Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus

Wydanie
Rebis, Poznań, .
Liczba stron
312
Wymiary
14,8 × 22,5 cm
Cykl
PORADNIKI PSYCHOLOGICZNE
Oprawa
Miękka
ISBN
9788375103120
Waga
0,50 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Waller-Pach Katarzyna
więcej detali

Kategorie

Opis książki

J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację. Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami. John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich i autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w łącznym nakładzie 45 mln egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej się sprzedająca na świecie książka o związkach damsko-męskich.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Chciałam, bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Od dawna "wisiała" w książkowym must have do przeczytania. Udało mi się ją dopaść w bibliotece - całe szczęście, że jej nie zakupiłam, bo inne książki czekające w kolejce by się na mnie obraziły. Od zawsze interesowała mnie psychologia, relacje damsko-męskie i to co w tych głowach nam, gdzieś głęboko siedzi. Z tytułu i blurbu można się naprawdę nakręcić na książkę w tym stylu, która pootwiera nam nowe furtki i rozjaśni nieco umysł w różnicach damsko-męskich albo chociaż naprowadzi lekko na właściwe tory. Nic z tego. Książka adresowana jest według mnie do par, zero przykładów dla singli, którzy mogliby wykorzystać wiedzę w praktyce. Momentami miałam wrażenie, że autor traktuje czytelnika jak kogoś zacofanego. Może mam zbyt duże wymagania, ale trochę takich pozycji przeczytałam i niestety. Ledwo, ledwo dobiłam do końca. Wujek dobra rada się nie sprawdził.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Dlaczego ludzie się rozwodzą? Niekiedy pary przez lata nawet się nie kłócą, żyją obok siebie i rośnie w nich poczucie niesprawiedliwości. Kiedy kobieta wyczerpana jest ciągłym dawaniem i uważa, że nie ma już nic do ofiarowania - odchodzi. Mężczyzna ma dość ciągłych pretensji, braku czasu dla siebie, nie rozumie, dlaczego kobieta jest nieszczęśliwa, jest sfrustrowany, szuka aprobaty w innych ramionach. Czy tak zawsze musi być? A gdyby tak okazało się, że naszym największym problemem jest niezrozumienie słów drugiej osoby, emocji, jakie kryją się za każdym wypowiadanym zdaniem i za nieoczekiwanym zachowaniem? "Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus" to gotowa instrukcja obsługi małżonka, uczy nas czego potrzebuje partner, jak odnosić się do drugiej osoby z miłością, w jaki sposób interperetować zachowania, a w końcu - jak formułołować przekaz, żeby druga osoba nas zrozumiała, a nawet zrobiła to, czego od niej porzebujemy. I nie chodzi tutaj o manipulację, ale o zbudowanie relacji opartej na zaufaniu, pomocy i wzajemnym szacunku. Polecam książkę nie tylko osobom w związku, ponieważ dużo można z niej dowiedzieć się o sobie samym. Absolutny "game changer".

Przeczytaj całą opinię
2017-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Świetnie przedstawiona dynamika relacji damsko-męskich na poziomie związku i codziennego, wspólnego życia. Pozwala lepiej zrozumieć drugą stronę, jej priorytety i to, co chce powiedzieć poprzez swoje zachowanie.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Ciekawa książka napisana dość prostym językiem, która w zupełnie nie naukowy sposób omawia sprawy damsko-męskie. To poradnik tak naprawdę dla każdego. Dzięki licznym przykładom, w jasny sposób pokazuje jak bardzo różnią się od siebie kobiety i mężczyźni, a co więcej, i to chyba jest największa zaleta tej książki, uczy jak te różnice zrozumieć, zaakceptować,a nawet jak sobie z nimi poradzić. Tym sposobem skłania do licznych refleksji i analizy własnych relacji damsko-męskich. Wiele z opisanych rad można spokojnie zastosować również w dzisiejszych czasach, bo współcześni mężczyźni i kobiety wcale niewiele różnią się od swoich starszych odpowiedników:P No bo przecież nic się nie zmieniło: mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Jakoś nie mogłam zmęczyć. Kiedyś gdy czytałam dawno temu byłam zachwycona, ale teraz niekoniecznie.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Uważam, że książka jest świetną pozycją dla ludzi, którzy mogą być nieszczęśliwi w związkach, nie rozumieją swoich partnerów/partnerek a chcą to zrobić i dowiedzieć się mnóstwa rzeczy o relacjach między kobietą a mężczyzną w związku.Autor świetnie opisuje różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną na podstawie porównania ich do przybyszów z innych planet, co bardzo ułatwia zrozumienie tych różnic. Dla mnie osobiście książka bardzo płytka i zwyczajnie słaba przez wzgląd na moje relacje z życiową partnerką, którym ta książka zwyczajnie ubliża.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Powiem szczerze, że to całkiem niezły poradnik [a ja notabene od poradników trzymam się z daleka:)]. Autor faktycznie ma bardzo dobre spostrzeżenia, z których wysnułam jeden ważny wniosek - do mężczyzn należy mówić wprost! Zero aluzji i owijania w bawełnę. I jeszcze... mężczyźni to bardzo wrażliwe "osobniki", które nader wszystko pragną akceptacji takimi jakimi są.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Niestety nie przebrnęłam. Zawsze zastanawiam się, jak tego typu poradniki mają się do czasów dzisiejszych, gdzie te "charakterystyczne" damskie i męskie cechy się zacierają i zastępują innymi. W książce Graya znalazłam kilka informacji, którymi można byłoby się zasugerować, ale cała jej infantylna otoczka nie pozwoliła mi wytrwać i przeczytać jej do końca.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Kilka trafnych porad na temat radzenia sobie w relacjach damsko-męskich. Niektóre trafne, inne mniej. Myślę, że każdy czytelnik ma swoje doświadczenia, w związku z tym, sam oceni czy poradnik jest przydatny. Na pewno, można zgodzić się z kilkoma tezami: zachowanie większości mężczyzn przypomina sprężynę, która ze stanu zaangażowania błyskawicznie przechodzi w stan inercji. Związek przechodzi przeżywa swoje 4 pory roku; uczucie zakwita wiosną, latem trzeba ciężko nad nim pracować, aby jesienią zebrać owoce. Zimą uczucie jest "zamrożone".

Przeczytaj całą opinię
2016-10-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095

Książka-poradnik, więc czytając trzeba się spodziewać formy nauczania. Ciężka do przełknięcia przez fakty oczywiste i powtarzanie świętych regułek autora. Mimo wszystko książka odkrywa naturę obydwu płci, co jest pomocne w codziennych relacjach. Sprawdzone i potwierdzone.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47095
z 16