Muzyka ciszy

Wydanie
Świat Książki, Warszawa, .
Liczba stron
320
Wymiary
14,0 × 21,5 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788379433100
Waga
0,47 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Borkowska Hanna
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Muzyka, podobnie jak miłość, jest dla mnie potrzebą, ale także i przede wszystkim nieuchronnym przeznaczeniem, podobnie jak upływ czasu – mówi bohater tej książki. Kim w rzeczywistości jest Amos? Pod postacią bohatera tej poruszającej i prawdziwej historii kryje się sam autor. Andrea Bocelli, jest jednym z najsłynniejszych muzyków naszych czasów. Obdarzonym cudownym tenorem artystą, który równie pięknie wykonuje niezapomniane przeboje pop, romanse i muzykę operową. Artystą, którego śpiew, niezależnie od gatunku muzyki, trafia wprost do serc słuchaczy. W autobiograficznej opowieści prezentuje inną, choć równie pasjonującą muzykę – „muzykę ciszy”, głos wewnętrznego świata bohatera, którego wrażliwość przejawia się w każdym spostrzeżeniu i zwierzeniu. Bocelli wspomina lata nauki, snując opowieść o rodzinie, przyjaciołach, pierwszych miłościach i sukcesach. Książka opowiada o życiu pełnym triumfów, ale też porażek, cierpień i wątpliwości. Zwraca uwagę szczerość, ale zarazem delikatność z jaką Bocelli opisuje relację z ojcem i swoją towarzyszką życia Veronicą. Wprowadza czytelnika w swój duchowy świat - bogaty, wrażliwy i złożony. Andrea Bocelli - włoski śpiewak, kompozytor i producent muzyczny - urodził się w 1958 roku w Lajatico koło Pizy. Ukończył wydział prawa, ale poświecił się swej największej pasji - muzyce. Po sukcesie na festiwalu w San Remo w 1994 zawojował światowe listy przebojów. Jego płyty sprzedano w ponad 70 milionie egzemplarzy. Postrzegany jako ambasador włoskiej tradycji muzycznej, występował z wybitnymi artystami rozmaitych gatunków muzycznych, zarówno pop jak muzyki klasycznej. Jego niebywały światowy sukces ukoronowała gwiazda w słynnym pasażu Walk of Fame w Hollywood.

Opinie czytelników

(3.64)
11 ocen, w tym
8 opinii
5
3
4
2
3
3
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Bardzo ciekawa historia. Gratka dla wielbicieli talentu muzyka. Książka zapada w pamięć i motywuje. Zupełnie inaczej po lekturze 'słyszę' Bocelliego... polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-02-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738

wielkie łał ;-)

Nooo muszę powiedzieć, że po tej lekturze zupełnie inaczej odbiera się muzykę Bocelliego. Podziw jeszcze większy. Piękna historia i świetnie napisana, zapada w pamięć! polecam

Przeczytaj całą opinię
2016-02-07
źródło: http://www.empik.com/p1091136056,ksiazka-p

Uwielbiam głos Bocelliego. Szkoda, że autor tak ciągnie swoje dzieciństwo i dorastanie w delikatnie mówiąc niezbyt ciekawy sposób. Natomiast to, co dla mnie jest najciekawsze czyli szczegóły jego kariery i związanych z tym emocji traktuje pobieżnie. Trochę się rozczarowałam... Jednak jeśli ktoś śpiewa tak Jak Andrea Bocelli nie musi umieć dobrze pisać.

Przeczytaj całą opinię
2016-01-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738

Słoneczny książę..

Książka pisana "lekkim piórem" chociaż jej autor jest śpiewakiem. Pełna uczuć, piękna, miłości, niecodziennego spojrzenia na świat i włoskiego słońca..Poprzez przeczytanie "Muzyki ciszy" dowiadujemy się co kryje w sobie niezwykły głos włoskiego tenora.Pisana obiektywnie, pokazuje walkę z przeciwnościami w życiu ale również wielkie światło optymizmu.Książka dla każdego; znajdujemy w niej przygodę owiniętą w piękne przemyślenia.. Lektura nie jest obszerna przez co szybko się ją czyta i miło spędza chwile, jednakże zostaje w pamięci na długo i przynosi pozytywne orzeźwienie. Polecana chyba jednak, na pierwszym miejscu, dla miłośników śpiewui dla zakochanych w głosie Andre'y Boccelli'ego.

Przeczytaj całą opinię
2014-08-19
źródło: http://www.empik.com/p1091136056,ksiazka-p

Siadam na łóżku z herbatą i książką w ręku. W tle leci muzyka, oczywiście Bocelli (a biorąc pod uwagę,że jest grudzień i tydzień do Świąt, więc "My Christmas"). Zaczynam czytać. Czytam, czytam i mina mi rzednie. Nie wiem, czego konkretnie się spodziewałam, ale pierwsza połowa książki, w której autor opisuje swoje dorastanie, trochę mi się ciągnie. Zaczynam się wręcz nudzić. Dopiero po mniej więcej dwóch trzecich coś się zaczyna dziać. Kariera śpiewaka rusza z miejsca i wręcz galopuje. Książka moim zdaniem nierówna, nudnawy początek i całkiem niezłe zakończenie. Zdecydowanie bardziej wolę go słuchać, niż o nim czytać.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738

Dawno nie czytałam tak lekko napisanej biografii. Czyta się ją jak dobrą powieść - jednym tchem. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2015-03-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738

:) "Muzyka ciszy" tak jak pisze Giorgio De Martino to książka, której się nie da zapomnieć, podobnie jak głosu jej autora. cytat: " ...życie,los każdego z nas płynie szybko, jak na kruchej łodzi, którą unosi prąd rzeki, od źródeł do morza. Każdy dzierży ster, starając się, by łódź nie uderzyła o skały i nie zatonęła, ale nie jest w stanie jej zawrócić lub zatrzymać się na odpoczynek..." "... Człowiek darzący zaufaniem samego siebie i bliźnich czuje się szczęśliwy i dziękuje za każdy przeżyty dzień. " :-)

Przeczytaj całą opinię
2014-09-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738

Ta książka jest nudna. Kupiłam ją ze względu na to, że bardzo lubię śpiew Bocelliego. Natomiast książka jest pisana jako rozliczenie się z przeszłością i w sumie nic specjalnego się w niej nie dzieje. Aczkolwiek droga do sławy i upór godny pozazdroszczenia.

Przeczytaj całą opinię
2014-07-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217738