Panie Białego Domu

Wydanie
Adam Marszałek, Toruń, .
Liczba stron
760
Wymiary
15,5 × 22,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788377803226
Waga
1,12 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Panie Białego Domu
2016, Bellona
300
36,71
Panie Białego Domu
2012, Adam Marszałek
760

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Dobra żona – powiedział prezydent Grover Cleveland – to taka kobieta, która kocha swojego męża i swój kraj, ale nie pragnie rządzić ani jednym, ani drugim”. Żona prezydenta, Pierwsza Dama Ameryki, jest niewątpliwie jedną z najważniejszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Mimo to niewiele żon prezydentów dzięki własnej pracy i osiągnięciom znalazło trwałe miejsce w historii USA. Mówi się żartobliwie, ale w znacznym stopniu słusznie, że pozycja żony prezydenta jest najwyższym, nieobieralnym, niepłatnym stanowiskiem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Ze Wstępu

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Nie masz znawcy spraw Białego Domu nad Longina Pastusiaka. Specjalizuje się w tej tematyce jeszcze od czasów głębokiej PRL i z roku na rok powiększa swą wiedzę. Tym razem zaktualizował bazę danych Pierwszych Dam, bowiem kilka ich od ostatniego wydania przybyło. Michelle Obama jest bardzo dobrze wykształconą kobietą, z własnym dorobkiem zawodowym i aktywnie zaangażowaną w działalność społeczną. Nie o wszystkich żonach prezydentów można powiedzieć coś podobnego. Ba, o tych z XVIII i XIX wieku w ogóle niewiele... Wyjątkowo mocną pozycję miała Hillary Clinton, na tyle, że miała wszak ostatnio szansę zostać Prezydentem. Ponieważ się nie udało pozostanie - po dawnemu - tylko w tym zestawieniu. No, ale pani Clinton jest wyjątkiem, bowiem była też szefem dyplomacji amerykańskiej i senatorem. Jednak ogólnie sporo się zmieniło - kiedyś żony prezydenta organizowały „herbatki” i przyjęcia w Biały Domu. Obecnie żona prezydenta jest politycznym partnerem męża i bierze aktywny udział w działalności politycznej.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729

Prawie wszystko o Pierwszych Damach

Nie masz znawcy spraw Białego Domu nad Longina Pastusiaka. Specjalizuje się w tej tematyce jeszcze od czasów głębokiej PRL i z roku na rok powiększa swą wiedzę. Tym razem zaktualizował bazę danych Pierwszych Dam, bowiem kilka ich od ostatniego wydania przybyło. Michelle Obama jest bardzo dobrze wykształconą kobietą, z własnym dorobkiem zawodowym i aktywnie zaangażowaną w działalność społeczną. Nie o wszystkich żonach prezydentów można powiedzieć coś podobnego. Ba, o tych z XVIII i XIX wieku w ogóle niewiele... Wyjątkowo mocną pozycję miała Hillary Clinton, na tyle, że miała wszak ostatnio szansę zostać Prezydentem. Ponieważ się nie udało pozostanie - o dawnemu - tylko w tym zestawieniu. No, ale pani Clinton jest wyjątkiem, bowiem była taż szefem dyplomacji amerykańskiej i senatorem. Jednak ogólnie sporo się zmieniło - kiedyś żony prezydenta organizowały „herbatki” i przyjęcia w Biały Domu. Obecnie żona prezydenta jest politycznym partnerem męża i bierze aktywny udział w działalności politycznej.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-21
źródło: http://www.empik.com/p1127267459,ksiazka-p

http://kasiek-mysli.blogspot.com/2016/11/panie-biaego-domu-longin-pastusiak-jaka.html

Przeczytaj całą opinię
2016-11-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729

Bardzo ciekawa,dobrze się ją czytało.Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2014-01-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729