Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Wydanie
Czarna Owca, Warszawa, .
Liczba stron
640
Wymiary
13,5 × 21,0 cm
Cykl
MILLENIUM
Oprawa
Miękka
ISBN
9788375540819
Waga
0,68 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Walczak-Larsson Beata
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
2014, Czarna Owca
640
34,41
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
2008, Czarna Owca
640

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

Opinie czytelników

(4.1)
33943 ocen, w tym
238 opinii
5
120
4
96
3
16
2
4
1
2
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Do przeczytania pierwszej części Millennium miały wpływ: po pierwsze znajomy, który posiadał ją na swoim regale, po drugie ciągle jest o niej głośno, a po trzecie parę lat temu widziałem film. Ponieważ lubię kryminały, wziąłem to sześciuset stronnicowe dzieło, przeczytałem je i się nie zawiodłem. Głównymi bohaterami są Mikael Blomkvist i Lisbeth Salander. Mikael jest dziennikarzem ekonomicznym, który ma problemy zawodowe. W tym samym czasie dostaje zlecenie na rozwikłanie zabójstwa, które miało miejsce czterdzieści lat wcześniej. Przy rozszyfrowaniu sprawy pomaga mu Lisbeth, która jest bardzo dobrym researcherem, najlepszym hakerem w Szwecji i niesłychanie aspołeczną bohaterkom. Fabuła ma bardzo wiele wątków, gdzie głównym jest odnalezienie zabójcy. Poruszane są też kwestie życia zawodowego głównego bohatera jak także życia prywatnego Lisbeth. Książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy chcą zacząć czytać kryminały, a nie wiedzą od czego zacząć. Jak ktoś obejrzał pierwszy film to nie powinien się zrażać, bo w adaptacji jest bardzo dużo niedomówień i mniej szczegółowo jest opisane całe śledztwo. Polecam gorąco zapoznanie się z dziełem Stiega Larsson'a.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

rewelacja

pierwszy był film, potem książka - i to i to świetne

Przeczytaj całą opinię
2016-01-12
źródło: http://www.empik.com/p1045916996,ksiazka-p

Teraz już wiem dlaczego Millennium wzbudza zachwyt wśród czytelników i skąd wziął się taki szum nad tą powieścią. Jest przykładem doskonałego kryminału i sensacji. Cieszę się, że trafiła w końcu w moje ręce, bo polowałam na nią długo. W najbliższym czasie zabiorę się za drugi tom. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie czytali.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

HIT

książka jest wspaniała ,świetna , wciągająca , polecam warto przeczytać . na pewno przeczytam następne części

Przeczytaj całą opinię
2012-01-20
źródło: http://www.empik.com/p1045916996,ksiazka-p

Pierwszy tom „Millennium” Stiega Larssona ma w sobie wszystko to,czego dobremu kryminałowi potrzeba:zawikłaną intrygę,świetnie prowadzoną narrację,doskonale budowane napięcie i bardzo wyrazistych bohaterów z wiarygodnymi motywacjami.Książka przede wszystkim ujęła mnie klimatem.Jest to powieść fenomenalna i mroczna,taka jaką lubię.Przede wszystkim zapada w pamięć.Pomimo,że liczy ponad 600 stron to pochłonęłam ją w mig.Z wielkim zaciekawieniem biorę się za drugą część.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

Genialna! To chyba najlepsza seria kryminalna jaką miałam okazję przeczytać. Wszystko tu jest doskonałe- od fabuły, przez postacie, po mroczny skandynawski klimat. Duet Mikael Blomkvist- Lizbeth Salander jest tak wyrazisty,iż mimo słusznej objętości książki ciężko się oderwać od czytania. Ta seria wciąga i uzależnia. A sama postać Lizbeth to literacki majstersztyk! Mroczna, zamknięta w sobie, aspołeczna, wytatuowana i nadzwyczaj inteligentna dziewczyna jest zdolna do wszystkiego. Jest tak nieprzewidywalna, że aż magnetyczna. Literaturze kryminalnej i sensacyjnej brakowało dotąd wyrazistej postaci kobiecej. Te drzwi były zamknięte i czekały na swój czas. Lizbeth wyważyła je kopnięciem i zadomowiła się na stałe. I myślę, że nikt nie zdoła jej stamtąd wyrzucić!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika nagle bez śladu.Prawie czterdzieści lat później 43-letni Mikael Blomkvist, który jest dziennikarzem, publicystą i wydawcą gazety "Millenium" otrzymuje nietypowe dla siebie zlecenie od Henrika Vangera- magnata przemysłowego,stojącego na czele wielkiego koncernu. On prosi go, gdy znajduje się na zakręcie życiowym Mikaela dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej rodziny Vangerów.Podejmuje się tego zadania i zaczyna opisać wydarzenia i dzieje w tej kronice,a okazuje się, że spisanie tych dziejów to tylko był pretekst do próby rozwiązania tej zagadki skomplikowanej,bardzo trudnej dla niego. Mikael Blomkvist zostaje skazany za zniesławienie i decyduje się zrezygnować z obowiązków zawodowych, zaczyna sprawę podejmować niezwykłego zlecenia. Później po pewnym czasie dołącza do niego Lisbeth Salander młoda, ładna intrygująca outsiderka i też genialną jest researcherka. Wkrótce oboje wspólnie wpadają na własny trop mrocznej,strasznej oraz krwawej historii rodzinnej razem prowadzą sprawę tej zbrodni i ją rozwiązują doskonale. Pierwszy tom "Millenium" mam za sobą już przeczytany bardzo mnie zaskoczył, do granic możliwości, zaintrygował subtelnie napisana powieść kryminalna rewelacyjnie, sam pisarz Stieg Larrson to mistrz genialny, prawdziwy geniusz wstrząsnął mną,zaciekawił tą książką swoją ani przez chwilę się nie nudziłam przy tym kryminale. Bardzo dobra fabuła zbudowana,akcja przyspiesza szybko nadaje tempa, a trzyma w mocnym napięciu przez cały, długi czas. Rośnie coraz bardziej z każdą stroną książki, wciąga mocno do czytania, nie oderwałam swoich oczu od książki,pełen emocji...wrażeń niesamowitych, ciekawych dała mi ta powieść, intrygowała mnie i to bardzo. Podoba mi się styl pisania pisarza jest lekki,świetny..potrafi zaciekawić czytelnika i wciągnąć w zakamarki ludzkiej duszy,moim zdaniem najlepszy to jest kryminał jaki przeczytałam. Pierwsza część Sagi Millenium "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"wypadł zdecydowanie najlepiej, przypadł mi do gustu wciągnął do końca zarwałam całą nockę, żeby przeczytać tę książkę, nie zawiodła mnie i nie rozczarowała, wręcz przeciwnie zachwyciła mnie....chwyta za serce,zaskakuje niezwykle,wzbudziła we mnie dużo emocji, wzruszeń. Sami bohaterzy ciekawi, interesujący są,dla mnie to sama przyjemność była ta książka z zainteresowaniem ją przeczytałam...super,znakomity to kryminał!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

