Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

Wydanie
Flow Books, Kraków, .
Liczba stron
320
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324025718
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

INSPIRUJĄCA HISTORIA DLA WIELBICIELI „MARSJANINA” Chris Hadfield już jako mały chłopiec marzył o podróżach kosmicznych. W kosmosie spędził prawie 4000 godzin. Podczas swoich licznych misji musiał między innymi włamać się do stacji kosmicznej z pomocą żołnierskiego noża; wyrzucić żywego węża z kabiny samolotu, który właśnie pilotował; został też na pewien czas oślepiony podczas „spaceru” na orbicie i do promu kosmicznego wracał po omacku. Do najniebezpieczniejszych zdarzeń potrafi podejść z rozbrajającym dystansem. 12 MILIONÓW – tyle wejść na YT w ciągu zaledwie trzech dni zanotował klip, w którym Hadfield śpiewa piosenkę Space oddity Davida Bowie unosząc się w stanie nieważkości. 30 MILIONÓW – tyle osób obejrzało go do dzisiaj. 1 MILION – tylu użytkowników śledzi Hadfielda na Twitterze. Ekstremalnie ryzykowna praca kosmonautów na zawsze zmienia każdego, kto choć raz znalazł się w kosmosie. Dlatego opowieść Hadfielda pozwoli każdemu spojrzeć na nasze życie na Ziemi z zaskakującej perspektywy. Niezwykła, pełna humoru i adrenaliny historia, która jest dowodem, że nawet te „kosmicznie” odjechane marzenia mogą się spełnić.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Rewelacja! W życiu nie spodziewałam się, że trafię na tak dobrą, wciągającą książkę. Teraz każda kolejna o tematyce astronomiczna jest w porównaniu do niej nudna ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302205

Ciekawa

Ciekawie przedstawiona tematyka kariery astronauty oraz codziennego życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-16
źródło: http://www.empik.com/p1122865830,ksiazka-p

Spodziewałem się czegoś innego, chociaż nie potrafię obecnie zdefiniować czego. Mimo wszystko jako fan ogólnopojętej astronomii, dowiedziałem się wielu nowych rzeczy. A "Space Oddity" w wykonaniu Chrisa jest rewelacyjna :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302205

Polecam

Książka jest fantastyczna, przesyłka była szybka i sprawna. Polecam tą książkę wszystkim ludziom o otwartych głowach.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-15
źródło: http://www.empik.com/p1122865830,ksiazka-p

Właściwie nie nazwałabym tego poradnikiem, raczej historią bardzo ciekawej kariery. I to, ze względu na liczbę szczegółów, historią kierowaną raczej do czytelników płci męskiej. Chris Hadfield nie pisze chronologicznie, wolał podzielić swoje dzieło na bloki tematyczne, przez co, jeśli nie czyta się ich wystarczająco uważnie, można się pogubić, której z jego trzech podróży w kosmos dany wpis dotyczy. Ale wszystkie są ciekawe :) Dzięki nim można się dowiedzieć, jak wielu wyrzeczeń wymaga praca astronauty (oj, nie chciałabym takiego za męża :)), a także jak zwiększyć swoje szanse na taki zawód. Oczywiście, znajdziemy tu też kilka ciekawostek dotyczących plusów i minusów życia w nieważkości :) Na pewno warto, bo to inspirująca pozycja, ale nastawcie się na dłuższą lekturę - macie przed sobą 330 stron niedużego druku :) No i, na osłodę, wkładkę z 21 zdjęciami.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302205

Poradnik i książka autobiograficzna astronauty

Bardzo fajny poradnik i książka autobiograficzna astronauty z Kanady.Czytało mi się ją bardzo dobrze. Ta książka jest książką człowieka, który twardo stąpa po ziemi. Brzmi to zabawnie, bo to stąpanie po ziemi odbywało się na stacji kosmicznej.Układ książki jest przejrzysty. Część pierwsza to przygotowania do startu w kosmos, część druga to sam start, następnie pobyt w międzynarodowej stacji kosmicznej, aż wreszcie powrót.Autor pisze językiem zwięzłym i jasnym. Książka jest ciekawa i pełna ciekawych szczegółów życia w kosmosie oraz drogi do zostania astronautów, wszystkich plusów i minusów takiej ścieżki kariery, tego co taki zawód daje, a co zabiera. Hadfield mówi o swoich uczuciach i cechach charakteru, o wytrwałości i skrupulatności, o byciu gotowym na porażki. Ale najbardziej utkwiły mi w głowie słowa o samotności. Autor, który przez 6 miesięcy żył w kosmosie, mając za towarzystwo jedynie kilka osób, mówi, że samotność to stan umysłu, że będąc sam na sam w przestworzach samotny nie był, ale bywał samotny w tłumie. To prawda.Bardzo mi się spodobało, że autor nie radzi być optymistą na siłę tak jak to czynią niektóre poradniki. Hadfield radzi, żeby po kolei i dokładnie rozważać wszystkie przeszkody, żeby spodziewać się porażki, ale mimo to uczyć się nowych umiejętności, które do tego niemożliwego celu prowadzą!Bardzo mądra i ciekawa książka, którą polecam.http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2016/07/chris-hadfield-kosmiczny-poradnik-zycia.html

