Polska da radę

Przewodnik osobisty

Wydanie
Pascal, .
Liczba stron
352
Wymiary
14,2 × 20,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788376425207
Waga
0,38 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Poznaj kulturalne oblicze Poznania, wybierz się na dansing w Świnoujściu, poczuj magię Beskidów, spotkaj łosia w dolinie Biebrzy i odwiedź dolnośląską Loarę. Dziesięć weekendowych wypadów w ciekawe zakątki naszego kraju widzianych okiem Jakuba Porady, specjalisty od taniego podróżowania. To osobisty przewodnik po znanych turystycznych szlakach i mniej popularnych zakątkach kraju. Podróżuj tanio i często, odkrywaj, poznawaj, inspiruj siebie i innych. „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”. Ryszard Kapuściński

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Na starcie powiem: "Porada da radę. Tanie latanie." była lepsza. Co prawda, ta książka (poradnik) nie jest zła, ale... Świetnie opisana Polska i genialnie udowodnione przysłowie "cudze chwalicie, swego nie znacie". Pan Jakub daje tak świetne rady na zaplanowanie/realizację dwudniowych wycieczek, że aż chciałoby się w tej chwili spakować plecak i poszukać taniego połączenia. Najbardziej chciałabym zobaczyć Lubań, Szczecin i Świnoujście :) Polecam każdemu kto nie chce czytać długich, nudnych książek podróżniczych. PS- tylko niekiedy odniosłam wrażenie o "lekkim cwaniactwu" autora, ale to tylko moje zdanie.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

ciekawe miejsca

Przewodnik prezentuje ciekawe miejsca warte odwiedzenia, przedstawia szczegółowe opisy i interesujące zdjęcia.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-19
źródło: http://www.empik.com/p1106686242,ksiazka-p

Podróżniczo po Polsce jak najbardziej "cudze chwalimy, a swego nie znamy " A tu proszę można zrobić sobie krótki wypad i pozwiedzać. Jest to dobry poradnik, w którym mamy podane strony by sobie znaleźć środek transportu jak i miejsce by przenocować, są sugestie co zjeść i co zobaczyć. Czyli mamy prawie wszystko w pigułce. Moje ale są zdjęcia autora ale mało widoków miejsc odwiedzanych ;) To ja poproszę jeszcze raz po Polsce.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

Polecam

Bardzo ciekawie napisana książka, która swoją formą w postaci osobistego przewodnika zachęca do podróżowania. Pozwala nam odkryć tyle pięknych miejsc w naszym kraju oraz przedstawia jak łatwo i w tani sposób można do nich dotrzeć. Inspiruje do wykorzystania każdej wolnej chwili aby poznawać tyle wartościowych, będących na wyciągnięcie reki i dostępnych na każda kieszeń miejsc w Polsce.

Przeczytaj całą opinię
2015-05-05
źródło: http://www.empik.com/p1106686242,ksiazka-p

Bardzo przyjemna lektura

Przeczytaj całą opinię
2016-06-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

Poznaj kulturalne oblicze Poznania, wybierz się na dansing w Świnoujściu, poczuj magię Beskidów, spotkaj łosia w dolinie Biebrzy i odwiedź dolnośląską Loarę. Dziesięć weekendowych wypadów w ciekawe zakątki naszego kraju widzianych okiem Jakuba Porady, specjalisty od taniego podróżowania. To osobisty przewodnik po znanych turystycznych szlakach i mniej popularnych zakątkach kraju. Podróżuj tanio i często, odkrywaj, poznawaj, inspiruj siebie i innych. Polska da radę to przewodnik osobisty, co oznacza, że nie wymienia wszystkich możliwych atrakcji, a jedynie te, które szczególnie zainteresowały autora- czasem dlatego, że mało kto o nich wie,a czasem odwrotnie: żeby przekonać się, czy "oczywista oczywistość" rzeczywiście cieszy się zasłużoną renomą. Autor wybrał dziesięć podróży. Są to zarówno nadmorskie kurorty, jak i górskie miejscowości, są zamki na Dolnym Śląsku oraz bajeczny krajobraz w dolinie Biebrzy. Wybrał tez różne środki lokomocji. I zrobił to nie bez przyczyny. - Bo chce, żebyśmy podróżowali do pięknych miejsc. - Bo chce, żebyśmy podróżowali tanio oraz umieli korzystać z oferowanych przez sieć narzędzi i promocji, które kapią jak z nieba. Samoloty, pociągi, tramwaje i promy. - Bo che, żebyśmy podróżowali często. Autor ma świadomość, że nie wszystkie okolice zostały przez niego dogłębnie zbadane. Jak wspomina to osobisty zapis podróży, a także indywidualne spojrzenie na miejsca, w których był i do których często ma ochotę wracać. Książka przydatna w podróży i w czasie planowania podróży. Zawiera sporo ciekawostek dotyczących danych miejsc. Warto posiadać taką książkę w swoim księgozbiorze.

