Narkotyki anoreksja i inne sekrety

Wydanie
Wymiary
13,5 × 19,0 cm
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
Oprawa
Plastikowa
ISBN
9788379453047
Waga
0,07 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Narkotyki, anoreksja i inne sekrety
2016, Edipresse Polska
384
27,53
Narkotyki anoreksja i inne sekrety
2016, Edipresse Polska
0
24,08

Kategorie

Opis książki

Jak zrozumieć kogoś, kto jest uzależniony? Skąd się bierze i na czym polega anoreksja? Dlaczego twój syn sięga po narkotyki? Jaki jest mechanizm uzależnienia? Jak im pomóc? Przeszłam przez anoreksję i bulimię, ciągle wpadałam w następne uzależnienia. Wyleczyłam siebie, bo dotarłam do źródła problemu, zrozumiałam czym jest i jak je uzdrowić. O tym jest ta książka. Beata Pawlikowska Czyta Beata Pawlikowska.

Opinie czytelników

(3.22)
62 ocen, w tym
13 opinii
5
5
4
4
3
1
2
2
1
1
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Uwielbiam styl pisania Beaty, każdą jej książkę dosłownie pochłaniam! Ta książka również bardzo mi się podobała, chociaż nie mam nic wspólnego z narkotykami czy anoreksją, natomiast uważam, że inne sekrety dotyczą każdego z nas, więc książkę polecam każdemu! ;)

Przeczytaj całą opinię
2016-11-29
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412

Świetny zakup

Przesyłka przyszła szybko, odbiór w salonie empik poszedł bardzo sprawnie. Książka nieuszkodzona, zgodna z opisem na stronie internetowej empik. Mogę szczerze polecić zakup danej książki, gdyż otwiera oczy na nieporuszane tematy.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-01
źródło: http://www.empik.com/p1121784176,ksiazka-p

Zdecydowanie pozytywne zaskoczenie. Tytuł szalenie mylący! Kto go wymyślił??? Pewnie jakaś harpia z działu marketingu wydawnictwa... Drodzy fani Beaty Pawlikowskiej i Wy wszyscy, którzy spodziewacie się, że przeczytacie co "ta Pawlikowska" ćpała i inne drastyczne smaczki z jej życia - nie czytajcie tej książki. Rozczarujecie się. Nawet jeśli dobrniecie do końca, nie znajdziecie sekretów, które obiecuje Wam okładka. A jeśli uda Wam się dobrnąć do końca, to z pewnością książka Wam się nie spodoba. Pokaże Wam prawdziwy obraz Was samych. Taki, o którym wolelibyście nie wiedzieć, że w ogóle istnieje. Natomiast jeśli jesteście rodzicami dziecka, u którego podejrzewacie chociaż cień problemów takich jak anoreksja, bulimia, fascynacja pornografią, nadmierny pociąg do alkoholu, papierosów lub eksperymenty z narkotykami, lekami, dopalaczami, a nawet tak "niewinne" zachowania, jak zakupoholizm czy uzależnienie od internetu, komórki, facebooka - przeczytajcie to koniecznie!!! Pani Beata opiera swoje spostrzeżenia na własnych doświadczeniach, ale są to słuszne i bardzo ważne słowa. To jest drażniący głos, który każe rodzicom dziecka szukać problemu przede wszystkim w sobie i zaczynać leczenie od siebie. Ale nie ma innej drogi do wyjścia z wszelkiego rodzaju uzależnień, których mechanizmy są bardzo podobne, jak uzdrowienie systemu - rodziny, w której wzrasta dziecko. To jest bardzo mądra książka. Pani Beato - dziękuję!

Przeczytaj całą opinię
2016-08-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412

Tak, ale dla początkujących:)

Moje odczucia - średnie. Z jednej strony - jako nauczyciel pracujący w liceum - stwierdzam, że to pozycja bardzo potrzebna i wartościowa. Problemy których pisze B.P. są obecnie, niestety, dość powszechne i warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić i skutecznie pomagać innym. A z drugiej strony - jeśli ktoś, tak jak ja, zapoznał się z pozostałą 'psychologiczną' częścią książek tej autorki, wgryzł się w treść, przeanalizował dokładnie wszystkie teorie i zasady to...nie będzie ta książka dla niego jakąś nowością. Mam poczucie, że spokojnie sama mogłabym równie dobrze - na podstawie tego co już wiem o podświadomości dzięki B. P. - wydedukować skąd biorą się problemy o których autorka pisze. Oceniam na 4 bo nie jest to źle napisane, i dla tych, którzy pierwszy raz będą czytać coś tej autorki, może być odkrywcze:)

