Ogniem i mieczem

Wydanie z opracowaniem

Wydanie
Greg, Warszawa, .
Liczba stron
592
Wymiary
14,0 × 20,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
8373271570
Waga
0,65 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (4)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Ogniem i mieczem Strony czarno-białe
2018, Ridero IT Solutions
967
97,70
Ogniem i mieczem
2017, Siedmioróg
588
30,02
Ogniem i mieczem Wydanie z opracowaniem
2013, Greg
592
Ogniem i mieczem
2010, Zielona Sowa
844

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Wybucha powstanie Kozaków pod wodzą Chmielnickiego. Butny przywódca odnosi kolejne zwycięstwa. Jan Skrzetuski z niepokojem śledzi rozwój wypadków. Bardzo niepokoi się losem Heleny Kurcewiczówny, swojej ukochanej, ale przedkłada patriotyczny obowiązek nad szczęście osobiste. Ma jednak wiernych przyjaciół - Zagłoba, Wołodyjowski i Rzędzian będą się starali wyrwać Helenę z rąk groźnego Bohuna.

Opinie czytelników

(3.66)
15231 ocen, w tym
191 opinii
5
101
4
65
3
15
2
6
1
4
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Rewelka:)możecie mi nie wierzyć ale nie miałem żadnej części Trylogii w szkole jako lektury.Książka jest bardzo ciekawa nie ma tam nudnych opisów i nie czyta się opornie.Jestem mile zaskoczony bo nadrabiam klasykę i nie spodziewałem się znaleźć tam tyle humoru zwłaszcza ze strony pana Zagłoby:D.Bałem się,że Sienkiewicz będzie trochę nieudolnie stylizował dialogi znów na jakiś archaiczny język polski jak w Krzyżakach ale na szczęście nie chociaż co chwilę korzystałem z przypisów bo rusińskie i litewskie czy łacińskie słowa całkiem wyleciały z polskiej mowy.Nie muszę pewnie polecać bo Trylogia to podstawa ale jeśli ktoś się waha i przeraża objętością lub wręcz narzeka to aż hadko go słuchać:)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Po długim czasie wróciłem do naszej rodzimej klasyki. W pierwszej kolejności postanowiłem przeczytać trylogię Sienkiewicza. "Ogniem i mieczem" raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, pisana "ku pokrzepieniu serc" stała się swego czasu hitem na cały kraj. Przyznam, że z ociąganiem zabrałem się za jej przeczytanie. Wyobrażałem sobie mnóstwo nudnych opisów z nieciekawymi bohaterami, jednakże coraz głębiej zagłębiając się w lekturę myśl ta momentalnie wyparowała. Owszem są tu opisy dość rozbudowane i długie, ale to jak one zostały spisane to prawdziwy majstersztyk. Sienkiewicz posługiwał się niezwykle plastycznym językiem i tu to widać bardziej niż w jego poprzednich dziełach. Książka jest bardziej awanturniczo-przygodowa niż historyczna, choć wiele tu postaci czy wydarzeń znanych nam z historii występuje. Znajdziemy tu sporo akcji, wątek miłosny między Skrzetuskim a Heleną i innych bohaterów, których z marszu polubiłem jak m.in. Wołodyjowski, Bohun czy Zagłoba, a wszystko to na tle wojny domowej Rzeczpospolitej z Kozakami w XVII wieku. Moja pozytywna opinia oczywiście nie oznacza, że książka każdemu się spodoba. Dużo osób z pewnością drży na samo wspomnienie prozy Henryka Sienkiewicza, ale według mnie poznanie tej książki jest jakby obowiązkiem narodowym. Sienkiewicz zawarł w niej nie tylko ideały patriotyczne i poszanowanie własnej kultury ale również cenne wartości jak przyjaźń, poświęcenie i miłość. Dzieło, które na pewno zostanie na długo w moim sercu i umyśle. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Piękna książka. Niestety, bliżej mi do podejścia romantycznego niż pozytywistycznego i wolałabym inny rozwój wypadków miłosnych pomiędzy bohaterami. Pozostaje pod dużym wrażeniem Bohuna.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

O tej książce napisane zostało już wiele mądrych słów: o tym, że szanowny pan Sienkiewicz nadużył nieco historycznych faktów, żeby podsycić wartką fikcję; o tym, że książka naturalnie jest lepsza niż film (choć Michał Żebrowski zawsze będzie moim ulubionym wcieleniem pana Skrzetuskiego) oraz wiele innych cennych uwag. Ja mogę jedynie rzec, że "Ogniem i Mieczem" kocham nie mniej, nie więcej, ale równie płomiennie co Skrzetuski Helenę, a kniaź Wiśniowiecki Rzeczpospolitą.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Pomijam elementy tandeciarskie (jak "cudowne" połączenie Heleny i Skrzetuskiego przez raroga na początku powieści) i tendencyjne. Pomijam wszystko, co niedoskonałe, bo nigdy nie spodziewałam się, że tak porwie mnie Sienkiewicz. Warto przeczytać dla samego Zagłoby, który jest dla mnie numerem jeden wśród postaci z Trylogii. Wspaniałe! Bawiłam się nie gorzej niż przy Sapkowskim ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Tak nadal od czasu do czasu idę w klasykę. Niestety Globisz czyta to bardzo średnio. Historia wszystkim znana, a może nie? Ja czytałam wcześniej tylko Potop i postanowiłam nadrobić.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Chociaż tendencyjna, kawałek świetnej literatury z cyklu "ciężki wybór panny z dobrego domu: szlachetny patriota, czy charyzmatyczny zdrajca".

Przeczytaj całą opinię
2017-01-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie, nie czytałam z musu jako lekture szkolną, mam 21 lat i ambitnie postanowiłam przeczytać Trylogie. Głównie ze względu na piosenkę Dumka na dwa serca, którą uwielbiam chciałam obejrzeć film a że najpierw wolę przeczytać niż obejrzeć, stąd postanowienie. Myślałam, że będę ją męczyć kilka miesięcy a o dziwo mimo braku czasu pochłonęłam w 3 tygodnie. O ile na początku lekko nudzi i męczy językiem o tyle później jak się do niego przyzwyczai ciężko się od niej oderwać. Piękna, wciągająca opowieść, miłość i przyjaźń w czasach wojny, głodu i nędzy. Z czystym sumieniem polecam każdemu a szczególnie tym, którzy słysząc "Trylogia Sienkiewicza" kręcą nosem. Można się wiele nauczyć od tych bohaterów i lepiej zrozumieć i poznać historię, kiedy nie trzeba się jej uczyć na zasadzie wkuwania dat na pamięć. Jutro zabieram się za Potop.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Nie przyjmuję żadnych ataków na Trylogię. Pisana w oczywistym celu, do dziś potrafi pokrzepiać serca. Watażka Bohun, spiżowy Skrzetuski, Mały Rycerz i Pan Onufry. To jest nasze, polskie dziedzictwo. Nasze arcydzieło.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Cała Trylogia, pisana w określonym czasie historycznym jest czymś, co powinien znać każdy Polak. Tej pozycji nie sposób inaczej skomentować.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039
z 20