Księżniczki. Rysuj. zgaduj, koloruj

Wydanie
Nasza Księgarnia (WNK), Warszawa, .
Liczba stron
64
Wymiary
21,0 × 29,7 cm
Cykl
Sztuka kolorowania
Oprawa
Miękka
ISBN
9788310129789
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

W Stubarwnym Zamczysku mieszka dziewięć księżniczek. Bella przepada za historiami o miłości, Zorella i Julla uwielbiają biegać po lesie, Fiorella kocha kwiaty i robienie psikusów, Mella jest zawsze w ruchu, Ulla nie lubi sukienek, Jagódka zaś, choć najmniejsza, to wielki łakomczuch. Ulubioną rozrywką Nelli jest rysowanie, a Stelli – czytanie. Siostry zapraszają do kolorowania, rysowania i zgadywania. Wspaniała rozrywka dla małych i dużych księżniczek, które uwielbiają twórcze zabawy! Agnieszka Antoniewicz – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Ilustracji i Rysunku Użytkowego prof. Tomasza Jury. Po ukończeniu studiów rozpoczęła współpracę z dwutygodnikiem dla dzieci „Świerszczyk”. W ilustracji wykorzystuje tradycyjne techniki rysunkowe oraz programy graficzne. Uwielbia podróżować. W wolnych chwilach jeździ na rolkach.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

W Stubarwnym Zamku mieszka dziewięć rozbrykanych księżniczek o osobliwych imionach: Fiorella, Mella, Zorella, Stella, Nella, dobrze, że w tym gronie udziwnionych imion znalazła się również swojska Jagódka. Zabawa zaczyna się w momencie, gdy z Zamczyska znikają wszystkie kolory, a siostry muszą je odnaleźć. Razem z księżniczki przystępujemy zatem do poszukiwań, kolorujemy, szukamy zagubionych rzeczy na rysunku i pokonujemy labirynty. Jestem pewna, że małe dziewczynki z wielkim zapałem będą kolorować sukienki sióstr i marzyć o tym, by samą być choć przez chwilę taką małą księżniczką mieszkającą w zamku. Zaletą tego "Księżniczek" jest moc atrakcji w środku oraz sztywna podkładka, dzięki której blok sprawdza się również w warunkach podwórkowych. Minusem jest kiepska, w mojej opinii, kreska, ale na szczęście ciekawe zadania przyćmiewają ten drobny mankament.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293763

Niniejsza propozycja jest świetnym pomysłem dla kilkuletnich dziewczynek. Rozwija, uczy a przede wszystkim bawi poprzez zróżnicowane zadania. Najbardziej podoba mi się fakt, że wreszcie córa dopuściła mnie do wspólnego kolorowania :) Jest tutaj tak dużo drobnych szczegółów, że dziecko może często zmieniać kolory (moja królewna do tej pory nie do końca lubiła kolorowanie, a jeśli już to najlepiej było zrobić wszystko jednym kolorem), bo jakże to suknię wymalować jednym?? Ta pozycja to wiele stron doskonałej i twórczej zabawy w kreatora mody, bo łatwiej sobie wyobrazić, że te sukienki należą do małej dziewczynki i chcąc, by z szafy wyglądały pięknie to trzeba zadbać o to już podczas kolorowania. Na koniec jeszcze kilka szczegółów technicznych, które są równie ważne, jak zawartość malowanki. Kartki są grube i wytrzymają mocniejsze dociskanie kredkami lub nieprzebijanie pisaków. Tuż przed końcową okładką jest bardzo gruba tekturowa "strona", dzięki której można korzystać z uroków tej lektury w każdym miejscu, choćby nieprzystosowanym do kolorowania (na kolanach czy w poczekalni). Dodatkowym plusem jest też sposób połączenia poszczególnych stron - są one klejone i można choćby je wyrwać, bez niszczenia całości albo swobodnie rozłożyć na podłodze czy stoliku. całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/agnieszka-antoniewicz-ksiezniczki-rysuj.html

Przeczytaj całą opinię
2016-03-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293763

