniesionym czołem."Gwiezdny pył" to kolejna baśniowa opowieść w gaimanowskiej odsłonie. Nie jest to jednak baśń dla dzieci, tylko dla dorosłych, bowiem niektóre zawarte w niej sceny i zwroty zdecydowanie nie nadają się do przeczytania dzieciom. Ale Gaiman to Gaiman, więc baśń w jego wykonaniu musi być urokliwa, niesamowita, wyjątkowo magiczna, czasem mroczna i z wyraźnym podziałem na dobro i zło. I tak też jest z tą książką. (...)Całość na swiat-bibliofila.blogspot.com

Przeczytaj całą opinię
2016-11-18
źródło: http://www.empik.com/p1129087723,ksiazka-p

To dziwne, ale dla mnie to jedna z najbardziej romantycznych książek jakie czytałam.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3868546

Dobra, ale nie najlepsza tego autora

Gwiezdny pył, książka która stylem graficznym okładki (notabene bardzo ładnym), daje delikatnie do zrozumienia, że mamy do czynienia z uniwersum wykreowanym w książce Nigdziebądź, jeśli jednak szukacie jakichś "mrugnięć oka", muszę Was rozczarować. Autor ani razu nie wspomina o tej innej książce. Jednak jeśli nie będziecie szukać i potraktujecie ją jako osobną historię to jestem pewny, że spodoba Wam się. Książka opowiada o młodym mężczyźnie z wioski Mur, który przyrzeka kobiecie w której jest zauroczony gwiazdę która spadła z nieba. Bardzo sztampowe prawda, a gdybym Wam powiedział, że tak naprawdę książka zaczyna się wcześniej? A gdybym powiedział, że mężczyzna pójdzie do Krainy Czarów ponieważ to tam spadła gwiazda? A gdybym powiedział, że gwiazda ..., nie, to jest zbyt ciekawe by o tym mówić. Książka ma niecałe dwieście stron i jeśli znajdziecie czas to wystarczy Wam jeden dzień by ją ukończyć.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-17
źródło: http://www.empik.com/p1129087723,ksiazka-p

Już po przeczytaniu Amerykańskich Bogów, Neil Gaiman wyrósł u mnie na wybitnego pisarza. Lektura 'Gwiezdnego pyłu' tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu. Tristran - w połowie pochodzący z krainy czarów młodzieniec - składa obietnicę swojej wielkiej miłości i rusza na poszukiwanie upadłej gwiazdy. Większa część książki to fantastyczna podróż głównego bohatera przez magiczny, ale i niebezpieczny świat. Kraina czarów, która znajduje się po drugiej stronie murupełna jest magicznych stworzeń, czarownic, jednorożców czy łowców błyskawic. W 'Gwiezdnym Pyle' nie znajdziemy wielkiej polityki, która prowadziłaby do wielkiej wojny różnych ras, owszem mamy tutaj delikatny wątek dziedzictwa tronu i burzowej cytadeli, ale nie jest to wątek męczący a koniec końców prowadzi do wielkiego finału. 'Gwiezdny Pył' to również piękna baśń o miłości, i to nie byle jakiej, bo miłości pomiędzy upadłą gwiazdą i pół-człowiekiem. Pomimo faktu, że jest to baśń, nie jest to lektura dla dzieci. Są momenty makabryczne i smutne. Jestem zafascynowany światem stworzonym przez Gaimana i z miejsca książka trafia na półkę 'ulubione'.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3868546

