Mitologia nordycka

Wydanie
Mag, Warszawa, .
Liczba stron
240
Wymiary
14,0 × 22,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788374807289
Waga
0,39 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Braiter Paulina
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Mitologia nordycka
2017, Biblioteka Akustyczna
0
30,10
Mitologia nordycka
2017, Mag
240
20,67

Kategorie

Opis książki

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają - pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni - a opowieść przenosi nas do ich świata - od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.

Opinie czytelników

(3.59)
1962 ocen, w tym
88 opinii
5
16
4
47
3
22
2
3
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Lekka i przyjemna. Ciekawie opisana mitologia nordycka.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Mitologia nordycka - Neil Gaiman

Nordyckie mity przepełnione są krwawymi bitwami, nieustraszonymi herosami, gdzie Loki i Thor toczną nieustanne, gargantuiczne boje. Mitologia Skandynawii jest bardzo ciekawa, przenosząca czytelnika do świata barwnego, a zarazem niebezpiecznego, pełnego intryg i spisków. Neil Gaiman zabiera nas tym razem w gąszcz nordyckich historii, sięgając do oryginalnych źródeł i przedstawiając stare, dobrze już znane historie w nieco inny, interesujący sposób. Nadciąga zmierzch bogów, Ragnarok, krwawa batalia, która splami ziemię barwą szkarłatu. Rody Asów i Wanów zapełniły różnorodnym życiem cały świat, krasnoludami, elfami oraz wieloma olbrzymami i potężnymi bytami, które toczyły bezlitosne potyczki między sobą o dominację i władzę. Wszechmocni bogowie posiadali również swoje słabości, pełni pychy, namiętności, złości i okrucieństwa nie raz wpadali w nie lada kłopoty. Thor pogromca olbrzymów, pomimo swej nadludzkiej siły nie raz dawał się podejść przebiegłemu i złośliwemu Lokiemu. Loki, bóg drwiny poprzez swój paskudny charakter stał się utrapieniem całego Asgardu, za co został surowo ukarany. Mitologia Skandynawii kryje wiele tajemnic, czekając na ciekawskich czytelników, którzy chcą zatopić się w jej odmęty... Neil Gaiman jak zwykle potrafi zaciekawić i dobrze już znane historie opisuje w zupełnie inny porywający sposób. Przeczytamy o wielu nordyckich mitach, poznamy losy Frei, Odyna, Lokiego czy Thora. Autor opisuje losy Asów i Wanów od samego początku, opisując mity opisujące powstanie wszechrzeczy, aż po tajemniczy i straszliwy Ragnarok. Historie olbrzymów i bogów potrafią zaciekawić i zachęcić do sięgnięcia po kolejne źródła, aby dowiedzieć się nieco więcej na opisywany temat. Książka jest godna uwagi, omawia porywające dzieje skandynawskich bogów, które czyta się z wypiekami na twarzy. Jest to barwna opowieść o niesamowitych zwierzętach, magicznych przedmiotach oraz pięknych boginkach, mity budzą nie raz wypieki na twarzy podczas czytania, a pisarstwo autora sprawia, że lekturę czyta się szybko i przyjemnie. Bogowie i liczni herosi zostali przedstawieni z krwi i kości, a ogrom informacji zebrany w tej książce sprawia, że podczas lektury nie sposób się nudzić. Autor pisze językiem ciekawym i barwnym, zachęcającym do dalszego zgłębiania nordyckich mitów. „Mitologia nordycka” zaciekawiła mnie i zachęciła do sięgnięcia po kolejne tego typu książki. Lektura tej pozycji przyniosła mi wiele frajdy z czytania, dowiedziałem się dzięki niej sporo ciekawych informacji, a przystępny język sprawia, że jest to książka dla każdego zainteresowanego tematyką mitologiczną. Autor obficie dzieli się z czytelnikami posiadaną wiedzą, wciągając jeszcze mocniej w świat skandynawskich bogów. Dla miłośników historii, mitologii oraz fantasy jest to pozycja jak najbardziej obowiązkowa. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-15
źródło: http://www.empik.com/p1135634151,ksiazka-p