Jednym ze sposobów ćwiczenia koncentracji jest kolorowanie. Długie utrzymanie uwagi na jednej czynności ma bardzo duży wpływ na sukcesy w edukacji oraz w życiu zawodowym. Ludzie niepotrafiący kończyć rozpoczętego zadania zwykle mają kiepskie wykształcenie i mało płatną pracę. Stąd można wyciągnąć wnioski, że jeśli zależy nam na powodzeniu naszych dzieci musimy skupić się na trenowaniu koncentracji, a co za tym idzie możliwości zapamiętywania i analizowania. Sposobów na taki trening jest wiele. Można bawić się plasteliną, modeliną, różnorodnymi masami, słuchać muzyki klasycznej i wąchać olejki zapachowe w czasie nauki, rozwiązywać rebusy, przemierzać labirynty, porównywać ilustracje. Większość tych czynności pozwala również na rozwijanie motoryki małej, która jest powiązana z umiejętnościami językowymi (szczególnie mowy). Wszystkie te umiejętności można ćwiczyć dzięki prostemu, estetycznemu blokowi Agnieszki Antoniewicz „Księżniczki”. Dzieci znajdą tam wzory, które można pokolorować, pomalować, a nawet (jeśli są naprawdę bardzo cierpliwe i mają wyćwiczone paluszki) mogą wykleić plasteliną). Do tego nie zabraknie tam rebusów, labiryntów, ilustracji pozwalających na ćwiczenie spostrzegawczości. Każda strona zabiera małych odkrywców w świat baśniowych przygód, których tłem może być włączona przez rodziców muzyka klasyczna (Vivaldi u nas sprawdza się w takich sytuacjach idealnie) oraz podpalone kominki z olejkami zapachowymi. „Księżniczki” to blok na pierwszy rzut oka dla dziewczynek. Nawet kolorystyka okładki zachęca je do sięgnięcia. W środku jednak znajdziemy interesujące zadania, którymi zainteresują się i chłopcy niebojący się rycerskiego starcia z trollami, niebrzydzący się żab, szukający smoków oraz budujący wspaniałe zamki (np. przez pomalowanie ich lub wyklejenie kuleczkami plasteliny). Blok idealnie sprawdzi się w zabawach rodzeństwa. Poza wieloma ćwiczeniami dzieci mogą odkryć uroki życia na zamku. „Księżniczki” Agnieszki Antoniewicz to interesująca propozycja dla uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się w deszczowe dni lub lekcjach plastyki. Grube kartki pozwalają na rysowanie cienkopisami, kolorowymi długopisami, kredkami, pisakami, malowanie, wyklejanie. Jeśli szukamy alternatywy do nudnego ćwiczenia dłoni przez pisanie literek to ten blok będzie idealny. Nam tego typu kolorowanki pozwalają na naukę wracania do nieskończonych zadań, co również jest bardzo ważne w edukacji, a później w pracy.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293763

Typowy blok dla dziewczynek, ich królestwo, piękne suknie, długie włosy. Barwne osobowości księżniczek, które mają swoje pasje (czytanie, kolorowanie, taniec, jedzenie, zwierzęta, pływanie). Mieszkają w wieży Stubarwnego Zamku. Muszą ratować królestwo, które stało się jakieś takie bezbarwne:( Razem z małymi bohaterkami dziecko ćwiczy spostrzegawczość szukając ukrytych drobiazgów, zgubionych pantofelków, przemierzając ogrodowe labirynty. Projektuje stroje, planuje dania, ozdabia tort. Poznaje koleżanki z sąsiednich królestw. Ćwiczy liczenie (zagubione różdżki), trenuje zbiory (muszle, kamienie), łączy cyferki według kolejności.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293763

ZABAWY DLA KSIĘŻNICZEK Każda dziewczynka w mniejszym bądź większym stopniu marzy, żeby zostać księżniczką. Wiele z nich nigdy z tych marzeń nie wyrasta. Teraz, dzięki Agnieszce Antoniewicz i wydawnictwu Nasza Księgarnia każda z nich może choć po części poczuć się jak królewna, odwiedzając zamek, w którym czeka na nie mnóstwo zabawy, zadań i łamigłówek! Za siedmioma górami i za siedmioma morzami i jedną sosenką był sobie stubarwny zamek, a w jego wieżach mieszkało dziewięć psotnych i skorych do zabawy sióstr. I nagle, pewnego dnia, zniknęły wszelkie kolory! Coś trzeba na to zaradzić i w ten oto sposób zaczyna się nasza zabawa. A zabawy jest tu wiele, autorka nie stworzyła tylko i wyłącznie zbioru zadań i kolorowanek, ale przede wszystkim zabawną baśń, która wymaga zaangażowania nie tylko czytelniczego, ale właściwie na każdym manualnym polu. Co to oznacza w praktyce? Czytelniczki, w towarzystwie dziewięciu księżniczek będą musiały kolorować, rysować, przechodzić labirynty, łączyć punkty czy odnajdywać ukryte wśród kresek przedmioty. Jednym słowem wszystko to, co dzieci uwielbiają i przy czym chętnie spędzają czas. Bajkowy świat, fabuła splatająca łamigłówki i stanowiąca dla nich konkretną motywację, urocza prostota całości i propozycja naprawdę wielu długich chwil zabawy sprawiają, że publikacja ta to coś, co warto polecić każdemu rodzicowi na prezent dla córeczki. Szczególnie, że z bardzo dobra jakością wydania idzie także atrakcyjna cena. Jeżeli macie więc w domu małą księżniczkę i chcecie sprawić jej dużo przyjemności, podarujcie jej tę książeczkę a potem… może i dołączcie do zabawy sami. Polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/12/ksiezniczki-rysuj-zgaduj-koloruj-agnieszka-antoniewicz/

Przeczytaj całą opinię
2016-03-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293763