Jutro

Nie ma już żadnych zasad

Wydanie
Znak, Kraków, .
Liczba stron
272
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324016280
Waga
0,23 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Gralak Anna
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Początek kultowej serii Jutro. Kiedy Ellie wraz z szóstką przyjaciół wraca z wakacyjnej wyprawy, zastaje opustoszałe miasteczko i umierające z głodu zwierzęta. Tajemnicza armia zaatakowała ich kraj i uwięziła jego mieszkańców. Ellie i jej paczka mogą się poddać lub ukryć się w lesie. Mogą też wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki... Bohaterowie spróbują nauczyć się żyć w świecie, który nie podlega już regułom dyktowanym przez rodziców. Aby przetrwać, będą musieli nie tylko się zjednoczyć, ale też dokonywać trudnych wyborów między przyjaźnią a miłością.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Emocji związanych z czytaniem tej książki nie da się opisać. Dosłownie nie można się oderwać. Fabuła cały czas trzyma w napięciu, gdy sięgnie się po "Jutro" można skończyć ją w jeden dzień.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Książkę czyta się zadziwiająco szybko i z dużym zaciekawieniem. Fabuła jest wciągająca, a wartości przekazane w książce mądre.Z wielką chęcią zapoznam się z kolejną częścią. Nie tylko nastolatkom polecam tę książkę.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Natrafiłam na tę książkę zupełnie przypadkiem, ale nie przypadkiem się w niej zakochałam. Na prawdę. Jestem pod wielkim wrażeniem. Ten pomysł z wojną, więźniami i 7 dzieciaków, które chcą ją zakończyć, nie jest banalny. Wciąga od pierwszych stron, nie daje o sobie zapomnieć. Daje też trochę inny pogląd na świat i ludzi. Bardzo spodobało mi się pokazanie bohaterów (już po wybuchnięciu wojny) jako walecznych DOROSŁYCH, którzy chcą bronić siebie i swój kraj. Jest to dowód na to, jak człowiek potrafi się zmienić, aby tylko uratować swoich przyjaciół. Pierwszy raz spotkałam się z tym autorem, ale mam nadzieję, że nie ostatni, bo jeśli powstanie więcej książek, tak wciągających jak "Jutro", to będzie on zajmować honorowe miejsce na mojej półce.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Kupiłam przez przypadek, aby mieć co czytać w pracy przez parę dni. Miałam co czytać przez 3 godziny. Powieść pochłonęła mnie, czytałam ją lekko i sprawnie aczkolwiek po którymś tomie Ellie zaczęła działać mi na nerwy. Mimo wszystko polecam wszystkie 7 tomów wraz z 3 częściami Kronik Ellie

Przeczytaj całą opinię
2017-03-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Uwielbiam tą serię! Czytałam ją dość dawno, czyli kila miesięcy temu, wypożyczoną z biblioteki po raz trzeci, co mówi samo przez się, ale przejdźmy do samej książki. Ellie wraz z kilkorgiem przyjaciół wyruszają na biwak w góry, do samego Piekła, gdzie nikt się nie zapuszcza. Jednak kiedy wracają do domów zastają... nikogo. Domy są puste, po za nielicznymi zwierzętami, którym szczęśliwym trafem udało się przeżyć. Nastolatków trapi jedno pytanie, a mianowicie : Co się stało? Zaczynają się domyślać odpowiedzi, która nie jest zbyt optymistyczna. Ellie, główna bohaterka i narratorka jest odważna, pracowita i dość logicznie myśląca, choć czasem dość płytka i niezdecydowana w stosunkach damsko-męskich, co często jest irytujące. Bohaterzy są dobrze wykreowani, każde z nich nie jest idealne, ma swój sposób bycia, humory, wady, jak i zalety to czasami załamuje mnie ich głupota. Humorystyczna, na koniec wzruszająca, pełna emocji, akcji, która się rozwinąć!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Uwaga, spoiler! [pokaż]

Książka świetnie napisana i zdecydowanie posiadająca świerzy pomysł. Podoba mi się realizm w momencie, w którym dzieciaki dowiadują się nagle o wojnie i nie wzruszają ramionami, jakby już o tym wiedziały, tylko stopniowo się przystosowują do nowej sytuacji. Jutro trzymało mnie w napięciu i niepewności do samego końca i chętnie chwyciłabym kolejną część.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