Sympatyczna lektura, czyta się sprawnie i szybko. Sporo to humoru i zdrowego dystansu. Bardziej literatura młodzieżowa. Warto przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Polecam bardzo

Właśnie skończyłam czytać ową książkę. Mitologia wciąga, jest napisana prostym, aczkolwiek naprawdę zachęcającym językiem. Idealna dla fanów mitów, historii o bogach wielbionych przez wikingów.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://www.empik.com/p1135634151,ksiazka-p

Gaiman ze swadą i ironicznym humorem, za który uwielbia go tak wielu czytelników na całym świecie, snuje kolejne opowieści i chociaż wszystkie je znałam już wcześniej, nie mogłam oderwać się od lektury. Dla fanów, Mitologia nordycka będzie bardzo przyjemnym odświeżeniem znanych podań. Z kolei dla osób, które dopiero chcą poznać oryginalne opowieści o skandynawskich bóstwach, dowiedzieć się, od czego wszystko się zaczęło, wybór tej pozycji będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Gorąco polecam! Cała opinia: http://www.kacikzksiazka.pl/2017/04/mitologia-nordycka-neil-gaiman.html

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Polecam

już nie mogę się doczekać - ten autor i ten klimat

Przeczytaj całą opinię
2017-02-18
źródło: http://www.empik.com/p1135634151,ksiazka-p

Nie każda książka napisana przez Gaimana jest moją ulubioną pozycją, nie każda też jest napisana dobrze, nie każda jest pozycją wybitną, porywającą czy idealną. Z tą akurat jest jeszcze inaczej. Dlaczego? Bo to mitologia nordycka, napisana i opowiedziana przez Gaimana w zupełnie inny sposób, niż do tej pory. Mamy tutaj mity przedstawione w prosty sposób, z lekkim przymrużeniem oka w stronę czytelnika. Ciekawie napisane, krótko przedstawione. Jest to dobre dla tych, którzy z mitologią nordycką spotykają się po raz pierwszy lub znają, ale nie wszystko. Dla mnie to trochę za mało. Za szybko się toczy w nich fabuła. Myślałem, że autor trochę dłużej pobawi się tym światem. Plusem jest to, że szybko i przyjemnie się to czyta.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Jest to moje ponowne spotkanie z Neilem Gaimanem i muszę przyznać bardzo przyjemne. Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o mitologii nordyckiej z zainteresowaniem sięgnęłam po tę książkę i nie zawiodłam się. Neil Gaiman przedstawia epizody z życia nordyckich bogów oraz innych stworów w sposób lekki i zabawny. Przez lekturę przebrnęłam szybko i z przyjemnością. Mój regał z książkami patsy-books.blogspot.com

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Piękna opowieść, o figlarnych, niezbyt rozgarniętych bóstwach nordyckich. Napisana przyjemnym językiem. Książka podzielona jest na opowiadania liczące zaledwie kilka do kilkunastu stron ,co ułatwia czytanie na przykład​ w autobusie, gdzie skończymy historię przed końcem jazdy. Akcja jest wartka i przyjemnie prosta. Ostatecznie książka warta jest przeczytania ,choć nie poruszy w posadach wewnętrznego świata czytelnika.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179

Najnowsze dzieło Niela Gaimana to zbiór mitów opowiedzianych na nowo. Niby nic specjalnego, jednak styl pisarski Anglika sprawia, że czyta się tę książkę jednym tchem. Opowieści są humorystyczne, pouczające oraz brutalne, kiedy trzeba. Układ mitów jest chronologiczny, więc można "Mitologię..." wchłonąć w kilka dni (mi zajęło to 3 dni). Cóż, szkoda jedynie, że nie ma więcej mitów w tym wydaniu, bo po lekturze czytelnik żałuje, że przeczytał całość, w związku z czym nie może czytać więcej. ;-)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3963179
z 9