Ogniem i mieczem

Wydanie
Aleksandria, Katowice, .
Liczba stron
1
Wymiary
13,5 × 19,0 cm
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
2
Oprawa
Plastikowa
ISBN
9788360313237
Waga
0,10 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania audiobooków (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Ogniem i mieczem
2014, Aleksandria
1
20,01
Ogniem i mieczem
2012, Heraclon
0

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

„Niesamowite. Słuchając tej interpretacji, człowiek ma nieodparte wrażenie, iż Sienkiewicz napisał tą powieść po to, by mogła być przeczytana przez Pana Globisza…" Czyta Krzysztof Globisz Wymagania sprzętowe: Tę książkę odsłuchasz na komputerze, odtwarzaczu CD/DVD, odtwarzaczu MP3 z możliwością odtwarzania formatu mp3. Fotografia: Agencja fotograficzna photopass - Mariusz Szach. Zdjęcie buławy Michała Wiśniowieckiego pochodzi ze zbiorów: Funcdacji Książąt Czartoryskich.

Opinie czytelników

(3.66)
15231 ocen, w tym
191 opinii
5
101
4
65
3
15
2
6
1
4
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Rewelka:)możecie mi nie wierzyć ale nie miałem żadnej części Trylogii w szkole jako lektury.Książka jest bardzo ciekawa nie ma tam nudnych opisów i nie czyta się opornie.Jestem mile zaskoczony bo nadrabiam klasykę i nie spodziewałem się znaleźć tam tyle humoru zwłaszcza ze strony pana Zagłoby:D.Bałem się,że Sienkiewicz będzie trochę nieudolnie stylizował dialogi znów na jakiś archaiczny język polski jak w Krzyżakach ale na szczęście nie chociaż co chwilę korzystałem z przypisów bo rusińskie i litewskie czy łacińskie słowa całkiem wyleciały z polskiej mowy.Nie muszę pewnie polecać bo Trylogia to podstawa ale jeśli ktoś się waha i przeraża objętością lub wręcz narzeka to aż hadko go słuchać:)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Po długim czasie wróciłem do naszej rodzimej klasyki. W pierwszej kolejności postanowiłem przeczytać trylogię Sienkiewicza. "Ogniem i mieczem" raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, pisana "ku pokrzepieniu serc" stała się swego czasu hitem na cały kraj. Przyznam, że z ociąganiem zabrałem się za jej przeczytanie. Wyobrażałem sobie mnóstwo nudnych opisów z nieciekawymi bohaterami, jednakże coraz głębiej zagłębiając się w lekturę myśl ta momentalnie wyparowała. Owszem są tu opisy dość rozbudowane i długie, ale to jak one zostały spisane to prawdziwy majstersztyk. Sienkiewicz posługiwał się niezwykle plastycznym językiem i tu to widać bardziej niż w jego poprzednich dziełach. Książka jest bardziej awanturniczo-przygodowa niż historyczna, choć wiele tu postaci czy wydarzeń znanych nam z historii występuje. Znajdziemy tu sporo akcji, wątek miłosny między Skrzetuskim a Heleną i innych bohaterów, których z marszu polubiłem jak m.in. Wołodyjowski, Bohun czy Zagłoba, a wszystko to na tle wojny domowej Rzeczpospolitej z Kozakami w XVII wieku. Moja pozytywna opinia oczywiście nie oznacza, że książka każdemu się spodoba. Dużo osób z pewnością drży na samo wspomnienie prozy Henryka Sienkiewicza, ale według mnie poznanie tej książki jest jakby obowiązkiem narodowym. Sienkiewicz zawarł w niej nie tylko ideały patriotyczne i poszanowanie własnej kultury ale również cenne wartości jak przyjaźń, poświęcenie i miłość. Dzieło, które na pewno zostanie na długo w moim sercu i umyśle. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Piękna książka. Niestety, bliżej mi do podejścia romantycznego niż pozytywistycznego i wolałabym inny rozwój wypadków miłosnych pomiędzy bohaterami. Pozostaje pod dużym wrażeniem Bohuna.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

O tej książce napisane zostało już wiele mądrych słów: o tym, że szanowny pan Sienkiewicz nadużył nieco historycznych faktów, żeby podsycić wartką fikcję; o tym, że książka naturalnie jest lepsza niż film (choć Michał Żebrowski zawsze będzie moim ulubionym wcieleniem pana Skrzetuskiego) oraz wiele innych cennych uwag. Ja mogę jedynie rzec, że "Ogniem i Mieczem" kocham nie mniej, nie więcej, ale równie płomiennie co Skrzetuski Helenę, a kniaź Wiśniowiecki Rzeczpospolitą.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Pomijam elementy tandeciarskie (jak "cudowne" połączenie Heleny i Skrzetuskiego przez raroga na początku powieści) i tendencyjne. Pomijam wszystko, co niedoskonałe, bo nigdy nie spodziewałam się, że tak porwie mnie Sienkiewicz. Warto przeczytać dla samego Zagłoby, który jest dla mnie numerem jeden wśród postaci z Trylogii. Wspaniałe! Bawiłam się nie gorzej niż przy Sapkowskim ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Tak nadal od czasu do czasu idę w klasykę. Niestety Globisz czyta to bardzo średnio. Historia wszystkim znana, a może nie? Ja czytałam wcześniej tylko Potop i postanowiłam nadrobić.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Chociaż tendencyjna, kawałek świetnej literatury z cyklu "ciężki wybór panny z dobrego domu: szlachetny patriota, czy charyzmatyczny zdrajca".

Przeczytaj całą opinię
2017-01-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie, nie czytałam z musu jako lekture szkolną, mam 21 lat i ambitnie postanowiłam przeczytać Trylogie. Głównie ze względu na piosenkę Dumka na dwa serca, którą uwielbiam chciałam obejrzeć film a że najpierw wolę przeczytać niż obejrzeć, stąd postanowienie. Myślałam, że będę ją męczyć kilka miesięcy a o dziwo mimo braku czasu pochłonęłam w 3 tygodnie. O ile na początku lekko nudzi i męczy językiem o tyle później jak się do niego przyzwyczai ciężko się od niej oderwać. Piękna, wciągająca opowieść, miłość i przyjaźń w czasach wojny, głodu i nędzy. Z czystym sumieniem polecam każdemu a szczególnie tym, którzy słysząc "Trylogia Sienkiewicza" kręcą nosem. Można się wiele nauczyć od tych bohaterów i lepiej zrozumieć i poznać historię, kiedy nie trzeba się jej uczyć na zasadzie wkuwania dat na pamięć. Jutro zabieram się za Potop.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Nie przyjmuję żadnych ataków na Trylogię. Pisana w oczywistym celu, do dziś potrafi pokrzepiać serca. Watażka Bohun, spiżowy Skrzetuski, Mały Rycerz i Pan Onufry. To jest nasze, polskie dziedzictwo. Nasze arcydzieło.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039

Cała Trylogia, pisana w określonym czasie historycznym jest czymś, co powinien znać każdy Polak. Tej pozycji nie sposób inaczej skomentować.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/298039
z 20