Joga i ajurweda

Wydanie
Galaktyka, Łódź, .
Liczba stron
424
Wymiary
17,0 × 24,5 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788375794090
Waga
1,15 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Ajurweda jest starożytnym systemem filozoficzno-medycznym. Pomaga radzić sobie z chorobami, dbać o umysł i ciało. Bartosz Niedaszkowski pokazuje czytelnikowi, że łącząc jogę z wiedzą ajurwedyjską wzmocnimy swój organizm i osiągniemy harmonię duchową. Autor książki wyjaśnia, jak w zależności od konstrukcji człowieka (doszy) wprowadzić do codziennego życia zasady zawarte w starożytnej medycynie. W książce znajdziemy nie tylko liczne ćwiczenia jogi (asany, pranajamy, mudry) ale i zalecenia w zakresie odżywiania się. Z ich pomocą, czytelnik nauczy się m.in. jak odreagować całe dnie spędzone w pozycji siedzącej, radzić sobie z bólem, czy zwalczyć chroniczne zmęczenie i bezsenność. Ajurweda nie zajmuje się wyłącznie ciałem fizycznym. Rozpatruje całą istotę ludzką jako powiązane ze sobą ciało fizyczne, zmysły, umysł i duszę. Kiedy wszystkie te elementy składowe współpracują harmonijnie i spełniają swoje ściśle określone zadanie, odsłania się światło duszy, co prowadzi do osiągnięcia prawdziwego szczęścia i spełnienia duchowego. Bartosz Niedaszkowski jest od ponad 15 lat zajmuje się fizjoterapią i nauką hatha jogi. Jest również właścicielem pracowni Yoga Medica na Mokotowie, w której stosuje nowatorską metodę rehabilitacji, łączącą jogę, ajurwedę oraz fizjoterapię.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Po kilku książkach na temat jogi, w końcu trafiłam na prawie kompletne kompendium wiedzy z tej dziedziny wydane w Polsce. Podejrzewam, że poza Polską, można trafić na wybitniejsze dzieła. Książka trochę encyklopedycznie traktuje temat, ale mi laikowi było to potrzebne do usystematyzowania wiedzy z tej dziedziny. Bałam się zbyt "religijnego" podejścia do tematu, ale na szczęścia nie odczułam, że ktoś chce bym porzuciła moją wiarę chrześcijańską. Jeśli chodzi o część z ćwiczeniami, to nie wypowiem się, gdyż nie ćwiczę z książką, lecz na razie z nauczycielem. Zabrakło mi rozdziału o leczeniu ajurwedą. Opis ziół i ich zastosowanie w ajurwedzie byłby świetnym uzupełnieniem. Wtedy dałabym jeszcze jedną gwiazdkę.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/266903

Polecam!

Must have dla osób ćwiczących jogę. Przystępnie przybliża też fascynujący świat ajurwedy. Zdecydowanie polecam, bardzo przydatna pozycja.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-27
źródło: http://www.empik.com/p1106706519,ksiazka-p

Książka zawiera mnóstwo dokładnych zdjęć i szczegółowych opisów ilustrujących poprawne wykonywanie około 30 pozycji. Dodatkowo ciekawy wstęp przedstawiający podstawy ajurwedy.

Przeczytaj całą opinię
2015-10-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/266903

Joga i ajurweda

Bardzo dokładne, rzetelne wskazówki dotyczące wykonywania asan. Obszerny wstęp wprowadzający do ajurwedy i jogi.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-12
źródło: http://www.empik.com/p1106706519,ksiazka-p

Cenna pozycja

Pierwsza część książki zawiera wiedzę teoretyczną: wprowadzenie do ajurwedy oraz jogi. Część druga omawia 35 kluczowych asan, z których każda opatrzona jest zdjęciem oraz dokładnym opisem wykonania,krok po kroku. Książka to naprawdę świetne źródło wiedzy, a nie kolejny poradnik typu joga w "3" dni. Nie tylko dla osób praktykujących jogę. Do tego ładnie wydana. Gorąco polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-01-27
źródło: http://www.empik.com/p1106706519,ksiazka-p

Joga i ajurweda

Książka wszechstronna,bardzo ciekawa,napisana mądrym i przystępnym językiem.Zawiera sporo wiadomości i dziedziny ajurwedy i jogi. Podane asany są bardzo dokładnie opisane i sfotografowane. Bardzo dogłębnie podana joga-także ta lecznicza. bardzo dobra i wartościowa pozycja. Szczerze polecam każdemu.

Przeczytaj całą opinię
2015-07-03
źródło: http://www.empik.com/p1106706519,ksiazka-p

Fantastyczna!

Od dawna czekałam na drugie wydanie i nareszcie jest! I muszę przyznać, że jest naprawdę genialne. Książka w sposób przystępny przedstawia zasady zdrowego odżywiania, uwzględniając cechy podstawowych typów ludzkich, dzięki czemu pokazuje, że nie wszystkie produkty są odpowiednie dla wszystkich.Pomaga osiągnąć harmonię duszy, ciała i umysłu, dzięki umiejętnemu zastosowaniu zasad ajurwedy.Zawiera opisy podstawowych asan i doskonałe zdjęcia pokazujące, jak je prawidłowo wykonać.Na koniec dostajemy sekwencje ćwiczeń pomocne w najczęściej występujących schorzeniach narządu ruchu, ale także przy bólach głowy, nadciśnieniu tętniczym i chorobie wieńcowej.Genialny podręcznik i pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą być zdrowi i wieść dobre życie. Gorąco polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-06-30
źródło: http://www.empik.com/p1106706519,ksiazka-p