Miasteczko Mamoko

Wydanie
Dwie Siostry, Warszawa, .
Liczba stron
14
Wymiary
23,5 × 31,5 cm
Oprawa
Kartonowa Foliowana
ISBN
9788365341075
Waga
0,41 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Pierwsza z serii pomysłowych książek obrazkowych o miasteczku Mamoko. Każda rozkładówka to bajecznie narysowana panorama fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. Miasteczko Mamoko to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Arcy brzydkie postacie, niektóre zwierzątka ciężko w ogóle przypisać do jakiegokolwiek gatunku, mnóstwo szczegółów - tak w szybkim skrócie. Sama nigdy bym nie kupiła tej książki ale na szczęście Syn mój ma swoje zdanie. Za książkę zwyczajnie musiałam zapłacić kiedy rzeczony Syn złapał ją i udał się żwawo w kierunku wyjścia, goniony przez ojca oraz zdębiały wzrok ochrony. Poszedł na najbliższa ławkę i od razy zaczął oglądać. I ogląda tak już któryś miesiąc z kolei (Spokojnie, zabrałam go do domu. Nie siedzi na ławce od czerwca). Ogląda i ogląda i wciąż zauważa coś nowego. Ma swoje ulubione postacie i zupełnie nie przeszkadza mu schizofreniczna grafika ani szalona ilość detali. Wręcz przeciwnie, bardzo mu się podoba. Od teraz sam "kupuje" sobie książki:)

Przeczytaj całą opinię
2015-11-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

miasteczko mamoko

Super książka. córka dostała ją gdy miała 1,5 roku (za mała) ale jak skończyła 2,5 to był szał. do dzisiaj (3,5). jest. bardzo lubi wracać do początku. przy jednym podejściu do książki opowiadamy ją minimum 3 razy. polecam bardzo. świetna na wyobraźnię, kreatywność, kojarzenie i wiele innych rzeczy i przede wszystkim jest zabawna i zrobiona z dojrzałym pomysłem skierowanym na dzieci.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-25
źródło: http://www.empik.com/p1122530439,ksiazka-p

Książeczka uwielbiana przez dzieci. Na początku myślałem, że po kilka razy odnajdą każdego bohatera i zabawa się skończy. Ale ku mojemu zdziwieniu ta zabawa im się nie nudzi.

Przeczytaj całą opinię
2015-11-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Rewelacyjna! Długo wzbraniałam się przed zakupem tej pozycji, ale zupełnie niepotrzebnie. Moje dziecko jest zachwycone! Wręcz domaga się wyszukiwania nowo poznanych mieszkańców na kolejnych stronach: Filipa Żyrafa, Zygmunta Kosmicznego, Stanisława Szczęściarza,... A tyle jest jeszcze do odkrycia! Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-05-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Na początku nie byłam przekonana co do ilustracji. Wydawały mi się za bardzo "naciapkane", jednak muszę przyznać, że się "wciągnęłam" i sama z chęcią poszukuję bohaterów i wymyślam im przygody. Książeczka do wielokrotnego przeglądania, wielu poszukiwań i tworzenia mnóstwa opowieści. Dla dorosłych - ciekawy album sztuki ilustratorskiej. Zaletą jest też wydanie: duży format, twarde strony o zaokrąglonych rogach i możliwość przecierania pobrudzonych stron wilgotną szmatką :)

Przeczytaj całą opinię
2015-02-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Jestem oczarowana. To chyba najfajniejsza pozycja dla dzieci, jaką miałam w ręku. Niewątpliwie rozwija wyobraźnie i umiejętności językowe u maluchów. Po prostu rewelacja!

Przeczytaj całą opinię
2015-02-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Książka na tekturze. Obrazki skojarzyły mi się z tymi z "Gdzie jest Wally?". Nie ma tam nic do przeczytania, ale przejrzeć można. Zwłaszcza gdy jest się dzieckiem. Na moje oko trochę za droga.

Przeczytaj całą opinię
2014-10-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Moim zdaniem seria Mamoko jest lepsza niż na Ulicy czereśniowej - mamy Mam oko na listery i Miasteczko Mamoko! Więcej szczegółów do szukania, jest mniej przejrzysta niż Na Ulicy więc trudniej znaleźć rzeczy.. Niepokoją mnie jednak dwie rzeczy: postać cyrkowców - małych chochlików-diabełków oraz no właśnie.. oko. Oko jest symbolem Iluminatów, dziwnie wygląda to w bajce dla dzieci. Wiem, że jest godłem/nazwą miasta, ale dlaczego zostało nim właśnie jedno oko, a nie dwoje? przecież mamy dwoje oczu.. Może demonizuję. Tak czy siak, bajka obrazkowa przednia. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2014-08-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Książka, co do której można miec pewność, że nigdy się nie znudzi - i to nie tylko dziecku ;) Mnogość bohaterów, sytuacji, poszukiwanie przyczyn i skutków wydarzeń - a to wszystko dosłownie na kilku pięknych od strony graficznej kartech i to bez ani jednego zapisanego słowa - cała historia jest tworzona przez nas. Dla mnie to hit!

Przeczytaj całą opinię
2014-08-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509

Rewelacyjna!Na początku nie byłam przekonana do ilustracji, nie wiedziałam jak ją " czytać". Jak dostałam instrukcje wtedy nabrało wszystko sens.Bardzo ciekawi bohaterowie i sytuacje. Można samemu tworzyć opowiadania do każdej z postaci i co więcej zachęcać dziecko. To ćwiczy kreatywność i wyobraźnie. Znalezienie czasem bohatera na kolejnej stronie nie jest zawsze proste...ale to tylko ćwiczy spostrzegawczość:)Polecam mieć taką książkę na półce.

Przeczytaj całą opinię
2014-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/62509
z 3