Jedenaście minut

Wydanie
Drzewo Babel, Warszawa, .
Liczba stron
240
Wymiary
13,5 × 21,5 cm
Oprawa
Twarda z obwolutą
ISBN
9788389933348
Waga
0,37 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Stępień Basia, Janczur Marek
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość.

Opinie czytelników

(3.22)
17893 ocen, w tym
330 opinii
5
72
4
104
3
94
2
42
1
18
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Nie umiem być obiektywna wobec tej książki. Stąd wynika chyba moja ocena.Niezliczoną ilość lat temu w podręczniku do polskiego zobaczyłam fragment wywiadu z jakimś pisarzem. Jak się później okazało, w wyniku użycia cudownego wynalazku ludzkości jakim jest internet był nim Paulo Coelho. W chwili gdy się już tego dowiedziałam, zaczęłam dalej drążyć, aż natchnęłam się na "Jedenaście minut". Szczerzę,ze względu na wiek nie powinnam jej była wtedy czytać, ale cóż przeczytałam. To była pierwsza książka którą pochłonęłam z własnej woli. Nie żadna lektura, nic coś co ktokolwiek kazałby mi przeczytać. Nie, sama ją wybrałam i się zakochałam. Nie wiem czy w samej książce, ale na pewno w samym procesie czytania. Dzięki niej jestem tu gdzie jestem i piszę to co piszę jakkolwiek to brzmi. Tak więc, może się ktoś nie zgadać z moją oceną, być może jestem szalona ale ode mnie na zawszę pozostanie 10/10.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48081

książka z małym dreszczykiem

książka w której autor dodaje trochę więcej erotyzmu niż w innych swoich dziełach-już sam tytuł ma związek ze współżyciem dwojga ludzi... w książce jak zwykle znajduje się mnóstwo mądrości autora wartych przemyślenia i zapamiętania

Przeczytaj całą opinię
2015-12-30
źródło: http://www.empik.com/p1117662947,ksiazka-p

Kilka mądrych aforyzmów wplecionych w prostą fabułę powieści- tak krótko można opisać powieść znanego Paula Coelho - Jedenaście minut. Książka dość lekka i przyjemna, czyta się właściwie jednym tchem. Jest wiele błyskotliwych sformułowań, mądrych przekazów, które jak już wspomniałam- opisane są na łamach prostej historii. Dziewczyna z biednej rodziny mieszkająca na brazylijskiej prowincji poznaje na plaży Szwajcara, który oferuje jej możliwość lepszego życia. Wyjeżdża do Szwajcarii i w pogoni za pieniędzmi- zostaje prostytutką. Nie ma w tej książce zbytnio opisanego jej życia. Autor udziela nam tylko skąpych informacji na temat dziecięcych "odkryć", przeżyć wewnętrznych, klubu w Genewie - Copacabany, w którym pracuje bohaterka, opisu przypadkowych znajomości. Całość opiera się na przemyśleniach tego, czym jest miłość, samotność, wolność, granice człowieka, do których może się posunąć. Zakończenie typowo filmowe, choć mogliśmy się tego spodziewać. Sama akcja też jest dosyć zwięzła- nawet śmiem twierdzić- za bardzo zwięzła. Jako czytelnik mam wrażenie, że dziewczyna spędziła w Szwajcarii może z tydzień, a są to zdecydowanie bardziej odległe daty. Trochę jest to wszystko zbyt mało rozbudowane, ale najwidoczniej panu Coelho nie chodziło o napisanie historii o prostytutce z Brazylii, a o przekazanie jakiś wartości dla każdego typu odbiorcy. I myślę, że książka ta zasługuje na wysoką notę, choć też trochę jej brakuje do "ideału". :) Mimo wszystko - polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48081

JA

ŚWIETNA ! Jak wszystkie książki tego autora czyta się łatwo i przyjemnie. Książkę przeczytałam w 1 dzień, ponieważ nie byłam w stanie się od niej oderwać :) Ciekawa, zabawna, poruszająca- po prostu świetna :)!

Przeczytaj całą opinię
2015-11-24
źródło: http://www.empik.com/p1117662947,ksiazka-p

Jedna z książek autora, która nieco różni się od pozostałych. Porzuca on bowiem zawiłe refleksje na korzyść przekazu nieco prostszego dla czytelnika. Chociaż lubię styl Coelho, to ta książka również bardzo przypadła mi do gustu. Polecam szczególnie osobom, które nie przepadają za jego stylem; tutaj mogą odnaleźć coś dla siebie :)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48081

Dobra

Paulo Coelho jak zawsze w typowy dla siebie sposób przedstawia intrygująco sytuację

Przeczytaj całą opinię
2015-11-17
źródło: http://www.empik.com/p1064689190,ksiazka-p

Książka ciekawie napisana. Czyta się ją bardzo szybko i lekko.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48081

ksiazka

co tu mowic. jak zwykle swietna ksiazka Paulo. szybko sie czyta bo niesamowicie wciaga. polecam

Przeczytaj całą opinię
2015-06-06
źródło: http://www.empik.com/p1064689190,ksiazka-p

O tym pisarzu jak i jego twórczości jest tyle opinii ile gwiazd na niebie. Niektórzy twierdzą, że jego teksty posiadają wyznawców w takim stopniu, że można to nazwać sektą, inni że to sieczka dla gimbazy i tak dalej.... Ja nie jestem ani jego kochanką literacką ani wrogiem. Podchodziłam do niego z dystansem, fabułą nie powalał a i fakt, niektóre jego frazesy były naciągane. 11 minut jednak jest inna i mimo, że fabuła również może wydać się przewidywalna, ja widzę w niej głębie. Odnalazłam tam wiele prawd życiowych, mówi wiele o miłości, związku i seksie. Odkrywa przed nami to do czego często nie potrafimy się przyznać. Myślę, że ta książka zasługuje na miano wielkiej.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48081

Kto by pomyślał, że trwa to tylko 11 minut...

Jak dla mnie rewelacyjna! Ciekawa, intrygująca, wciągająca, lekko podniecająca a zarazem odrobinę przerażająca! Warta uwagi!

Przeczytaj całą opinię
2014-11-20
źródło: http://www.empik.com/p1064689190,ksiazka-p
z 33