Jeden krok mi wystarczy

Wydanie
Inspiracje, .
Liczba stron
214
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788393353927
Waga
0,28 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Pielgrzymka dwóch młodych kobiet do Santiago – czyli przemierzenie piechotą Europy praktycznie bez przygotowania logistycznego, z niewielką ilością środków finansowych – to robi wrażenie. Jednak ten zbiór opowiadań nie powstał po to, by wzbudzać podziw, lecz... z potrzeby serca. Nie bez znaczenia była też zachęta ze strony osób znających tę historię do przelania jej na papier. Sama Autorka nigdy nie przedstawiała swej pielgrzymki w kategorii wyczynu (choć liczba przemierzonych kilometrów nasuwa takie skojarzenie!). Pielgrzymka do grobu św. Jakuba była wyrazem jej pokory, zawierzenia Bogu i pragnienia, by doświadczyć Jego bliskości. Już samo wysłuchanie bezpośredniej relacji od osoby, która dotarła piechotą do Santiago de Compostela, jest niezwykłym przeżyciem. Dla wielu Czytelników, którzy być może nie mają takiej możliwości, równie cenna i ubogacająca będzie lektura opowiadań z tej pielgrzymki, które zawiera ten tom.

Opinie czytelników

(3.42)
6 oceny, w tym
4 opinie
5
0
4
2
3
1
2
1
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Santiago de Compostela rozpala mą wyobraźnię od dawna. Brakuje jednak odwagi by stwierdzić, że „Jeden krok mi wystarczy”, tak jak zrobiła to Małgorzata Kunicka wraz ze swą przyjaciółką Klaudią Handzel i po prostu wyruszyć w drogę. Bez większej ilości pieniędzy, bez wielu map, mając jedynie wiarę w Opatrzność, przebyć 3000km w 87 dni. Chciałabym. Może kiedyś się odważę. A na razie zagłębiłam się we wspomnienia Małgosi zawarte w jej książce „Jeden krok mi wystarczy. 3000km, 87 dni, 1 cel”. I mimo, że nie są one spisane porywającym językiem, że chwilami wydają się monotonne, czytałam i czytałam z rosnącym podziwem dla wiary autorek, które przeszły całą tą drogę nie planując noclegów, pozbywszy się namiotu, bo był za ciężki, z jednym tylko atlasem, z którego wyrywały kartki, aby zmniejszyć ciężar na grzbiecie, spotykając na swojej drodze samych aniołów chyba. Warto przeczytać takie wspomnienia.

Przeczytaj całą opinię
2014-10-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212563

Przeczytałem książkę z dużym zainteresowaniem i w zasadzie jednym tchem. Czyta się bardzo dobrze. W mojej opinii w końcu coś innego niż tylko relacje z pielgrzymek i z Camino. Atutem są krótkie opowiadania, opisujące spotkania z ludźmi, a nie tylko przebieg kilometrów i opisy pęcherzy na stopach. Godna polecenia i dla tych, którzy nie są fanami Camino. Jest to przede wszystkim świadectwo zawierzenia Bogu i opis prawdziwego pielgrzymowania zdanego na Bożą Opatrzność i na dobroć ludzką. Piękna. Mankament: mogłaby być bardziej bogata szata graficzna i lepiej opisana mapka z trasą.

Przeczytaj całą opinię
2014-02-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212563

Jako maniak Camino Santiago o wędrówkach tym szlakiem przeczytałam sporo- zarówno tekstów, które skupiają się na wędrówce jako takiej, jak i tych, w których autor dzieli się przede wszystkim swoimi przeżyciami duchowymi. Książkę Kunickiej trudno mi ocenić- z jednej strony- czyta się gładko. Z drugiej- zabrakło mi w niej właśnie wędrówki, która luźne refleksje spajałaby w całość. Biorąc zaś pod uwagę ogrom pokonanej trasy- zabrakło także konkretnej mapki podróży, bo kontur Europy z umowną kreską to trochę za mało. A czego było za dużo? Jak dla mnie- cudzysłowów i wielokropków.

Przeczytaj całą opinię
2014-01-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212563

Piękna książka o pielgrzymowaniu, spotkaniach z ludźmi i zawierzeniu Bogu.

Przeczytaj całą opinię
2014-01-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212563