Przeczytaj całą opinię
2016-06-26
źródło: http://www.empik.com/p1121784176,ksiazka-p

Mimo że książka jest wartościowa, to niestety autorka w kółko powtarza te same kwestie, przez co czytanie jej staje się z czasem uciążliwe. Myślę, że mechanizm powstawania anoreksji czy uzależnień i stan psychiczny osoby uzależnionej/cierpiącej na anoreksję mogłyby być przeanalizowane dokładniej. Będzie to na pewno odpowiednia książka dla osób, których bliscy są dotknięci anoreksją, ale może nie być wystarczająca dla tych, którzy potrzebują, po prostu, obiektywnej wiedzy na ten temat.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412

Skąd bierze się anoreksja?

Podsumowując, "Narkotyki, anoreksja i inne sekrety" to pozycja, która prześwietla uzależnienia pod względem emocjonalnych przyczyn. Niemal cała książka traktuje o roli podświadomości w życiu człowieka, a szczególnie osoby chorej. Uważam jednak, że autorka niepotrzebnie przedłużała tę pozycję coraz to nowszymi ilustracjami działania podświadomości, powtarzając po kilkakroć to, co czytelnik zdążył zrozumieć na pierwszych stronach. Myślę, że książka może być czytana wielokrotnie przez osoby, które doświadczają anoreksji w swoim otoczeniu. Jednakże jeżeli chcecie czerpać z tej pozycji swoją wiedzę na temat anoreksji i innych uzależnień, odradzam sięganie po nią. Czy dzięki tej książce ktoś wyleczył się z anoreksji - nie wiem. Wiem jednak, że nie sięgnę po nią więcej, wbrew zaleceniom autorki.Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/06/czy-z-anoreksja-mozna-wygrac.html

Przeczytaj całą opinię
2016-06-21
źródło: http://www.empik.com/p1121784176,ksiazka-p

Książka opisuje o tym jak tworzą się uzależnienia. Prawie cała książka jest o tym, jak wygląda rozumowanie anorektyczek, o tym, jak tworzy się ta choroba i jak ją wyleczyć. Jednak sądząc po tym, że tytuł książki to "Narkotyki, anoreksja i inne sekrety" powinny się w niej znajdować również informacje na temat narkotyków, lecz nic nie ma tam na ten temat.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412

Głęboki człowiek czy maszynka do robienia pieniędzy?

Czasem warto zwolnić, zastanowić się, co się pisze i dlaczego. Szkoda, bo ta Pani jest bardzo inteligentna.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-11
źródło: http://www.empik.com/p1121784176,ksiazka-p

wielu skusi tytuł na zasadzie pudelka czy innego plotkarskiego portalu bądź tygodnika "oooo, dowiem się o problemach tej Pawlikowskiej" a tu się okazuje, że człowiek dowiaduje się czegoś nowego o samym sobie :)

Przeczytaj całą opinię
2016-06-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412

Podsumowując, "Narkotyki, anoreksja i inne sekrety" to pozycja, która prześwietla uzależnienia pod względem emocjonalnych przyczyn. Niemal cała książka traktuje o roli podświadomości w życiu człowieka, a szczególnie osoby chorej. Uważam jednak, że autorka niepotrzebnie przedłużała tę pozycję coraz to nowszymi ilustracjami działania podświadomości, powtarzając po kilkakroć to, co czytelnik zdążył zrozumieć na pierwszych stronach. Myślę, że książka może być czytana wielokrotnie przez osoby, które doświadczają anoreksji w swoim otoczeniu. Jednakże jeżeli chcecie czerpać z tej pozycji swoją wiedzę na temat anoreksji i innych uzależnień, odradzam sięganie po nią. Czy dzięki tej książce ktoś wyleczył się z anoreksji - nie wiem. Wiem jednak, że nie sięgnę po nią więcej, wbrew zaleceniom autorki. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/06/czy-z-anoreksja-mozna-wygrac.html

Przeczytaj całą opinię
2016-06-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/303412
z 2