Jezioro Osobliwości

Wydanie
Akapit Press, Łódź, .
Liczba stron
200
Wymiary
14,5 × 19,8 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788365345233
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Jezioro Osobliwości
2016, Akapit Press
200
13,73
Jezioro Osobliwości
2015, Akapit Press
160
Jezioro osobliwości
2011, Akapit Press
160

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Krystyna Siesicka mówi o książce: ...kiedy pisałam Jezioro Osobliwości nie przypuszczałam, że ta książka stanie się aż tak popularna. A już na pewno kończąc ją, nie sądziłam, że Marta i Michał będą do mnie wracać. przeciwnie, byłam pewna, że po ostatnie kropce rozstanę się z nimi na zawsze. A jednak do dziś myślę o moich bohaterach z zadumą, zwłaszcza kiedy odpowiadam na Wasze - jakże często! - zadawane mi pytanie: - i co się z nimi później stało...?

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

W życiu szesnastoletniej Marty nastąpiło ostatnio wiele zmian. Jej matka znalazła sobie nowego partnera, którego dziewczynie trudno zaakceptować. Na zagubioną w nowej sytuacji, skłóconą z ojczymem, a do tego jeszcze uwikłaną w miłosny trójkąt Martę spada coraz więcej problemów. Każdy dzień przynosi ze sobą nowe smutki, radości, nadzieje, dramaty. Do jakiej tragedii musi dojść, by doceniła to, co ma, pogodziła się z rzeczywistością i zrozumiała, co tak naprawdę jest ważne? Fabuła nie jest może jakaś innowacyjna i nie pozostawia czytelnika w głębokiej zadumie, jednak historia Marty i jej bliskich potrafi zaintrygować. Książka trzyma w napięciu do ostatnich stron; dzięki zastosowaniu nietypowej narracji cały czas zastanawiamy się, co się właściwie stało. Ładna, ciekawa historia. Moje piękne spotkanie z Krystyną Siesicką - pisarką, którą moja mama w młodości uwielbiała - okazało się być naprawdę przyjemne, mimo że właściwie zadecydował o nim przypadek.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

"Jezioro osobliwości" jest chyba najgorszą książką jaką dotąd przeczytałam. Choć książka jest krótka to dłuży się niemiłosierne. Dziwię się, że ma tak dużo gwiazdek. Ta powieść była moją lekturą szkolną jako rzekoma książka "młodzieżowa", szkoda tylko, że tak samo mówili mojej babci, gdy była mała. Moim zdaniem książki Siesickiej już dawno są nieaktualne. Czytając tą książkę miałam wrażenie jakbym przeniosła się w czasie o 50 lat! Miłość głównych bohaterów była dla mnie czymś wręcz żałosnym. Nie ma tu nawet postaci, którą można by polubić,bo wszyscy są niesamowicie irytujący. Komunistyczny klimat i zachowanie Michała wobec Marty i odwrotnie ostatecznie dobijają czytelnika. Sposób w jaki jest traktowana przez rodzinę główna bohaterka jest w dzisiejszych czasach wręcz niedopuszczalny, a zwłaszcza przemoc fizyczna, której autorka wcale nie potępia!!! No i oczywiście te kłótnie Marty z Wiktorem. Takich ofiar losu, jakimi są bohaterowie tej książki ziemia jeszcze nie widziała.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

W "Jeziorze osobliwości" zaczytywałam się jako nastolatka. Pamiętam, że w tych zamierzchłych czasach przeczytałam ją kilka razy a po latach wróciłam do niej z ogromną przyjemnością sentymentem. Jest to historia trudnej relacji dorastających dzieci postawionych przed koniecznością pogodzenia się z nowym życiem swoich rodziców u boku nowych partnerów. Pierwsza burzliwa miłość, zazdrość, bunt nastolatków - wszystko to prowadzi do nieuchronnej katastrofy. Wypadek nad tytułowym jeziorem gmatwa i tak już trudne rodzinne relacje. Książkę czytałam z wypiekami na twarzy i na pewno polecę ją mojej Córce, gdy wejdzie w wiek dorastania.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Marta po wypadku na jeziorze trafia do szpitala, gdzie odwiedza ją ojczym. Wiktor zostaje upoważniony do zaznajomienia się z jej pamiętnikami z ostatniego roku, co ma mu wyjaśnić jak doszło do wypadku. Głównym bohaterem tekstu jest Michał - syn Wiktora. W ten sposób znaczna część powieści jest pisana w pierwszej osobie. Jej treścią jest burzliwy związek Marty z Michałem i problemy z dotarciem się rodziny z nowym parterem matki Marty - Wiktorem. Chociaż powieść jest głównie adresowana do dorastających dziewcząt to wydaje się, że może się spodobać wszystkim młodym i starym czytelnikom. Pewna tajemniczość co do przebiegu wypadków dodaje jej też walorów powieści kryminalnej.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Czytałam tę książkę jako nastolatka i tak mnie wciągnęła, że siegałam po nią wielokrotnie

Przeczytaj całą opinię
2016-12-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Bucowata Marta nie robiła na mnie dobrego wrażenia. Jej przyrodni brat również. Książkę przeczytałem, bo wymienialiśmy się z koleżanką siedzącą za mną w klasie. To wszystko.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Jest to pierwsza książka autorstwa Krystyny Siesickiej,którą przeczytałam i mam nadzieję,że nie ostatnia.Autorka świetnie uchwyciła istotę konfliktu na linii rodzice-dzieci.Moją największą uwagę zwróciła dojrzałość bohaterów.Zupełnie inni to byli nastolatkowie,dorastający jeszcze w cieniu wojny,z wciąż żywą pamięcią o niej,poważniejsi,o innych zainteresowaniach i wartościach.Może dlatego,że była to zupełnie inna rzeczywistość.Książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Moja ulubiona książka pani Siesickiej. Bardzo dobrze napisana, dosyć ciekawa jak na książkę obyczajową. Podobało mi się, że do końca czytelnik nie wiedział jaki sekret kryje się za fragmentami pamiętnika Marty i opowieściami jej ojczyma. Jedyny mankament to postać Marty, która wszystko wyolbrzymiała, każdy problem był przez nią roztrząsany. Pomimo to, urokliwa książka, wprowadzająca atmosferę sprzed lat.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Książka wyszperana na strychu. Była jedną z pierwszych książek przeczytanych lata temu dla przyjemności a nie z musu.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362

Podobało mi się. Biorąc pod uwagę, że to lektura szkolna, a nie coś, po co sama sięgnęłam było naprawdę bardzo w porządku. Właściwie to chętnie to czytałam, nie z jakiegoś przymusu. Przedstawiona tu historia jest taką, którą chętnie poznałabym w jednej z książek, które wybieram sobie sama do poczytania, nie do szkoły. Tutaj tylko język troszkę się różnił od współczesnego, ale to zupełnie zrozumiałe i w ogóle mi nie przeszkadzało. Wydarzenia są przedstawiane w formie dziennika głównej bohaterki (Marty), który jest czytany po pewnym wypadku, którego okoliczności wyjaśniają się w trakcie czytania, nie od razu. Sama Marta w wielu momentach zachowywała się dla mnie niezrozumiale i po prostu głupio, ale na ostatniej stronie chyba zmądrzała. Mamy tu wątek trudnych relacji rodzinnych, nowych związków rodziców, pierwszej miłości, zawierania i zrywania przyjaźni oraz tego, jak niby drobne sprawy mogą mieć poważne konsekwencje. Nie żałuję, że to przeczytałam, myślę nawet, że warto.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/9362
z 16