I jak tu nie biegać!

Wydanie
Otwarte, Kraków, .
Liczba stron
288
Wymiary
16,5 × 22,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788375152869
Waga
0,63 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Beata Sadowska, znana dziennikarka, która kiedyś nie znosiła biegać, napisała książkę pełną pozytywnej energii i zachęcającą do tej aktywności. Autorka biegła w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży. Relacja Beaty przeplata się z wypowiedziami Kuby Wiśniewskiego, cenionego trenera biegowego. Nie jest to jednak typowy poradnik – to recepta na lenistwo! Ta książka łączy pasję, wiedzę i mądrą miłość do biegania. I jak tu nie biegać!

Opinie czytelników

(3.42)
436 ocen, w tym
91 opinii
5
24
4
32
3
23
2
8
1
4
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

"Zasłyszana" w formie audiobooka chyba tylko dzięki orlenowej promocji na audiotece. Z początku myślałam, że będzie to (w końcu!) książka dla przeciętnych kobiet z polskiego podwórka. Przeliczyłam się. Znowu mowa o zagranicznych maratonach na wszystkich kontynentach. ZNowu coś, na co przeciętnego Polaka po prostu nie stać. Książka ta jest zlepkiem wspomnień i myśli autorki, poprzeplatanych rozmowami z jej trenerem i inspiracjami zaczerpniętymi z innych biegowch książek ("Jedz i biegaj" czy "Urodzeni biegacze"). Jedno trzeba przyznać - książka jest radosna, nie brakuje w niej pozytywnej energii...ale to wszystko. Poza tym nic nie wnosi. Ani specjalistycznych porad, ani szczególnej motywacji do treningów. Jedno, co z niej zaczerpnęłam, to cytat z Eichelbergera i Pawłowicz: "Prawdziwa pasja jest jak cudowna kochanek, wybrana sercem, a nie z rozsądku czy wyrachowania. Nie po to, by mieć o czym rozmawiać z szefem albo pochwalić się kolegom podczas przerwy na lunch. Nie po to, żeby urosnąć w cudzych oczach i nie po to, zeby naśladować to co akurat jest trendy. Nie po to, zeby powiedzieć couchowi że ją mamy i nie po to, żeby on nas pochwalił że taka motywacja pomoże osiągnąć kolejny szczebel zawodowej kariery. Pasja powinna być dla nas, nie dla innych. Prywatna, własna." ("Życie w micie, czyli jak nie trafić do raju na kredyt i odnaleźć harmonię ze światem"

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214146

Dla mnie rewelka!

Lekka, przyjemna, czyta sie jedńym tchem. Super! Polecam wszystkim miłośnikom biegania. Sadowska w bardzo dostępny sposób opisuje swoje zamiłowanie do biegania, co jest jej pasja, miłością i sensem w życiu. Fajny prezent dla pasjonatow biegania.polecam

Przeczytaj całą opinię
2016-05-31
źródło: http://www.empik.com/p1091124389,ksiazka-p

"Może być" idealnie oddaje moje uczucia po wysłuchaniu tego audiobooka. Z jednej strony podobała mi się, ze względu na cenne wskazówki Jakuba Wiśniewskiego w rozdziałach "Trener wiedział i powiedział" oraz niemal wzruszające opisy biegów maratońskich, walki z samą sobą oraz dopingu przyjaciół i nieznajomych maratończyków, a z drugiej strony nieco irytująca tendencja autorki do afiszowania się swoimi osiągnięciami i podróżami, przeplatana fragmentami o znaczeniu pokory w życiu biegacza. Niemniej jednak książka działa, to znaczy - motywuje do biegania. Jako audiobook nie jest wybitnie absorbująca i nie wymaga maksymalnego skupienia podczas słuchania, dlatego spokojnie można sięgnąć po tę pozycję do słuchania podczas drogi do pracy/na uczelnię, w trakcie gotowania oraz - a jakże - podczas biegania.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214146

Pozytywna

Książka idealna dla ludzi, którzy nie lubią biegać, a chcieliby.... Beata Sadowska w fajny sposób opowiada o swoich przygodach z bieganiem i pokazuje, że wcale nie jest takie straszne jakby się wydawało :)

Przeczytaj całą opinię
2016-05-24
źródło: http://www.empik.com/p1091124389,ksiazka-p

Sam nie wiem czego sie spodziewałem sięgając po ten tytuł, z jednej stronyi informacji o technice i motywacji, z drugiej poznać punkt widzenia kobiety która nie jest związana z tym sportem zawodowo. Po przeczytaniu mam bardzo mieszane uczucia, mimo kilku ciekawych i zgrabnych anegdot oraz informacji od niewątpliwie profesjonalnego trenera jakim jest Pan Kuba Wiśniewski dostajemy tekst który wyglada w moim odczuciu jak wersja niedokończona. Wtrącenia trenera są niczym posklejane elementy. Posklejane w taki sposób ze drażni mnie widok łączeń. Z pewnością nie sięgnę po pozostałe 2 książki Pani Beaty. Nie próbuje tez zniechęcać do książki, jesli interesują Cię doświadczenia zdobyte oraz momenty przeżyte przez panią Beatę wraz z mężem, synem i jej psem, to pozycja właśnie dla Ciebie. Jesli nie, polecam wizytę u trenera biegowego lub przynajmniej na forum miłośników.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214146

Super!

Fajna pozycja! Super się czyta, zawiera wiele praktycznych rad zarówno dla amatorów biegania jak i dla tych, którzy biegają już jakiś czas.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-11
źródło: http://www.empik.com/p1091124389,ksiazka-p

Nie jestem raczej grupą docelową. Gdybym był kobieta może dodał bym 2 *. Założenia dobre lecz po przeczytaniu połowy dopada człowieka pytanie: kiedy koniec? Ile można pisać o kolorach stroju biegowego??

Przeczytaj całą opinię
2017-04-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214146

Beata jest super

Bardzo lekka i przyjemna lektura, zwłaszcza dla biegając kobiet Matek. Humorystyczna i ciekawa

Przeczytaj całą opinię
2015-12-26
źródło: http://www.empik.com/p1091124389,ksiazka-p

Obecnie każdy może napisać książkę o czym chce, a jeśli jest dość znany, ktoś tę książkę na pewno wyda. Jeżeli ktoś chce przeczytać, jak fajne życie, pełne przygód ma autorka, jest to pozycja dla niego. Jeżeli ktoś chce się cokolwiek więcej dowiedzieć o bieganiu, to NIE jest ta książka. Trochę raduje tę pozycję Kuba Wiśniewski, ale czasami trudno na pytania, które zadaje mu Beata, bardzo sensownie odpowiedzieć.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/214146

Genialna

Książka napisana bardzo lekkim piórem, autorka nie zanudza szczegółami technicznymi a porady trenera są wyczerpujące bez zbytniego "zanudzania" terminologią. Dobre jest to, że od samego początku wspominane są wszelkie możliwe zachowania człowieka, który od tak postanowił, że spróbuje biegać. Gdy już się zacznie odkrywa się zupełnie nowy świat - Sadowska opisuje te rzeczy w bardzo barwny sposób, obala mity i jednocześnie motywuje do działania. Nie mogła się od tej książki oderwać!

Przeczytaj całą opinię
2015-08-10
źródło: http://www.empik.com/p1091124389,ksiazka-p
z 10