Klasa pani Czajki

Wydanie
Wymiary
14,0 × 12,5 cm
Typ publikacji
Płyta CD
Oprawa
Digipack
Waga
0,06 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Klasa pani Czajki
2016, Biblioteka Akustyczna
0
Klasa pani Czajki
2015, Biblioteka Akustyczna
0
Klasa pani Czajki
2013, Biblioteka Akustyczna
0

Pokaż też wydania niedostępne (3)

Kategorie

Opis książki

Klasa Pani Czajki to osadzona we współczesnych realiach opowieść o paczce gimnazjalistów zmagających się ze szkolną codziennością i problemami okresu dorastania. Trzy lata z życia młodzieży to historie młodzieńczych przyjaźni, rodzących się pasji i szkolnych miłości. Pisana współczesnym stylem, ale z tradycyjnym przesłaniem, przypomina najlepsze książki dla młodzieży starej pisarskiej szkoły Niziurskiego czy Bahdaja, w nienachalny sposób i z dużą dawką humoru przekazującej nieprzemijające wartości, takie jak przyjaźń czy honor. Bohaterów Klasy Pani Czajki poznajemy na początku pierwszej klasy i śledzimy ich losy przez trzy burzliwe gimnazjalne lata. Różni ich wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda i temperament. Łączy jedno – wszyscy są uczniami klasy, której wychowawczynią jest polonistka Barbara Czajka – osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa. Czyta Janusz Zadura

Opinie czytelników

(3.45)
1398 ocen, w tym
129 opinii
5
45
4
50
3
26
2
7
1
1
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Warszawskie gimnazjum,nastolatki,zakochania,konflikty,próby przyjaźni,wątpliwości...czego więcej trzeba? POLECAM GORĄCO!!! P.S Co sądzicie o tej przyjaźni Małgosi i Kamili? Bo pod koniec książki miałam wrażenie,że są niby przyjaciółkami na dobre i na złe,ale gdy Kamila miała problemy to Małgosi to po prostu nie obchodziło,a na dodatek w książce stwierdzono,że to zawsze Kamila była nieuczciwa wobec Małgosi!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Rewelacja

Książka była prezentem dla siostrzenicy, jej ocena - super

Przeczytaj całą opinię
2016-03-07
źródło: http://www.empik.com/p1117926447,ksiazka-p

Jest to moja ulubiona książka. Dzieci, które występują w tej książce, idą do I gimnazjum do klasy I a. Wszyscy się różnią - mają inne zainteresowania, charakter oraz majątek. Muszą jednak znaleźć jeden, wspólny język którym będą się posługiwać przez 3 najbliższe lata:) Marianka

Przeczytaj całą opinię
2017-03-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Powieść o młodzieży i dla młodzieży

"Klasa pani Czajki" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, czyli powieść dla młodzieży i o młodzieżyAleż to jest fantastyczna powieść dla młodzieży! Mądra, dowcipna, dynamiczna, jednym słowem - świetna! To napisana współczesnym językiem opowieść o gimnazjalistach, szkolnej codzienności, problemach wieku dorastania, klasowych intrygach, przyjaźni, pierwszej miłości, która może okazać się tą na całe życie, ale również historia o kompleksach, stereotypach i odrzuceniu.Głównymi bohaterami powieści są uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji. Fabuła zbudowana jest wokół postaci, które w książce pojawiają się najczęściej, czyli Małgosi, Maćka, Kamili, Michała, Ewy, Kingi i Kaśki. Dzieciaki pochodzą z różnych środowisk i jak to w życiu bywa, raz się lubią, raz nienawidzą, raz są złośliwi, wulgarni i przysparzają wychowawczyni samych kłopotów, by następnego dnia okazać się grzecznymi, tolerancyjnymi, uczynnymi i bardzo koleżeńskimi. Moją ulubioną postacią jest Maciek, klasowy zgrywus, inteligentny chłopak z ogromnym poczuciem humoru, podkochujący się w nieśmiałej i skromnej Małgosi. Przyznaję, że szczerze uśmiałam się z jego wierszowanych tekstów, a wypracowanie o wspomnieniach z wakacji rozbawiło mnie do łez. Autorce udało się doskonale przedstawić szkolną rzeczywistość i problemy wychowawcze, ale ukazała również pozaszkolne życie gimnazjalistów, ich rodziny, wakacje, zainteresowania...Małgorzata Karolina Piekarska stworzyła powieść o młodzieży i dla młodzieży, ale jest to również świetna lektura dla dorosłego czytelnika, zapewniam, że czyta się znakomicie. Dla mnie była to trochę podróż w czasie, bo wielokrotnie podczas lektury przypominały mi się pewne sytuacje ze szkolnej ławki, problemy, z których dziś się śmieję, choć wtedy były powodem płaczu. Trudny orzech do zgryzienia będzie miała wychowawczyni, czyli pani Czajka, ale profesjonalizmem i dużym doświadczeniem zyska sobie sympatię klasy."Klasa pani Czajki" to doskonała alternatywa dla powieści fantasy, którymi zaczytuje się dzisiejsza młodzież. Nie znajdziecie w niej sytuacji mrożących krew w żyłach, ani takich, które będą powodem przyspieszonego bicia serca. Jestem niemal pewna, że dla niektórych powieść okaże się oderwana od rzeczywistości, a co za tym idzie, również przedstawiona w niej młodzież, zbyt ugrzeczniona. Mimo wszystko to najlepsza książka dla młodzieży, jaką ostatnio przeczytałam i mogę polecić z całą odpowiedzialnością za słowo.A tak na marginesie, brawo za okładkę!Dominika Ławicka

Przeczytaj całą opinię
2016-01-28
źródło: http://www.empik.com/p1117926447,ksiazka-p

Czytałam dwa razy,wieki temu. Przeżywałam wszystko tak,jakby to działo się w moim życiu. Emocje niesamowite,a książka pozornie zwyczajna :)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

,,Klasa pani Czajki'' doskonale pokazuje czasy gimnazjalne przez pryzmat pierwszych, szkolnych miłości. Pani Czajka wydaje się sroga i bardzo poważna, ale w chwilach ,,awaryjnych'' potrafi być czuła i serdeczna. Bardzo polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Książka bardzo lekka do czytania. Została napisana w świetny sposób-opisuje życie nastolatków, takich jak teraźniejsza młodzież. Bardzo przyjemna lektura. Wracam do niej i ciągle mi się podoba. Polecam szczególnie dla młodzieży.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Świetnie było cofnąć się do czasów gimnazjum, kiedy to zaczytywałam się w Klasie Pani Czajki. Książkę pochłonęłam niemal jednym tchem, to jedna z rodzaju "jeszcze jeden rozdział i idę spać". Niezwykle zawiłe ale i urocze perypetie uczniów jednego z warszawskich gimnazjów, serdecznie polecam jako niezobowiązującą lekturę "na oderwanie się od codzienności".

Przeczytaj całą opinię
2016-11-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Świetna książka o polskiej, szkolnej codzienności (lecz nie szarej). Ciągłe przygody i miłosne perypetie bohaterów sprawiają, że szybko i przyjemnie się ją czyta. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-06-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945

Cóż... Mnie się ta książka jakoś specjalnie nie podobała. Może to dlatego, że chodziłam do gimnazjum katolickiego, nasza klasa była bardzo zgrana i nie kłóciliśmy się o byle co?

Przeczytaj całą opinię
2016-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287945
z 13