"Miasto 44" w wersji australijskiej, lecz odrobinę łagodniej. Początek zaczyna się niewinnie: wycieczka, chłopcy, szkoła, co potem zmienia się w walkę o życie i partyzantkę. Po przeczytaniu książki zaczęło mnie zastanawiać, co powoduje, że stają się one hitami. Bo "Jutro: Kiedy zaczęła się wojna" z pozoru nie wygląda na bestseller. Ma niesłychanie prosty język, jakiego używają dzieci w szkole podstawowej czy gimnazjum. Autor i redakcja nie zważali na powtórzenia i łopatologie. Wiedza z zakresu wojskowości i polityki autora jest zerowa, używa ogólników z kategorii "żołnierze", "zaawansowane karabiny" czy "samoloty" (czyżby zależało mu na przestawieniu świata oczami młodzieży? Możliwe.). Może chodzi o połączenie światów sielanki i wojny w jedno albo dramatyczną zmianę bohaterów ze zwykłych nastolatków w morderców z konieczności? Akurat przemiana psychiczna bohaterów przedstawiona jest bardzo dobrze, książka stanowi dowód na to, że nie da się przewidzieć, jak człowiek zachowa się w danej sytuacji, a pozory mylą. W każdym bądź razie czyta się szybko z powodu bardzo prostego języka i wciągającej fabuły. Warto też po przeczytaniu obejrzeć film, bo poza kilkoma elementami oddaje wiernie fabułę książki.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Większość książek, które czytam to fantastyka lub coś w tych klimatach. Jednak dla odpoczynku od potworów i magii sięgnąłem po tą książkę, gdyż zaciekawił mnie zarówno tytuł, jak i okładka. Nie rozczarowałem się. Otrzymałem książkę, którą dobrze i z zaciekawieniem się czyta. Utrzymaną w realistycznym świecie (jak pisałem, chciałem odpocząć od fantasy). Może i nasi bohaterowie mają sporo szczęścia w tym co robią, ale wcale nie jest to za bardzo przesadzone. Podsumowując, jeżeli poczytacie komentarze, które są pod książką i będziecie chcieli ją przeczytać, to nie powinniście się zawieść. Ja od razu zabieram się za drugą część ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Porywająca, ciekawa powieść młodzieżowa, okrzyknięta mianem bestsellera w wielu krajach. Fakt, jest naprawdę dobra. Czytałam książkę dawno temu, ale postanowiłam sobie przypomnieć, dopełniając o pozostałe części. Fabuła zaczyna się wręcz banalnie - grupka przyjaciół wyrusza na kilkudniowy biwak w góry, do miejsca odludnego, wręcz dzikiego, zwanego przez mieszkańców "Piekłem". Owiane dość mroczną legendą miejsce jest idealnym punktem do rozbicia namiotów, wspólnych opowieści i bliższemu poznaniu. Sielanka trwa w najlepsze, ale gdy przychodzi do powrotu okazuje się, że wszystko się zmieniło. Ich małe, spokojne miasteczko opustoszało. Na ulicach i w domach nie ma żywej duszy, wysiadł prąd, zwierzęta leżą martwe. Następuje konsternacja umysłów. Milion myśli przelatuje przez głowę. W tym to najważniejsze: "co się dzieje?". Okazuje się, że na odpowiedź długo nie musieli czekać. Inwazja obcego mocarstwa zaatakowała ich kraj, a rodzinne miasteczko uchodziło za ich bazę. Dla grupki przyjaciół oznaczało to tylko jedno: wojna. Książka pisana oczami głównej bohaterki - Ellie, przytacza nam walkę z wrogim oddziałem, którą wszczęła wraz ze swoimi przyjaciółmi. Zostali sami, więc sami muszą stawić czoła uzbrojonym żołnierzom, aby dowieść prawdy, pozbyć się wroga i uwolnić bliskich. Dają z siebie wszystko, snują plany, o których nigdy przedtem nawet im się nie śniło, robią rzeczy, do których wcześniej nie byliby zdolni. Cała ta niezrozumiała wojna czyni z nich odważniejszych ludzi, zmienia ich poglądy i sposoby działania. Zmienia się wszystko. Zasady przestają istnieć. Wierzą, że potrafią ocalić rodziny i przywrócić porządek. Wierzą, bo nie mają innego wyjścia. Poddanie się nie wchodzi w grę. Od tej pory "Piekło" staje się ich schronieniem i domem. "Jutro" to doskonały przykład przemiany, dojrzewania, wiary w siebie i odwagi. Tam nie ma miejsce na nudę, bohaterowie działają szybko, dostarczając nam sporej dawki akcji i napięcia. Autor przeniósł nas w sam środek bezwzględnej wojny, dzięki czemu mogliśmy przeżywać ją razem z naszymi bohaterami, patrząc nie tylko oczami Ellie ale i własnymi. Bo tak naprawdę nie wiadomo, co może nam się przytrafić jutro.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155

Nie zawiodłam się, wręcz przeciwnie- książka przerosła moje oczekiwania, a nie sądziłam, by miała być wybitna. Polecam wszystkim fanom Igrzysk Śmierci, Niezgodnej oraz miłośnikom wojen.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200155
z 52