Historia powszechna cyfr

Wydanie
W.A.B., Warszawa, .
Liczba stron
2280
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Cykl
SERIA Z WAGĄ
Oprawa
Twarda
ISBN
8374140372
Waga
2,54 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Marczewska Katarzyna, Szeżyńska-Maćkowiak Krystyna
Uwagi
Książka wydana jest w dwóch tomach sprzedawanych razem w komplecie - cana detaliczna kompletu 149 zł. Na rynek wprowadzana jest jednak w etui promocyjnym z ceną detaliczną 119 zł.
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Trudno uwierzyć, że monumentalna i fascynująca Historia powszechna cyfr Georges'a Ifraha mogłaby nie powstać, gdyby nie dziecięca skłonność do wprawiania dorosłych w zakłopotanie. Jej autor, będąc jeszcze nauczycielem matematyki, na pewnej lekcji usłyszał niewinne z pozoru pytania: "Skąd się wzięły cyfry?" i "Kto wymyślił zero?". Zmuszony przyznać, że nie potrafi udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi, Georges Ifrah postanowił napisać książkę, jakiej do tej pory nie było: powszechną i niemal kompletną historię cyfr i rachunku. Tak oto jedna lekcja stała się początkiem fascynującej przygody, w czasie dziesięcioletniej pracy nad książką Ifrah przemierzył pięć kontynentów, od Ameryki po Egipt, od Indii po Meksyk i od Peru po Chiny. W ten sposób powstało dzieło, które zachwyci wszystkich zainteresowanych nie tylko matematyką, ale też historią kultury i rozwojem ludzkiej cywilizacji.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

książka posłużyła mi jako filar do przygotowania prezentacji maturalnej. Była świetnie napisana, wszystko wytłumaczyła. Do tego wypełniona mnóstwem zabawnych odniesień i ciekawostek. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2012-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52156