Pokój

Wydanie
Sonia Draga, Katowice, .
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
ISBN
9788375083491
Waga
0,09 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Wyobraź sobie, że ktoś zamyka cię w niewielkim pokoju z małym dzieckiem! Od dziś będziesz w nim spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu! Przez kolejne siedem lat! Opowiedziana głosem małego chłopca ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera, obsypana pochwałami przez wszystkie liczące się tytuły prasowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych! Dla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem. To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie na wypadek, gdyby przyszedł Stary Nick. Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego Mamy więzieniem, w którym została zamknięta przed siedmioma laty. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i Mama zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo… Pokój, książka opowiedziana oryginalnym, pociesznym i wzruszającym głosem Jacka, to porywająca historia o matce i synu oraz ich miłości pozwalającej przetrwać to, czego przetrwać niepodobna. Nominacja do Orange Prize for Fiction! Czyta: Wojtek Chorąży Czas trwania: 13 godzin, 15 minut

Opinie czytelników

(3.83)
2789 ocen, w tym
434 opinii
5
190
4
184
3
44
2
9
1
7
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka bardzo wymagająca. Świat widziany oczami chłopca, który zna tylko rzeczywistość ograniczoną do jednego pokoju. I świat jego mamy, która znalazła się tam wbrew własnej woli. Pomysłowość, miłość i opiekuńczość kobiety zadziwiają. Ale nadchodzi moment wolności i matka z synem nie potrafią się w niej odnaleźć. Wszystko jest inne, nieznane, wręcz nieprzyjazne. Właściwie to nie wiadomo co napisać, ale na pewno trzeba przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288482

Książka pt. "Pokój"

„Pokój” to książka napisana przez Emme Donoghue, nominowana mi. in. do Nagrody Bookera i Orange Prize for Fiction. Historia ukazana w tej książce jest autentyczna. Opowiedziana jest ona oczami dziecka, które do piątego roku życia jest więzione wraz ze swoją matką w starej szopie ogrodowej, którą nazywają swoim „Pokojem”. Więzi ich niejaki okrutny Stary Nick. Chłopczyk w tej książce ma na imię Jack. Pewnego razu udaje im się podstępnym planem wydostać z tego pokoju. Dla Jacka ta zmiana w jego życiu jest bardzo trudna. Chłopiec, choć bardzo inteligentny, jest aspołeczny. Nic dziwnego, jedyną osobą z którą przez 5 lat miał do czynienia to jego mama. „Pokój” to wzruszająca historia ukazująca prawdziwą matczyną miłość i gorliwość ale i nie tylko. Pokazuje ona również ciemna stronę mocy w postaci świata, gdzie człowiek człowiekowi może wyrządzić krzywdę psychiczną z zimną krwią. Dowiedziałam się o istnieniu tej książki parę miesięcy temu, gdy ją zobaczyłam na półce w księgarni. Pomyślałam, że z ciekawości przeczytam. Opowieść ta mi się bardzo spodobała. Uważam, że jest ona bardzo ciekawa pod względem psychologicznym i socjologicznym. Jest też momentami zabawna.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-26
źródło: http://www.empik.com/p1117946876,ksiazka-p

Książka poruszająca.. Pisana z perspektywy małego chłopca, któremu odebrano normalne dzieciństwo, gdyż urodził się w więzieniu swej matki i nigdy nie poznał "Nazewnątrz". Czytając pierwsze strony, chciałam książkę odłożyć, drażnił mnie sposób narracji, język małego dziecka przekręcający wyrazy, ale potem wciągnęłam się i z przejęciem dobrnęłam do końca lektury. Jest to książka z tych, które pozostawiają ślad w naszych umysłach na dłużej. Do tej pory zastanawiam się nad fenomenem tego chłopca, który w zamknięciu wcale nie był nieszczęśliwy, a nam znana "Wolność" niekoniecznie jest dla niego i jego matki wybawieniem i pełnią szczęścia.. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288482

Pokój

Warto przeczytać! Książka bardzo wciągająca, nie mogłam się doczekać końca, pochłaniałam ją całą sobą... Wzruszająca i momentami śmieszna. Nic więcej nie zdradzę. Przeczytajcie...

Przeczytaj całą opinię
2016-10-10
źródło: http://www.empik.com/p1117946876,ksiazka-p

Autorka w swej powieści "Pokój" rewelacyjnie opisuje zachowania a także psychikę dziecka i jego matki więzionych przez kilka lat w szopie, odciętej od świata. Powieść inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z postacią Josefa Fritzl'a w roli głównej,który to porwał swoją córkę i przez 24 lata więził ją w piwnicy swojego domu, wykorzystywał i gwałcił. Ciekawa pozycja warta uwagi. Polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288482

Wciagajaca

Super ksiazka,napisana o bardzo trudnych przezyciach językiem 5 latka . Czyta sie jednym tchem.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-12
źródło: http://www.empik.com/p1117946876,ksiazka-p

Chyba jedna z bardziej przerażających książek, które czytałam. Włosy na karku mi się jeżyły, kiedy z tej radosnej narracji pięcioletniego chłopca zaczęły się wyłaniać fakty. Porwanie, więzienie, wielokrotne gwałty... . Nie wyrażalny słowami podziw dla matki, która potrafiła tak pokochać dziecko z gwałtu, która stworzyła dziecku piękny świat, "dysponując" dźwiękoszczelną szopą i ochłapami rzucanymi przez oprawcę. Wiele refleksji. Jak to możliwe, żeby nie oszaleć od powtarzalnej dzień w dzień rutyny. Jaką siłę trzeba mieć, żeby swoim strachem, swoimi upokorzeniami nie skazić dziecka. Jak na serio niewiele potrzeba, żeby dziecko czuło się szczęśliwe... .

Przeczytaj całą opinię
2017-04-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288482

Zdecydowanie polecam!

Polecam!Polecam i jeszcze raz polecam! Książka napisana lekkim piórem,pochłonelam ja w 2 dnia... Historia niesamowicie wciąga i wzrusza.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-29
źródło: http://www.empik.com/p1117946876,ksiazka-p

"Pokój" to przerażająca historia pięcioletniego Jacka i jego młodej mamy, uwięzionych w swoistej klatce, czyli tytułowym pokoju. Dla chłopca "pokój" jest to jedyne znane miejsce, a świat zewnętrzny jest dla niego abstrakcją. Natomiast dla jego mamy jest to więzienie, w którym zdana jest na łaskę znienawidzonego człowieka. Czy uda im się uciec? Czy Jack zobaczy piękno świata? Naprawdę warto przeczytać!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288482

Super

Książka bardzo oryginalna,ciekawa,wciągająca i wzruszająca. Świat opisany przez pięcioletniego chłopca,koszmar,jaki przeżył z matką i radość z życia,jaką oboje mieli,mimo tylu krzywd. Naprawdę coś niesamowitego ! Każdy powinien przeczytać. Gorąco polecam ! :)

Przeczytaj całą opinię
2016-07-27
źródło: http://www.empik.com/p1117946876,ksiazka-p
z 44