Manic Botanic

Wydanie
Amber, .
Liczba stron
210
Wymiary
20,5 × 28,0 cm
Cykl
Kolorowanie dla dorosłych
Oprawa
Kartonowa Foliowana
ISBN
9788324159086
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Szalone ilustracje Iriny Vinnik! Oto świat przyrody w całym jego rozbuchaniu. Znana ilustratorka o nieposkromionej wyobraźni uchwyciła na swych niepowtarzalnych, dynamicznych rysunkach jego niezwykłość. Czas zwalnia i możesz zajrzeć w zarośla, dać się porwać do tajemniczego i zmiennego botanicznego królestwa.Wypełniając barwami te rysunki – pełne niewiarygodnych szczegółów i podziwu dla istot, które przedstawiają – zapomnisz o bożym świecie, wyciszysz się i zrelaksujesz, bo pokolorować ten świat to nie lada sztuka! Teraz wszystkie nasze kolorowanki na papierze nieprzebijającym, który wytrzyma flamastry, farby akwarelowe i plakatowe, cienkopisy i kredki!

Opinie czytelników

(3)
1 ocena, w tym
5 opinii
5
2
4
2
3
1
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

ROŚLINNE SZALEŃSTWO Zapewne powyższe hasło kojarzy Wam się z wegetarianizmem (albo jeszcze bardziej skrajnie, z weganizmem) zapomnijcie na chwilę o tym. Roślinne szaleństwo może mieć różne formy – i, tak, tak, z miejsca odrzućcie także skojarzenia z tanimi horrorami, gdzie flora ożywa by siać śmierć i zniszczenie. Przygotujcie się natomiast na kolejną ciekawą porcję kolorowanek dla dorosłych. Trochę szalony ten wstęp, ale cóż poradzić. Niniejsza publikacja także z założenia miała być szalona, pełna rozbuchanych wizji i nieskrępowanej swobody. Autorka „Inwazji bazgrołów” tym razem postanowiła zabrać nas do botanicznego królestwa, pełnego zarośli, poplątanych kształtów i gąszczy liści oraz gałęzi. W prawdziwy labirynt linii i wzorów dla miłośników natury. Jakimi barwami można tutaj operować, kwestia ta wydaje się być zawężona do różnych odcieni zieleni i brązów, ale szybko przypominamy sobie rzecz oczywistą – a co z kwiatami? Co z tymi wszystkimi kolorowymi roślinami, które dają wielkie pole do popisu? Tak, są tutaj, ale nie tylko one. Bo kto powiedział, że trzeba się w jakikolwiek sposób ograniczać. Dla zwierząt – tych całkiem małych, jak i nieco większych także znalazło się tutaj miejsce – ale jednakże to roślinne motywy królują w „Manic Botanic”. Jak prezentuje się jednak sama publikacja? Całkiem przyjemnie, mile dla oka i ciekawie, chociaż po zapowiedziach spodziewałem się większego szaleństwa. Nie mniej rysunki są bardziej skomplikowane, niż to zazwyczaj w podobnych publikacjach bywa, nie brak w nich też nutki mroku, która mi osobiście przypadła do gustu, a całość daje pole do popisu wyobraźni. Wystarczy wziąć kredki, flamastry, farby, długopisy, pastele czy co tylko kolorowego przyjdzie nam do głowy i zacząć malować. Tak więc miłośnicy kolorowania dla dorosłych będą zadowoleni. Szczególnie, że pozycja oferuje solidną ilość dobrze wykonanych ilustracji, które wymagają czasu i uwagi. Sięgnijcie zatem, jeśli lubicie spędzać czas w ten sposób. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/01/manic-botanic-zifflin-irina-vinnik/

Przeczytaj całą opinię
2016-10-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3878589

Prawdziwa mania kolorowania

Przepiękne kompozycje zwierzęce ukryte w roślinnym tle. Fantazyjna kreska i dużo szczegółów pozwalają puścić wodze fantazji przy kolorowaniu. Zróżnicowana tematyka – od owadów, gadów, przez ptaki, duże ssaki aż po stworzenia morskie, często ukryte w szczegółowo rozrysowanym tle. Każda karta stanowi osobny tematycznie obrazek i jest z tyłu pusta, co ułatwia kolorowanie. Jestem oczarowana.Łącznie 51 obrazków (razem z wewnętrzną stroną tytułową - 52).