Parę lat temu książkę poleciła mi znajoma lekarka. Zacząłem czytać i nie mogłem się oderwać. Całkowity odlot!! Lisbeth ma dla mnie twarz Noomi Rapace. Lisbeth!!!

Przeczytaj całą opinię
2016-11-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

Akcja nabiera tempa dość długo, ale przychodzi moment, że czytelnik zatapia się w historię. No i trafiło mnie. I nie podziała na mnie tak zagadka do rozwiązania, ani okropności rodzinnych tajemnic Vagnerów, ani nie wydał mi się pociągającym główny bohater. Klejnotem w tej historii jest dla mnie interesująca bohaterka kobieca - w porządku - Lisabeth ma problem z kontaktami międzyludzkimi, skrywa też trudne tajemnice z przeszłości. Jest ona także ofiarą - systemu i gwałtu dokonanego przez przedstawiciela tego systemu. Jednak nie chce by myśleć o niej jak o ofierze. Drobna kobieta wyglądająca na młodszą niż jest, z wieloma tatuażami - nie piękna, ale na swój sposób pociągająca. Pała nienawiścią do mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet i sama wymierza im sprawiedliwość według własnych zasad. Jest to powieść w pewien sposób zaangażowana. Pomiędzy częściami powieści odnajdujemy informacje w statystycznej formie np. "13 procent szwedzkich kobiet doświadczyło przemocy seksualnej ze strony mężczyzn, z którymi nie pozostawały w żadnej relacji". Wiąże się to wyraźnie z dokonanymi w utworze zbrodniami (gwałty i morderstwa na kobietach) - ukazuje to bolesny problem społeczny. Jednak na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim wysnuta przez autora intryga i poszukiwania prawdy przez dziennikarza, który utracił zaufanie społeczne i najzdolniejszą hakerkę Szwecji. Jest to bardzo interesująca para "śledczych". Pomimo wyraźnych różnic pomiędzy nimi doskonale im się ze sobą pracuje i odnajdują się w swoim towarzystwie. To co jest moim zdaniem walorem tego utworu są interesująco zarysowane postaci i tajemnica, która staje się obsesją dla wszystkich, którzy się z nią zetkną (najpierw dla Henrika i pracującego przy niej policjanta, ale wiele lat później pochłania do reszty Mikaela i Lisabeth). Oglądałam także ekranizacje - z pewnością mogę polecić szwedzką, która bardzo przypadła mi do gustu. W roli Mikaela został obsadzony Michael Nyqvist, zaś Lisabeth została Noomi Rapace.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644

Bardzo długo broniłam się przed zapoznaniem z dziełem Larssona. Już wiele lat temu jeszcze przed ekranizacją miałam chrapkę na trylogię Stiega, jednak czekałam, aż w końcu ten czas przedłużył się o kilka lat. Jedynie czego mogę żałować to, że tak późno zabrałam się za cykl "Millenium". Dziennikarz czasopisma "Millenium" Mikael Blomkvist zostaje oskarżony i ukarany o zniesławienie znanego finansisty. Świat mężczyzny nagle legł w gruzach, stracił swoją reputację i resztki godności. Nagle niespodziewanie kontaktuje się z nim Henrik Vanger, który prosi o pomoc w rozwikłaniu zagadki zaginięcia swojej krewnej sprzed ponad 30 lat. Dziennikarz z początku nie chce angażować się w nową sprawę, ale z czasem co raz bardziej jest zaintrygowany i przystaje na warunki starca. Po czasie Mikeal natrafia na trop, jednak sam nie jest w stanie poradzić sobie z rozwikłaniem tej zagadki. Wkrótce zaczyna współpracę z aspołeczną i ekscentryczną researcherką Lisbeth Salander. Wspólnymi siłami odkryją, że prawda jest o wiele mroczniejsza niż ktokolwiek by mógł przypuszczać. Stieg Larsson miał wielki talent twórczy. Ten genialny autor nie tylko miał genialny styl pisania, ale także był niezwykle inteligentny tworząc coś takiego. Uważam, że było jednak wiele niepotrzebnych wątków, które autor mógł sobie odpuścić. Powieść jednak uważam za udaną i zachęcam tych, co nie czytali z zapoznaniem się z tym cyklem.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27644
z 24