Niezwykła baśniowa opowieść

Długo nie mogłem się przekonać do sięgnięcia po książki Neila Gaimana - z bardzo różnorakich powodów. Jednak po przeczytaniu Nigdziebądź a zwłaszcza ostatnio Gwiezdnego pyłu mam silne wrażenie, że będzie to jeden z moich ulubionych autorów powieści z lekkim przymrużeniem oka a zarazem pełnych ciekawych postaci i historii. Niewątpliwego uroku jego powieściom dodają również niesamowite okładki, tradycyjnie w wykonaniu niezrównanego Dark Cryona, które w rzeczywistości robią jeszcze większe wrażenie!Gwiezdny pył to historia o przygodach młodego Tristrana Thorna, który zrobi wszystko, by zdobyć serce pięknej, lecz niedostępnej Victorii. Obiecuje jej przynieść gwiazdę, której upadek z nieba razem oglądali. By to jednak uczynić, Tristran musi wyprawić się na niezbadane ziemie po drugiej stronie starożytnego i dobrze pilnowanego muru, od którego zresztą bierze nazwę maleńka wioska w której mieszka. Za owym murem leży Kraina Czarów, gdzie nic nie jest takie, jakie się spodziewał – w szczególności upadła gwiazda, która okazuje się być piękną dziewczyną o imieniu Yvaine. Jednakże nie tylko Tristran szuka gwiazdy, a pozostali nie zawahają się przed niczym, by zdobyć upragniony cel...Druga powieść Gaimana jaką miałem okazję przeczytać jest książką krótką - ma niecałe dwieście stron, lecz obfituje w wiele ciekawych wydarzeń oraz urzekających momentów. Jest to przede wszystkim baśń, aniżeli powieść fantasy. Dlatego też znajdziemy tutaj charakterystyczne dla tego gatunku zwroty jak "Był sobie kiedyś...", akcję dziejącą się w dość niekreślonym miejscu, czy przeczytamy wreszcie o magicznych istotach takich jak wiedźmy, jednorożce i wiele innych. Jest to również książka pełna magii i czarów - zarówno tych dobrych jak i złych, które pomogą Tristranowi jak i przed którymi musi uciekać. Granicą pomiędzy dwoma odmiennymi światami - w którym Tristran dorastał i do którego wybiera się w podróż, jest wspomniany wcześniej mur. Bardzo spodobał mi się pomysł takiej granicy pomiędzy światami i odebrałem to jako ukłon w stronę nieco starszych książek jak chociażby Opowieści z Narnii C.S. Lewisa. Zawsze pozytywnie zaskakują mnie pisarze, którzy na bardzo niewielu stronach, potrafią wykreować zapadające w pamięć postacie, bez zbędnego natłoku informacji. Tak jest też w Gwiezdnym pyle. Siłą rzeczy najlepiej poznamy głównego bohatera, lecz niemniej Yvaine oraz kilka postaci pobocznych. Czytając o losach tego młodego chłopaka, można poczuć się jakbyśmy sami cofnęli się do lat młodzieńczych i podobnie jak Tristran ulegali porywom serca do pięknej dziewczyny. Tym co powoduje, że bohater nie poddaje się, lecz wytrwale i wbrew przeciwnościom, dąży do celu jest owa młodzieńcza miłość, niekoniecznie bardzo rozsądna. Lecz czy każdy z nas nie przeżył czegoś podobnego w młodości i dla wybranki serca nie zrobiłby wszystkiego?Tym jednak co sprawia, że historia Tristrana urzeka jest magia. Lecz nie ta, o której przeczytamy w książce, lecz ta którą autor wsącza nasze dusze podczas czytania. Jest to magia sięgająca w głąb naszej duszy, do naszych marzeń i pragnień, powodująca że młodzieńcze marzenia o wspaniałych przygodach, walce dobra ze złem i staraniach o rękę ukochaną na nowo w nas ożywają. Kto podobnie jak bohater raz posmakuje Krainy Czarów, ten nigdy nie będzie szczęśliwy w rzeczywistym świecie... Gwiezdny pył jest opowieścią o niezwykłej i pełnej niebezpieczeństw wyprawie Tristrana do Krainy Czarów, by zdobyć miłość ukochanej. To wspaniała baśń, która oczarowała mnie jak mało która i bardzo miło będę wspominał jej lekturę. Myślę, że każdy od czasu do czasu potrzebuję przeczytać książkę z bardzo jasno zarysowanym podziałem na dobro i zło oraz wspaniałym zakończeniem. Polecam!Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag!hrosskar.blogspot.com

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1129087723,ksiazka-p
z 30