Krzyżacy

Wydanie
Greg, Kraków, .
Liczba stron
589
Wymiary
15,0 × 21,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
8373272399
Waga
0,73 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (11)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Krzyżacy
2019, Greg
592
17,16
Krzyżacy
2018, Biblioteka Akustyczna
0
34,41
Krzyżacy
2018, Arti
708
30,10
Krzyżacy
2018, Dragon
600
15,84
Krzyżacy
2017, Books
688
30,15
Krzyżacy
2017, Bellona
800
25,79
Krzyżacy
2017, Aleksandria
1
17,17
Krzyżacy
2016, Od deski do deski
1
38,74
Krzyżacy
2016, Dragon
640
86,20
Krzyżacy
2015, Volumina.pl
360
27,60
Krzyżacy
2015, Greg
589
14,90

Kategorie

Opis książki

Wydanie z opracowaniem W tynieckiej gospodzie „Pod Lutym Turem” dwaj rycerze z Bogdańca, Maćko i jego synowiec, młodziutki Zbyszko, spotykają się z dworem księżnej Anny Danuty. Zbyszko od pierwszego wejrzenia zakochuje się w jednej z dwórek księżnej, Danusi. Nie spodziewa się, jak bardzo dziewczyna zostanie skrzywdzona przez Krzyżaków, jeszcze nie wie, że w wielkiej wojnie z Zakonem, która wkrótce się rozegra on, Zbyszko, weźmie udział również z osobistych powodów.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Chyba jestem jedną z nielicznych osób które tego kolosa przeczytały. Nie podobała mi się wcale.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4538080

Przez jakiś czas totalnie zaniedbywałam pisanie recenzji czy też czytanie książek. Dlaczego, zapytacie? Właśnie ze względu na Krzyżaków. Nie będę ukrywała, sięgnęłam po nią tylko dlatego, że jest to moja lektura. Historia była dość długa, a ja sama momentami nie mogłam zmusić się do jej czytania. Czasami było bardzo ciekawie, czasami miałam ochotę przy niej zasnąć. Powieść jednak dość pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś gorszego - zwłaszcza, że słyszałam dość sporo negatywnych opinii na temat tego tytułu. Książka opowiada o przygodach Zbyszka z Bogdańca, który pewnego razu zakochuje się w Danusi, podopiecznej królowej Jadwigi, którą - wraz ze swoim stryjem Maćkiem - spotkał w gospodzie w Tyńcu. Chłopak ślubuje jej wierność, przez co później wpada w nie lada kłopoty. Głównym plusem są ciekawi, nieraz charyzmatyczni bohaterowie pierwszoplanowi i poboczni. Każda postać posiada swój unikatowy charakter. Zbyszko, Maćko, Danuśka, Jagienka, Hlawa, Jurand Zygfryd de Löwe,... każdy z nich jest na swój sposób unikatowy. Bardzo podobały mi się również relacje między każdym z bohaterów. Wszystko wygląda dzięki temu na bardzo prawdopodobnie. Aż nie chciało mi się wierzyć, że Zbyszko i jego przyjaciele są jedynie wymysłem bujnej wyobraźni autora. Ba, lecz w książce pojawiają się nie tylko postacie stworzone przez Sienkiewicza. W ,,Krzyżakach" możemy też spotkać na przykład Władysława Jagiełło, czy Ulricha von Jungingena. Obecność postaci historycznych dodaje całej historii jeszcze więcej realizmu. Działa to oczywiście na plus, w końcu to opowieść historyczna. Autor idealnie przedstawił też klimat tamtych czasów. Pełno archaizmów oraz zwyczajów panujących w średniowieczu dodało powieści "tego czegoś", co nieczęsto spotyka się w dzisiejszych tytułach. Książka jest dopracowana pod każdym względem. Niejednokrotnie ,,Krzyżacy" kojarzyli mi się z opowieścią fantasy. w której brakowało jedynie czarów i magicznych stworzeń. Zapewne mam tak przez serię książek ,,Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego, one również były osadzone w dość odległych czasach, a także pisane były podobnym - choć nie aż tak archaicznym - językiem. Cóż, mogę zostać uznana za nietypowy rodzaj ucznia, ponieważ ,,Krzyżacy" bardzo mi się podobali i na pewno jeszcze kiedyś przeczytam ich ponownie. Być może początek był trudny i nudny, jednak teraz już wiem, że warto jest się na początku pomęczyć, by poznać niezwykłą i pełną przygód historię Zbyszka z Bogdańca.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Sienkiewicz, pisarz skądinąd utalentowany (uwielbiam język "Trylogii") miał zwyczaj pofolgować raz po raz nacjonalizmowi. Nie lubił Rosjan, Niemców, nie lubił muzułmanów. O Rosjanach pisać nie mógł (takie czasy, carska cenzura), ale mógł o Ukraińcach - i powstało "Ogniem i mieczem". O muzułmanach mógł - i mamy "W pustyni i w puszczy" czy mniej udanego "Pana Wołodyjowskiego". Z Niemcami musiał zachować ostrożność (ta sama cenzura), ale wpadł na pomysł, że jak zamiast "Niemcy" napisze "Krzyżacy", to przejdzie. I przeszło. Tak oto otrzymaliśmy festiwal germanofobii. Częściowo dobrze napisany, ale w drugim tomie po porwaniu Danuśki - nuda. Pisane na siłę, inaczej tego nie można ocenić. Ale na pierwszy tom też szkoda czasu.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4538080

