Kuba

Wydanie
Buchmann, Warszawa, .
Liczba stron
368
Wymiary
15,5 × 23,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788328012158
Waga
0,63 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Kuba
2018, Buchmann
528
34,49
Kuba
2015, Buchmann
368
27,60
Kuba
2015, Buchmann
364

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

PIERWSZA I JEDYNA AUTOBIOGRAFIA WIELKIEJ GWIAZDY ŚWIATOWEGO FUTBOLU! Wyczekiwana zarówno przez polskich, jak i niemieckich czytelników. Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Błaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy: Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jürgen Klopp.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Fajnie, na luzie przeprowadzona rozmowa z Kubą Błaszczykowskim. Pewnie jestem ostatnią osobą na ziemi, która o historii z dzieciństwa Kuby dowiedziała się właściwie tuż przed ostatnimi Mistrzostwami Europy… Niegłupi to facet. Woda sodowa zdecydowanie nie uderzyła mu do głowy. Takiego człowieka aż chce się darzyć szacunkiem i nie jest to trudne. Ja wiem, że takie autobiografie nie są od wyciągania brudów i że każdy ma swoje za uszami, ale obraz Kuby wyłaniający się z tej książki w zupełności odpowiada moim wyobrażeniom o nim. A wyobrażenie o nim miałam (i po lekturze nadal mam) takie, że to dobry człowiek, silny, który choć przeszedł niesamowicie ciężkie chwile, potrafi pięknie żyć mimo to. Wzbudza szacunek i sympatię. Choć za autorką, Małgorzatą Domagalik nie przepadam, to można wyczuć, że weszła w rodzinę Kuby, zdobyła jej zaufanie, zbliżyła się na tyle, na ile było to możliwe. Nie zmienia to jednak faktu, że samej autorki było w tej książce za dużo. A wszystko co było odbierałam jako „och ach jaka jestem wspaniała, jak wszyscy mnie lubią”. Mimo wszystko, starałam się skupić na postaci Kuby. W innym wypadku, musiałabym ocenę zaniżyć. Wywiad polecam, właśnie ze względu na Kubę – autorkę starajcie się zepchnąć na drugi plan! http://tak-sobie-czytam.blogspot.com/2017/04/kuba-autobiografia-magorzata-domagalik.html

Przeczytaj całą opinię
2017-04-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251400

Niewykorzystana historia

Czytając tę książkę nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że za wszelką cenę Małgorzata Domagalik chciała uczynić się jej bohaterką na równi z Kubą.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://www.empik.com/p1107989988,ksiazka-p

Kuba Błaszczykowski to z pewnością postać warta książki. Wspaniały sportowiec, co więcej wspaniały człowiek, wzór czy wręcz autorytet dla młodzieży i nie tylko. Dlatego cieszy, że mogliśmy go dzięki książce bardziej poznać, jego drogę oraz ludzi którzy go ukształtowali. Autorka sprawiła, że otworzył się i opowiedział o czymś, czego nigdy wcześniej nikomu nie mówił. Z drugiej strony uczucie niedosytu po przeczytaniu książki pozostaje. Niektóre rzeczy powtarzane są wielokrotnie (po entej wzmiance o kontuzji z meczu z Augsburgiem czytelnik zaczyna ziewać), inne są potraktowane powierzchownie: w ogóle pominięty został np. krakowski, najbardziej chyba przełomowy etap kariery Kuby. Irytująca jest końcówka i wręcz jazda autorki po trenerze Nawałce oraz chwytanie go za wypowiedziane wcześniej zdania. Piłka nożna jest grą zespołową, w której trener podejmuje kluczowe decyzje. Należy schować swoje ambicje. Kto jest kapitanem drużyny, jest sprawą tak naprawdę drugorzędną. Może gdyby autorka znała wyniki reprezentacji do roku 2017, które bronią selekcjonera, pisałaby inaczej. Tak czy inaczej, warto przeczytać. Nie trzeba być do tego wielkim fanem futbolu.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251400

Warto przeczytać

Książka warta przeczytania, zupełnie nie "piłkarska", ciekawa, wciągająca:)

Przeczytaj całą opinię
2017-01-06
źródło: http://www.empik.com/p1107989988,ksiazka-p

Po Mistrzostwach Europy 2016, podczas których Kuba Błaszczykowski był jednym z naszych bohaterów, zapragnąłem poznać jego historię spisaną na kartach książki. Część dotycząca rodzinnego dramatu jest bardzo poruszająca, nie sposób o niej zapomnieć… Największa wartość tej książki to jej bohater, który pomimo tragicznego zdarzenia nie załamał się, nie zszedł na złą drogę, do końca walczył o siebie i swoje marzenia. Ta książka to pochwała takich wartości jak przyjaźń, rodzina, wiara, samorealizacja, praca nad sobą… Urzekająca jest jej dedykacja: Annie Błaszczykowskiej oraz „tym wszystkim, którzy nie przestraszyli się życia”. Myślę, że cel został spełniony i ci, którzy po nią sięgnął, uwierzą, że warto walczyć do końca… Zainteresowanych odsyłam do mojej rozmowy o Kubie w oparciu o książkę. Link: https://www.youtube.com/watch?v=LE1xqPX-y9o&t=971s

Przeczytaj całą opinię
2017-04-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251400

Najlepsza

Przeczytałam w 2dni, piękna książka. Wzrusza i to bardzo. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-12-04
źródło: http://www.empik.com/p1107989988,ksiazka-p

Bardzo sympatyczna pozycja. Nawet dla tych, którzy nie do końca interesują się piłką nożną. Głównie opowieść o człowieku, który z zawodu jest piłkarzem.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251400

ok

:-)

Przeczytaj całą opinię
2016-12-01
źródło: http://www.empik.com/p1113523473,ksiazka-p

Autobiografia? Nie, bo 'Kuba' nie pisze sam o sobie, Gosia autorką? Nie, bo wciąż cytuje innych po słowie. Tak jak Edyta nam hymn zaśpiewała, tak tu w tekst Gosia swe przemyślenia powciskała. Po swojemu, no bo niby jak?! Przecież rak musi chodzić wspak. Między talentem piłkarskim Błaszczykowskiego, a talentem pisarskim Domagalik – kontrast rażący. (moim zdaniem) Na więcej zasługuje nasz były kapitan dla Polski walczący! Wiedz, że postać jest ciekawa! a że książka jest taka, a nie inna... to już całkiem inna sprawa. Póki co (książkowej) nie masz alternatywy, Więc CZYTAJ TEN TEKST! ...nawet jeśli merytorycznie pozbawiony wielu faktów i jednostronny, a w formie żenujący i krzywy.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251400

Kuba

Ciekawa biografia która miała szokować i zadziwiać. Niestety była po prostu dobra. Żadnych fajerwerków itp. lecz dla ludzi interesujących się piłką nożną w wykonaniu polskich piłkarzy obowiązkowa.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-01
źródło: http://www.empik.com/p1107989988,ksiazka-p
z 18