Przeczytaj całą opinię
2016-11-28
źródło: http://www.empik.com/p1123257357,ksiazka-p

Magicznie i zaplątanie

Moja najnowsza kolorowanka. Urzekła mnie, kiedy oglądałam ją w internecie. Zamówiłam i jestem bardzo zadowolona:) Ma magiczne, skomplikowane obrazki do kolorowania. Gęsto rysowane, dość grubą kreską co powoduje, że przed pomalowaniem wydaje się dość ciemna. Zdecydowanie nadaje się dla osób, które już kiedyś miały do czynienia z kolorowankami dla dorosłych. Myślę, że dla osób, które zaczynają mogłaby być trochę zniechęcająca i przytłaczająca przez ogrom szczegółów. Chyba, że są cierpliwe:) Super, że obrazki są jednostronnie, dzięki temu można je wyrwać nie uszkadzając innych i nie ma zmartwień z ewentualnym przebijaniem. Serdecznie polecam:)

Przeczytaj całą opinię
2016-10-25
źródło: http://www.empik.com/p1123257357,ksiazka-p

ROŚLINNE SZALEŃSTWO

Zapewne powyższe hasło kojarzy Wam się z wegetarianizmem (albo jeszcze bardziej skrajnie, z weganizmem) zapomnijcie na chwilę o tym. Roślinne szaleństwo może mieć różne formy – i, tak, tak, z miejsca odrzućcie także skojarzenia z tanimi horrorami, gdzie flora ożywa by siać śmierć i zniszczenie. Przygotujcie się natomiast na kolejną ciekawą porcję kolorowanek dla dorosłych.Trochę szalony ten wstęp, ale cóż poradzić. Niniejsza publikacja także z założenia miała być szalona, pełna rozbuchanych wizji i nieskrępowanej swobody. Autorka „Inwazji bazgrołów” tym razem postanowiła zabrać nas do botanicznego królestwa, pełnego zarośli, poplątanych kształtów i gąszczy liści oraz gałęzi. W prawdziwy labirynt linii i wzorów dla miłośników natury.Jakimi barwami można tutaj operować, kwestia ta wydaje się być zawężona do różnych odcieni zieleni i brązów, ale szybko przypominamy sobie rzecz oczywistą – a co z kwiatami? Co z tymi wszystkimi kolorowymi roślinami, które dają wielkie pole do popisu? Tak, są tutaj, ale nie tylko one. Bo kto powiedział, że trzeba się w jakikolwiek sposób ograniczać. Dla zwierząt – tych całkiem małych, jak i nieco większych także znalazło się tutaj miejsce – ale jednakże to roślinne motywy królują w „Manic Botanic”.Jak prezentuje się jednak sama publikacja? Całkiem przyjemnie, mile dla oka i ciekawie, chociaż po zapowiedziach spodziewałem się większego szaleństwa. Nie mniej rysunki są bardziej skomplikowane, niż to zazwyczaj w podobnych publikacjach bywa, nie brak w nich też nutki mroku, która mi osobiście przypadła do gustu, a całość daje pole do popisu wyobraźni. Wystarczy wziąć kredki, flamastry, farby, długopisy, pastele czy co tylko kolorowego przyjdzie nam do głowy i zacząć malować.Tak więc miłośnicy kolorowania dla dorosłych będą zadowoleni. Szczególnie, że pozycja oferuje solidną ilość dobrze wykonanych ilustracji, które wymagają czasu i uwagi. Sięgnijcie zatem, jeśli lubicie spędzać czas w ten sposób.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-01
źródło: http://www.empik.com/p1123257357,ksiazka-p

Manic Botanic

Manic Botanic to jedna z trudniejszych kolorowanek, z jakimi się zetknęłam, a w ostatnim czasie koloruje coraz więcej. Nim zabierzemy się do pracy warto zaopatrzyć się w kredki, które mają dobrą pigmentację i zagwarantują piękny i efektowny obraz. Próbowałam przeróżnych marek i cały czas powracam do bardzo dobrych jakościowo i w przystępnej cenie mondeluzów firmy koh-i-noor. Kiedy już przygotujemy miejsce pracy, kredki i oczywiście samą kolorowankę, zapomnienie o otaczającym nas świecie jest gwarantowane. Kolorowanie niektórzy postrzegają, jako zajęcie tylko dla dzieci, ale to właśnie dorośli powinni zainteresować się tym sposobem spędzania czasu. Rozwija kreatywność, zmusza do myślenia oraz pobudza uśpione rejony mózgu. Cudowny sposób na nudę. Manic Motanic to kolorowanka twórcy „Krainy bazgrołów”, z którą niestety się nie zetknęłam, ale ta praca mnie zachwyciła. Wzory są trudne i skomplikowane, a do tego pracochłonne. Świat przyrody, zwierząt i niezwykłych barw staje przed nami otworem i to My, uzbrojeni w kredki możemy powołać go do życia. Liczne szczegóły przyprawiają o zawrót głowy i wymagają ogromnego nakładu pracy, nie zawsze wszystko mi wychodziło i choć efekt końcowy nie do końca mnie zadowolił, to poczułam jeszcze większą motywację do podjęcia pracy nad nową kolorowanką, szczególnie, że wzory przykuwają wzrok i zachwycają pomysłowością. Manic Botanic polecam wszystkim fanom kolorowania! 5/6

Przeczytaj całą opinię
2016-09-27
źródło: http://www.empik.com/p1123257357,ksiazka-p