Przeczytaj całą opinię
2016-08-02
źródło: http://www.empik.com/p1122865830,ksiazka-p

Dla mnie ta książka - "poradnik" jest przeciętna i nudna. Przedstawia drogę Chrisa Hadfielda którą dąży, aby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa o podróżach kosmicznych. Ani nie ma w niej humoru, ani adrenaliny jak opisano na okładce. Porady w niej zawarte, to nic innego jak samo życie i nic odkrywczego tu nie znajdziemy. Większość treści zajmuje opis przygotowań do zostania astronautom oraz pobyt na stacji. O pracy astronauty i kosmosie można się trochę ciekawych rzeczy dowiedzieć, ale jest to jak dla mnie nudne, bez polotu i nie wciąga kompletnie. Jakoś czuję się rozczarowany tą książką.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302205

Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

CHRIS HADFIELD„Kosmiczny poradnik życia na ziemi”. Książka jest w pewnym sensie pamiętnikiem autora, przedstawiającym niezwykły okres jego życia, od wczesnej młodości do czasu zakończenia kariery zawodowej. CHRIS HADFIELD już, jako młody chłopak wymarzył i zaplanował sobie, że jego kariera zawodowa zawiedzie go bardzo wysoko, w podniebne przestworza. Wymarzył sobie, że będzie pilotem albo astronautą. Właśnie o tym jest ta książka, o bardzo konkretnie sprecyzowanych marzeniach i skrupulatnej, konsekwentnej realizacji celów. Autor w bardzo ciekawy i przystępny sposób opisuje swoją drogę zawodową. Trudną i niezwykle absorbującą edukację, kolejne szczeble kariery zawodowej, przygotowania do ekspedycji kosmicznej. Mamy możliwość poznania wielu szczegółów z przebiegu lotu kosmicznego. Dużo miejsca poświęca swojej rodzinie, sile jej miłości i znaczeniu więzów rodzinnych w trudnych chwilach, w okresie przygotowań do lotów kosmicznych czy w czasie rozłąki. Poruszony jest także wątek wspaniałej przyjaźni i solidarności pomiędzy pilotami i astronautami. Bardzo dobrze napisana książka, pełna optymizmu, ciekawych opisów z niezwykłego życiorysu. Dowodzi, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełniania. Oczywiście w parze z marzeniami idzie bardzo ciężka praca, wyrzeczenia i wysiłek. Życie astronauty to nie tylko loty w kosmos, ale najczęściej długi okres przygotowań, symulacji i treningów. Jak przekonuje autor do zdobywania szczytów potrzebna jest człowiekowi miłość i zrozumienie najbliższych oraz wielka siła przyjaźni.Okładka książki zachęcająca, dobrze wpisuje się w klimat, elegancka i skromna.Zachęcam do przeczytania tej interesującej książki.Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova.Zdzisław Ruszkowski.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-29
źródło: http://www.empik.com/p1122865830,ksiazka-p

Obawy co do zbytniego popularyzatorstwa tego autora i ogólnikowo potraktowanego tematu, okazały się całkowicie mylne ;) Hadfielda droga do NASA i ISS opisana w sposób szalenie interesujący, tzn jeśli ktoś ni miał okazji zapoznać się z tematem: "co oni tam robią i co robią jak nie latają" ;) Pozycja którą spokojnie można postawić przy autobiografiach Feynmana czy Sagana. Naprawdę warto.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302205

