Kwiat kalafiora

Wydanie
Akapit Press, Łódź, .
Liczba stron
178
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Cykl
JEŻYCJADA
Oprawa
Miękka
ISBN
9788365401052
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Kwiat kalafiora
2016, Akapit Press
178
20,64
Kwiat kalafiora
2012, Akapit Press
180

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Najstarsze panny Borejkówny Ida i Gabusia przeżywają pierwsze miłości. A patrzą na to ich dwie młodsze siostrzyczki: siedmioletnia Natalia, zwana Nutrią i pięcioletnia Patrycja, czyli Pulpecja. Radości i troski tych młodych ludzi są bardzo podobne do współczesnych, choć minęło od tamtych wydarzeń wiele lat. Wspaniała, pełna humoru powieść dla każdej nastolatki, a także jej mamy, babci, cioci i kuzynki.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Moja druga książka Małgorzaty Musierowicz i druga pokochana od pierwszego zdania. Zabieram się za kolejne tomy. <3

Przeczytaj całą opinię
2017-04-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Pani Małgorzata Musierowicz stworzyła miłą książkę do poduszki. Odznacza się ciekawym, dość osobliwym językiem, który się zapamiętuje. Ma swój styl. Co do samej historii... dobrze czasem przeczytać o odpowiedzialnych i mądrych ludziach - zwłaszcza młodych. 6/10

Przeczytaj całą opinię
2017-02-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Pragnę zaznaczyć na wstępie, że pomimo iż zdecydowaną większość fanów prozy p. Musierowicz stanowią kobiety, to jednak niektórzy faceci również czytają jej książki :) Tak się zdarzyło, że mam dwie siostry, a że pewnego lata, dawno temu, nudziło mi się, to im podebrałem, właśnie Kwiat kalafiora...No i przepadłem. Humor, ciepło, rodzina i przeważnie pogodne przesłanie, okraszone rewelacyjnymi ilustracjami autorki sprawiły że przeczytałem i dalej czytam na bieżąco całą sagę!(wyjątek stanowi Małomówny...-nudni bohaterowie zrazili mnie skutecznie) Książki na poprawienie nastroju, dla każdego, polecam :)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Dobre 8 lat minęło odkąd ostatnim razem czytałam tę książkę, a że ostatnio jestem na bieżąco z najnowszymi tomami należało sobie odświeżyć te starsze. Dziwnie mi było czytać o Gabrieli będącej nastolatką. Chyba przyzwyczaiłam się do tego, że to ona jest podporą całej rodziny - zawsze gotową nieść pomoc. Tutaj zostaje przedstawiona jako dziewczyna w wieku szkolnym, która dopiero zaczyna się wdrażać w obowiązki domowe. Jest ukazana jako osoba harda, z ciętym jęzorem. Chociaż jest to pierwszy tom, w którym mamy okazję poznać całą rodzinę Borejków nie porwał mnie tak jak bym się tego spodziewała. Fabuła dosyć średnia w moim odczuciu, za dużo chorób, szpitali, za mało wątków pomiędzy Gabrielą a Pyziakiem. W ogóle na całą grupę ESD i ich pomysł patrzyłam z przymrużeniem oka. Nie udało mi się również dostrzec typowego dla Musierowicz humoru. Uważam też, że zrobienie z małej Nutrii chłopaka jest dużym niewypałem. Wiem, że przedstawiłam praktycznie same negatywy. Gdzie są więc plusy? Myślę, że z pewnością w postaci ojca Borejko, który jako tako podtrzymywał poziom tej powieści. Może zbyt sceptycznie podchodzę do tej książki, niemniej jednak uważam, że spośród całej Jeżycjady znalazłyby się dużo lepsze tomy.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Jak zwykle zachwycająca opowiastka. Dzięki niej mogłam znów przez chwilę pobyć w świecie, w którym jestem czternastoletnią dziewczynką i życie jest wspaniale jednoznaczne:-)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

przez ten trudny początek powieści, co jest typowe dla książek Musierowicz, naprawdę opłaca się przebrnąć dla tak pięknego zakończenia. Jeżycjada sprawiła, że zaczęłam czytać jakiekolwiek książki i gorąco polecam przeczytać całą tę serię.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Borejkoterapia - polecam, jako środek wspomagający w leczeniu depresji!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Jako fanka Jeżycjady, dobrej, starej szkoły opowieści dla młodzieży, Kwiat Kalafiora i Idę uważam za najlepsze w kolekcji Autorki.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Wielki powrót do dzieciństwa! „Kwiat Kalafiora” moja ulubiona część cyklu Jeżycjady. Wracam do niej już kolejny raz i zapewne nie ostatni. Moja słabość do książek Małgorzaty Musierowicz, pomimo upływu lat, nie malej a nawet można śmiało powiedzieć, że wręcz przybiera na sile. Opisana przez autorkę rzeczywistość, tak różna od tej, którą aktualnie serwuje nam zabiegany świat, chwyta mocno za serce i niczym za sprawą magii przenosi w inny, lepszy wymiar, gdzie zwykła ludzka serdeczność, życzliwość i dobroć wciąż istnieją. Z całą stanowczością polecam wszystkim, którzy chcą rozsmakować się pozytywnym przesłaniu płynącym z książek Małgorzaty Musierowicz.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798

Opinia dotyczy tomów 1-5. „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz, to niezwykle sympatyczna seria obyczajowa. Każdy tom to nowe postacie, choć spotykamy także i znajome nam z innych części osoby. A dziejące się wydarzenia również nie są nam obce – bo dotykają problemów, które wszyscy dobrze znamy. Mimo to, zapewniam, że nie będziecie się nudzić – książki wciągają, czyta się je bardzo przyjemnie i szybko („Ale super! Zaraz, to już koniec?”). Poznane osoby mają swój charakter i podejście do zdarzeń – co nieraz powoduje kłopotliwe sytuacje – lub wręcz przeciwnie – sprawia, że problemy się rozwiązują. A jest ich co niemiara! Miłość, szkoła, rodzina, problemy – to wszystko składa się na niezwykle barwny obraz „Jeżycjady”, dziejącej się w Poznaniu – moim rodzinnym mieście. ;) Z książek podczas czytania czuć takie ciepło, że nie sposób chyba nie polubić tej serii! Polecam ją osobom, które chciałyby przeczytać coś obyczajowego, życiowego, zabawnego, ale i pełnego tych wszystkich rodzinnych wartości! „Całe dobro – pomyślała – jakie nas otacza, to właśnie suma pojedynczych odpowiedzi na radosne sygnały dobrych ludzi. Ale te sygnały wysyła każdy z nas. Dobre sygnały. I złe.” ~Gabrysia Borejkówna, „Kwiat kalafiora” „Zebranie rozpoczęło się od składkowego posiłku (kawa i babka włoska).” ~”Kwiat kalafiora”

Przeczytaj całą opinię
2016-12-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/8798
z 25