Makbet

Wydanie
Books, .
Liczba stron
184
Oprawa
Miękka
ISBN
9788365755506
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (4)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Makbet Strony czarno-białe
2017, Ridero IT Solutions
152
27,17
Makbet
2017, Books
184
4,76
Makbet
2014, Olesiejuk
160
Makbet
2012, Skrzat
168

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Makbet tragedia Williama Shakespeare’a trudno ustalić datę powstania tego utworu. Pewne jest jednak, że po raz pierwszy wystawiono go na scenie w 1606 roku, tragedia należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk szekspirowskich. Źródłem wiedzy o Szkocji i Anglii w XI wieku oraz związanych z tą epoką faktów historycznych, na których zasadza się fabuła tragedii, były dla Shakespeare’a Kroniki Anglii, Szkocji i Irlandii Raphaela Holisheda wydane w 1577 roku. Makbet porusza wiele istotnych, do dzisiaj aktualnych zagadnień, m.in. problem władzy, winy i kary, kwestia ludzkiego losu, pytania o źródło zła w świecie i cierpienia człowieka.

Opinie czytelników

(3.31)
34913 ocen, w tym
436 opinii
5
104
4
188
3
90
2
44
1
10
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

"Makbet" to kolejny bardzo dobry dramat Szekspira. Przedstawia on mroczną drogę wiodącą do zbrodni i następujące po niej wstrząsające zmiany w psychice ludzkiej. Akcja utworu zaczyna się przecież tak dobrze, Makbet powraca w chwale, jako bohater Szkocji. Gdyby tylko nie spotkał tych czarownic... Gdyby jego żona nie była równie żądna władzy jak on... Gdyby trafił na inny moment, kiedy nie był tak przekonany o własnej sile... Może wtedy gorzkie ziarenko zła nie zakiełkowałoby. Jednak stało się inaczej, miał niejedną szansę powstrzymać się, ale tego nie zrobił. Szkocja stała się krwawą. Ponura ambicja wraz z determinacją doprowadziły do wielu nieszczęść. Dla mnie minusem był zbyt szybki czas dokonania pierwszej zbrodni. I może jeszcze niektóre zachowania tych, którzy zaczęli podejrzewać sprawcę, aczkolwiek nie wpływa to negatywnie na mój całościowy odbiór tego dramatu. Już któryś raz z kolei Szekspir okazuje się dobrym znawcą ludzkich charakterów.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/120998

makbet

tę lekturę powinien przeczytać każdy, lekka przyjemna

Przeczytaj całą opinię
2015-11-28
źródło: http://www.empik.com/p1101588617,ksiazka-p

Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej książki. Nie dość że jest mocno przeciętna to niektórzy uparcie dążą do jej gloryfikacji, szukając w niej głębszego sensu. Zdumiewające! Jest conajmniej 20 książek o podobnej tematyce, w mojej ocenie lepszej od tej, ale przecież tą napisał Shakespeare, więc tamte nie mają co liczyć na siłę przebicia. Czytałem lepsze książki niż ta, Makbet dla mnie odchodzi w zapomnienie.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/120998

Studium szaleństwa, zdrady, mrocznej strony ludzkiej natury i żą

Książka zrobiła na mnie świetne wrażenie.Autor poruszył tu wątek zbrodni, kary, pokusy władzy, kwestię wewnętrznych demonach oraz źródło cierpienia jak i zła. Genialnie przedstawiony rys psychologiczny postaci oraz w szczegółowy sposób ukazane pragnienia, dążenia bohaterów z dodatkiem metafizyki, stworzyły naprawdę ciekawy utwór. Przekład również zasługuje na wzmiankę.Jest konkretny, wyrazisty a co ważne wiernie oddający ducha oryginału.Warto pochwalić wydawnictwo za wspaniałe wydanie w eleganckiej twardej oprawie z obwolutą.Poza tym na końcu książki dodano wiele interesujących informacji i ciekawostek m.in. data i okoliczności powstania utworu, odbiór i analizę tej sztuki w różnych okresach historii,inne przekłady tekstu czy też opracowania krytyczne.„Makbet” to studium szaleństwa,zdrady,mrocznej strony ludzkiej natury i żądzy władzy, która niechybnie prowadzi do zguby i zatracenia.Intrygi, morderstwa, knucie i destrukcja osobowości i psychiki. A to tylko początek... Polecam!!

Przeczytaj całą opinię
2012-01-13
źródło: http://www.empik.com/p1045672685,ksiazka-p

Jedyną wadą jak dla mnie jest forma książki. Nie lubię utworów pisanych do wystawiania na scenie. Ponadto pisanych wierszem. Historia mimo wszystko jest ciekawa, intrygująca.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256388

Wyjątkowa tragedia renesansowego geniusza o zagrożeniu płynącym z władzy, która wyjaśnia także, dlaczego nie powinniśmy znać swojego przeznaczenia... Najlepsza tragedia, jaką kiedykolwiek czytałam!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/221823

"Makbet" to jeden z niewielu dramatów, który przypadł mi do gustu, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych dzieł Williama, akcja jest wciągająca i pełno w niej zwrotów akcji. Język jest dość ciężki i może sprawiać kłopot, ale jeśli czytelnik załapie rytm, to nie sposób się nudzić. Autor daje nam wgląd na ujrzenie prawdziwej tyranii i brutalności, do której może posunąć się człowiek opętany żądzą władzy.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/221823

Makbet to najkrótszy z Szekspirowskich dramatów, ale nie dlatego go wybrałam. Powodem był głównie sentyment, bo to właśnie ta sztuka była moim pierwszym spotkaniem z angielskim mistrzem pióra. Nie będę kłamać, że czyta się go łatwo, lekko i przyjemnie, bo to nie jest tego rodzaju lektura jednak niewątpliwą zaletą dramatów jest brak ciągnących się opisów. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/ksiazki/william-szekspir-makbet/

Przeczytaj całą opinię
2017-04-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256388

Uwaga, spoiler! [pokaż]

*Opinia w słowach potocznych* Tę książkę przeczytałam ze względu na to, że jest moją lekturą. Ah, te wiedźmy były cudowne :P Makbet na 100% nie był normalny, no, bo kto normalny gada do sztyletu, którego w gruncie rzeczy, nie ma i go sobie wymyślił? Odpowiedź jest prosta: MAKBET A Lady Makbet też była niespełna rozumu :P (Przez pół książki czekałam aż ona umrze). Ogólnie cała książka była śmieszna i żałosna jednocześnie. Najbardziej chyba śmiałam się z tego co mówił syn Lady Makduf... niby małe dziecko... Ogólnie książka była (według mnie) słaba i jedyną rzeczą, która mi się podobała to wypowiedzi tych wiedźm (tudzież czarownic). 4,5 h się z tym męczyłam, ale no cóż... zobaczymy czy było warto.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256388

Jestem zdecydowanie antyfanką Szekspira. Zastanawia mnie, czy ktoś również wystawił tej książce najniższą z możliwych ocen, czy będę jedyną, ale niestety nie potrafię dać wyższej. Tak jak od zawsze narzekam na ,,Romeo i Julię'', tak w tym momencie stwierdzam, że ,,Makbet'' jest najgorszą lekturą jaką do tej pory czytałam. Fabuła jest jak dla mnie całkowicie bez sensu. Ogólnie tego typu książki są moją zmorą i czytam je jedynie ze względu na obowiązek szkolny. Myślę, że nie trzeba nic więcej dodawać. Niestety, trzy razy na NIE.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256388
z 44