Rzadko zostawiam książki niedoczytane, ale tutaj po prostu nie dałam rady. Ta książka w życiu nie powinna być lekturą, a już na pewno nie w gimnazjum. Czyta się ją bardzo ciężko, ja po prostu nie mogłam przez nią przebrnąć i przyznam, że wspomagałam się audiobookiem, ale nawet przy nim zdarzało mi się zasypiać. Niedługo będę miała sprawdzian z tej lektury i chyba przeczytam streszczenie. Osobiście nie przepadam za twórczością Sienkiewicza, ale szanuję go, bo ,,Krzyżacy'' to jednak klasyka. Pewnie w przyszłości z ciekawości sięgnełabym po tę książkę, ale na pewno nie teraz.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Jak dla mnie, doskonały przykład, jakie lektury nie powinny być...

Przeczytaj całą opinię
2017-04-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Książka nie jest zła, rewelacyjna jednak też nie. Mi osobiście tak średnio przypadła do gustu, drugi raz bym nie przeczytał.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Totalnie bezwartościowa książka. Nic nie uczy. Niezrozumiały język. Podejrzewam że gdyby młodzi ludzie nie byli zmuszani do czytania krzyżaków, byłaby to totalnie inna opinia

Przeczytaj całą opinię
2017-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Niezwykle szczegółowy świat przedstawiony, barwne opisy, różnorodne postaci (szczególnie polubiłam Hlawę i pana de Lorche) - to wszystko sprawiło, iż "Krzyżaków" czytało mi się świetnie. Niekiedy lekturę utrudniały mi nudne "przerywniki", opisujące chociażby życie codzienne bohaterów, lub szczegółowe wymienianie imion i nazwisk rycerzy, których i tak nie sposób było zapamiętać. Jednak to właśnie one dają poczucie, że książka jest napisana bardzo starannie, drobiazgowo, z dbałością o detale charakterystyczną dla Sienkiewicza. Bezsprzecznie - dziesiątka.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Po "Krzyżaków" nie sięgnęłabym chyba nigdy, gdyby nie fakt, że znajdują się na liście lektur i chwała za to Ministerstwu, bo inaczej nikt nie poznałby tej historii. Nie podobała mi się na tyle, by często ją wspominać, ale była dobrą książką. Podziwiam Sienkiewicza za upór i chęć napisania tej powieści. Dodatkowa gwiazdka za Jagienkę - świetna postać. A ja jeszcze kiedyś wrócę do "Krzyżaków" - kto wie, może wtedy jeszcze bardziej docenię to dzieło. Mimo wszystko polecam każdemu, chociażby po to, by zaznajomili się z historią wojny Polsko-Krzyżackiej.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823

Ciężko się czyta. Zwłaszcza jeśli ma się 13 lat a Krzyżacy są obowiązkową lekturą. Nic dziwnego, że uczniowie jej nie lubią.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295823
z 63