Pestki

Wydanie
Nasza Księgarnia, Warszawa, .
Liczba stron
64
Wymiary
21,0 × 29,7 cm
Cykl
Sztuka kolorowania
Oprawa
Miękka
ISBN
9788310130471
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Po entuzjastycznie przyjętej przez czytelników kolorowance „Wyspy” Anita Graboś zabiera nas w tajemniczy świat roślin. W „Pestkach” znajdziemy między innymi: labirynt-różę, mandale z żuków, kwiatów i owoców, ogród japoński, francuski, angielski, a nawet babciny… Ilustracjom do pokolorowania towarzyszą zadania; znajdzie się też tu miejsce na naszą własną twórczość. Z małej pestki wyrastają duże drzewa, ogrody i marzenia. A z kiełkujących pomysłów rodzą się wielkie idee… Anita Graboś zajmuje się linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podróży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych.

Opinie czytelników

(4.17)
6 oceny, w tym
3 opinie
5
1
4
2
3
0
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Nie od dziś wiadomo, że kolorowanie w wieku przedszkolnym i szkolnym jest niezwykle ważną czynnością rozwijającą dziecięcy mózg, kształtującą zdolności artystyczne, pomysłowość, poczucie estetyki, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację, motorykę małą i wpływa na zwiększoną aktywność mózgu. Codzienne zabawy z kolorowankami pozwalają dzieciom na opanowanie korzystania z kredki, długopisu, ołówka. Ponadto pobudzanie określonych obszarów mózgu przekłada się również na zdolności językowe i kreatywność młodych twórców. Od niedawna coraz więcej mówi się o kolorowankach dla dorosłych. Zaczyna się podkreślać ich moc relaksującą. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko jeden z plusów kolorowania i rysowania. Nasze dłonie coraz mniej korzystają z długopisów i ołówków. Komputery i telefony ułatwiają wiele spraw, ale nie są w stanie zastąpić tradycyjnego pisania długopisem i nie mam tu na myśli tego, że w zeszycie czy na kartce nasze pisanie jest przyjemniejsze, ale określone ćwiczenia rąk (i mózgu!), trenowanie koncentracji, cierpliwości, precyzji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, twórczego podejścia do materiału, estetyki. Kolorowanie pozwala na zapewnienie osobom po różnych urazach rąk na powrót do formy. Kolorując aktywujemy różne obszary naszego mózgu, przez co jest to świetne ćwiczenie np. po wylewie, udarze mózgu, malejącej sprawności intelektualnej. Ważne jest, aby w czasie takich ćwiczeń nie iść na łatwiznę i używać pisaków, ale korzystać z kredek wymagających od rysującego większego nacisku na powierzchnię papieru. Z tych powodów z terapii wyklucza się na przykład kolorowanki dostępne na różnorodnych urządzeniach. Kolorowanie może nam się wydawać dziecinnie łatwe. Tak było w moim przypadku. Kiedy rok temu do mojego domu trafiły pierwsze kolorowanki byłam przekonana, że stworzenie pięknego dzieła to kwestia paru minut. Później odkryłam jak bardzo ważny jest regularny trening. Do naszego domu po raz kolejny trafiły kolorowanki z Naszej Księgarni. Po raz kolejny zostaliśmy miło zaskoczeni pięknymi wzorami, grubymi stronami, możliwością tworzenia, przetwarzania, jednostronnością, łatwością wyrywania kart. W naszym przypadku wszystkie te cechy są niezwykle ważne ponieważ każda pokolorowana strona trafia u nas na ścianę. Solidne kartki (grubości papieru technicznego) pozwalają na rysowanie bez martwienia się, że zrobimy w kartce dziury. W przypadku ilustracji z wieloma małymi szczegółami w przypadku takich stron możemy bez problemu sięgnąć po cienkopisy. Kolorowanki posiadają również bardzo sztywne podkładki, dzięki czemu można zabierać je na spacer, kolorować w szkole, w poczekalni, w parku. „Pestki” Anity Graboś zabierają nas w świat pęczniejącej, rozbujanej przyrody, w której wszystko ma swoje miejsce. Wijące się gałęzie, wśród których piszczą młode ptaki, dojrzewają owoce ociekające sokiem i łapczywie pochłaniające promienie słoneczne. Całość niezwykle żywotna, piękna i po pokolorowaniu znajdzie u nas specjalne miejsce w kuchni. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-08-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/307189

klimatycznie

Wszystko zaczyna się od pestki: ogród babci i ogród francuski, cudny park i gęsty las. Uporządkowane i zadbane miejskie zielone przestrzenie, i pozostawione plątaniny krzewów, stare sady i ogrody. Nie czekaj latami na talent, nie odkładaj wszystkiego na później, zacznij już dziś pielęgnować swój własny ogród i pozwól kiełkować marzeniom:)

Przeczytaj całą opinię
2016-07-26
źródło: http://www.empik.com/p1125043192,ksiazka-p

Wszystko zaczyna się od pestki: ogród babci i ogród francuski, cudny park i gęsty las. Uporządkowane i zadbane miejskie zielone przestrzenie, i pozostawione plątaniny krzewów, stare sady i ogrody. Nie czekaj latami na talent, nie odkładaj wszystkiego na później, zacznij już dziś pielęgnować swój własny ogród i pozwól kiełkować marzeniom:)

Przeczytaj całą opinię
2016-07-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/307189