Porady z kosmicznej perspektywy

Do przeczytania kosmicznych memuarów Chrisa Hadfielda nie trzeba było mnie długo namawiać. Kiedy tylko skojarzyłem nazwisko z teledyskiem, w którym autor coveruje „Space Oddity” Davida Bowiego, byłem kupiony. Jakiś czas temu ten kręcony na orbicie klip sprawił mi niezłą frajdę, toteż automatycznie wziąłem muzycznie uzdolnionego astronautę za osobę interesującą i niezwykle charyzmatyczną. Jak się okazuje, opinię tę dzieliłem z co najmniej 30 milionową rzeszą widzów orbitalnego video.Bohater NASA i CSA opowiada swoje losy w należytym porządku – od czasów dzieciństwa i pierwszych przejawów fascynacji kosmosem, przez swoją wzorową karierę pilota i loty w przestrzeń kosmiczną, aż do przejścia na zawodową emeryturę w wieku 53. lat. Niekiedy jednak ta skrupulatna chronologia jest naruszana, by wzbogacić opowieść o szerszą perspektywę lub nowy wątek. Dygresje wyraźnie służą tu podkreśleniu głównego nurtu rozważań. Wszystko w tym długim na ponad trzysta stron wywodzie jest doskonale zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Z jednej strony stanowi to niewątpliwą zaletę dla każdego czytelnika głodnego naukowych faktów, technicznych i administracyjnych niuansów związanych z eksploracją wszechświata czy ciekawostek o sztuce pilotażu. Z drugiej, momentami wydawało mi się wręcz, że czytam zapis bardzo długiej konferencji prasowej, na której owszem, trzeba mówić ładnie i zaciekawiać, ale jednak nie można pozwolić sobie na zbytnią otwartość. Taki właśnie, typowo PR-owy ton ma dla mnie „Kosmiczny poradnik życia na Ziemi”.Zazwyczaj czytając zaginam rogi książki na stronach, do których chciałbym później wrócić, bo zawierają jakąś złotą myśl lub cytat godny zapamiętania, czasami chodzi o zwyczajne uwagi na bliskie mi tematy. Tym razem zostałem zaskoczony. Po przeczytaniu tomu zauważyłem, że nic nie poruszyło mnie na tyle, bym zagiął choć jedną kartę. Co skutkuje tak słabym wynikiem, jeśli chodzi o ilość inspirujących momentów? Myślę, że przede wszystkim „Poradnik...” jak sama nazwa wskazuje skłania się bardzo ku formie swego rodzaju przewodnika, po meandrach życia, kariery i sztuce balansowania między pracą, marzeniami, rodziną i realizmem. Takie pomieszanie komunikacji couchingowej z długim resume głównego bohatera może w istocie nieco odpychać i odbierać książce jej ostrości, co tłumi nasz zachwyt nad kosmicznymi spacerami i wynalazkami ułatwiającymi codzienność na orbicie. Autor pragnie, abyśmy przyjmowali każdą sytuację życiową z pokorą i dobrym nastawieniem, abyśmy podchodzili z większą odpowiedzialnością do kwestii naszego środowiska oraz wielu innych rzeczy. Dostajemy też zbiór metod, którymi możemy się posługiwać, by zajść w życiu jak najwyżej. Co ważne, są to sposoby, na które trudno byłoby wpaść samemu, zwłaszcza w czasach kiedy lansowane są teorie odwrotne. Weźmy na przykład rozdział chwalący negatywne myślenie – przecież od wielu lat wbija się nam do głów, że jedyne, co może zapewnić nam szczęście to porzucenie pesymizmu. Otóż, jeśli chcecie zajść daleko jako astronauci, powinniście nauczyć się czerpać z magi negatywów. Ponad to, najlepiej jeśli przy każdym powierzonym wam zadaniu skupicie się na jego najmniejszych drobiazgach, nie zapomnijcie także o tym, by dążyć do bycia zerem, a więc neutralnym członkiem grupy, który w pierwszej kolejności nie przeszkadza, a dopiero potem zastanawia się, co takiego może wnieść do wspólnego wysiłku. Dowiecie się też co nieco o tak zwanym zachowaniu wyprawowym a także o konieczności dobrego znoszenia degradacji zawodowej. Nie pozostaje nic, tylko czytać uważnie i uczyć się od odważnego a przy tym skromnego Kanadyjczyka.Choć w rzeczywistości tom jest raczej autobiografią, niż poradnikiem z prawdziwego zdarzenia, warto pochylić się nad kilkoma poruszanymi tu kwestiami. W życiu bowiem, dokładnie jak za sterami myśliwca, najkrótsza droga do odzyskania panowania nad sytuacją potrafi wieźć przez najmniej intuicyjne działania. Kiedy zatem następnym razem stracicie kontrolę nad swoją maszyną, zastanówcie się najpierw nad mniej oczywistymi wyjściami z kłopotów, a dopiero potem działajcie. Polecam „Kosmiczny poradnik...” każdemu, kto chciałby dowiedzieć się więcej o trudach bycia astronautą, ale też wszystkim tym, którzy są zwyczajnie ciekawi na jakim etapie jesteśmy w kwestii podboju kosmosu. Oto kolejna rozrywkowa i zmuszająca do myślenia pozycja na wasze czytelnicze wakacje!

Przeczytaj całą opinię
2016-06-11
źródło: http://www.empik.com/p1122865830,ksiazka-p
z 4