Przeczytaj całą opinię
2015-09-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

Nie czytałem wszystkich wojaży pana Jakuba,te co znam mogą być,mieszkam w pod Szczecinem i bardzo mi się podobało to ,że autor szukał tradycyjnych potraw regionalnych i nie znalazł.Właśnie taki jest ten region.Trochę nie obliczalny.

Przeczytaj całą opinię
2015-07-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

Półka „przeczytane”, ale przyznam się szczerze, że nie przeczytałam całej książki. Nie dlatego, że coś mnie do tego zniechęciło lub że mi się ona nie podobała – przeciwnie. Po prostu skupiłam się na miejscach, które mnie zainteresowały, np. na Poznaniu. W mieście tym byłam kilka miesięcy temu (spałam nawet w tym samym hostelu co Jakub Porada) więc bardzo miło czytało się o miejscach, które poznałam, zobaczyłam (również zdecydowanie polecam zwiedzenie Ostrowa Tumskiego i Bramy Poznania – niesamowite wrażenia) i porównywało się nasze odczucia. Co mogę powiedzieć o tym, co przeczytałam? Że nie żałuję. Dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy i być może znalazłam kilka miejsc na wypady ze znajomymi. Co więcej, dla mnie również jest ważne, aby nie przepłacać. Pan Porada podaje w książce kilka stron internetowych, gdzie można kupić w promocyjnych cenach bilety czy zarezerwować lokum – spisałam sobie te strony (część znałam, a cześć nie). Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę. Nie jest to typowy przewodnik, ale można znaleźć kilka naprawdę ciekawych miejsc na weekend z gotowym planem zwiedzania i komentarzami autora. Oczywiście nie każdy będzie podział jego zdanie, ale myślę, że w jednym wszyscy będziemy zgodni: Polska naprawdę jest piękna i warto to piękno poznawać.

Przeczytaj całą opinię
2015-06-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975

Marzycie pewnie o podróży do Toskanii czy Prowansji. A znacie Polskę? Chyba nie. To sięgnijcie po książkę Jakuba Porady, dziennikarza TVN, eksperta od tanich podróży, twórcy cyklu "Porada da radę", emitowanego w DDTVN. Zamiast poruszać się nudnymi jak flaki utartymi szlakami turystycznymi, autor odkrywa przed czytelnikami nieznane kawałki naszego kraju. Takie perełki można znaleźć i w znanych miejscach - w Kołobrzegu, Gdyni czy Szczecinie, ale też w Beskidach, w Polskiej Amazonii czy dolnośląskiej Loarze. Nie znacie tych miejsc? To zwalczcie swoje lenistwo i sięgnijcie po książkę. To bardzo osobisty, dowcipny tekst, opisujący piękne miejsca w Polsce, które ogląda się z przyjemnością nie mniejszą niż Alpy czy Lazurowe Wybrzeże. Ale "Polska da radę" - to nie tylko malowniczy opis nieznanych kawałków kraju; także praktyczny poradnik - jak zaplanować podróż, gdzie znaleźć świetne regionalne jedzenie, co zabrać ze sobą, by nie szukać rzeczy absolutnie niezbędnych do życia w najmniej odpowiednim momencie. To również przewodnik po mniej lub bardziej niezwykłych sposobach przemieszczania się po kraju: nie tylko pociągiem, ale też stopem czy lokalnymi busami, którymi turyści zazwyczaj nie podróżują. Jednym zdaniem - poradnik wakacyjny, ale i weekendowy. Relacja ozdobiona świetnymi zdjęciami Agnieszki Porady.

Przeczytaj całą opinię
2015-05-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/256975