Ponad wszystko

Wydanie
Liczba stron
328
Cykl
UWAGA MŁODOŚĆ
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788327156976
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Ponad wszystko
2017, Dolnośląskie
328
30,19
Ponad wszystko
2017, Dolnośląskie
328
30,19
Ponad wszystko
2016, Dolnośląskie
328

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.

Opinie czytelników

(3.77)
3493 ocen, w tym
176 opinii
5
63
4
89
3
22
2
2
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

''Ponad wszystko'' to książka, która zaciekawiła mnie od razu kiedy pojawiła się w zapowiedziach. Dziewczyna uczulona na wszystko? Zdecydowanie to jedno zdanie przyciąga i zachęca do czytania. Książkę udało mi się dorwać niedawno, więc z miłą chęcią się za nią zabrałam. Już sama choroba SCID jest dosyć ciekawa, kiedy to osoby cierpiące na nią są izolowane od świata. Bohaterka ma ''alergię'' na świat. Żyje w zamknięciu, a jedynymi osobami, z którymi ma kontakt to jej mama, opiekunka i nauczyciel. Dziewczyna posiada również wirtualnych znajomych, ale co z tego, skoro to ani trochę nie może się równać z prawdziwymi znajomymi. Maddy zaczyna obserwować i interesować się rodziną, która wprowadza się do domu naprzeciwko niej. Jej uwagę szczególnie zwraca chłopak w jej wieku - Olly. Co raz bardziej zaczyna jej przeszkadzać choroba i izolacja. Powoli jej życie zaczyna się zmieniać i przybiera nieoczekiwany obrót. Ponadto Maddy zauważa więcej niż by życzył sobie tego Olly. Jego rodzina wcale nie wydaje się szczęśliwa i normalna, za jaką się podają. Oczywiście nie chcę nic zdradzać z tej książki dlatego ciężko jest mi cokolwiek napisać. Autorka krok po kroku odkrywa więcej, zaskakuje czytelnika, przez co trzeba uważać na słowa, aby nie zepsuć czytania komuś innemu. Tragedia rodziny może zmienić wszystko i ''Ponad wszystko'' idealnie to pokazuje. Nicola Yoon napisała książkę tak, aby czytelnik nie mógł jej odłożyć. Nie cierpię kiedy czytając książkę już na początku wszystkie tajemnice wychodzą na jaw, bo reszta wtedy wydaje się nijaka i mało ciekawa. Na szczęście tutaj wszystko ma swój czas i odpowiednie tempo. Warto też wspomnieć o formie w jakiej jest napisana. Nie jest to ciągły tekst. A raczej nie tylko, bo pojawiają się e-maile, kartki z pamiętnika, obserwacje, zadania domowe, karty chorób Maddy i dużo, dużo innych zapisków. Uważam, że to był dobry pomysł, bo dzięki temu książka wydaje się barwniejsza. Niestety mimo, że czyta się szybko i przyjemnie, nie wywołuje żadnych emocji. Przynajmniej w moim przypadku. Czytałam z zaciekawieniem, ale zaraz po skończeniu praktycznie o niej zapomniałam i od razu chwyciłam inny tytuł. Na plus jeszcze zasługuje zakończenie. Ja niczym Sherlock przejrzałam bohaterów i miałam podejrzenia co do końcowych rozdziałów, które się sprawdziły. Mimo to jest to coś, co autorka obmyśliła od początku do końca, więc zasługuje na ocenę w górę. Należy pamiętać, aby kochać z rozumiem. http://goschebooks.blogspot.com/2016/12/ponad-wszystko-nicola-yoon.html

Przeczytaj całą opinię
2017-05-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300923

ogrodksiazek.blogspot.com

Jak to jest być zamkniętym w czterech ścianach przez całe swoje życie? Nigdy nie wychodzić na zewnątrz, nie czuć podmuchów wiatru ani ciepła promieni słońca, nie wdychać zapachu kwiatów... Samotność osoby, której świat ogranicza się do kilku pomieszczeń i dwóch osób, musi być przeogromna. Człowiek to jednak istota zadziwiająca - podobno może przyzwyczaić się do wszystkiego. Madeline Whittier poznajemy, gdy kończy 18 lat. Cierpi na SCID - niezwykle rzadko spotykany niedobór odporności. Jej choroba jest na tyle poważna, że dziewczyna nigdy nie opuszcza własnego domu. Przy drzwiach znajduje się śluza broniąca dostępu do wnętrza wszelkim zarazkom, budynek zaopatrzony jest także w specjalne filtry oczyszczające powietrze. Nawet spróbowanie nowego dania mogłoby okazać się śmiertelne. Choć bohaterka wkracza właśnie w dorosłość, w praktyce w jej życiu nic się nie zmienia, każdy dzień jest aż do bólu przewidywalny. Wypełnia go nauka (lekcje przez Skype'a) i czytanie książek, a wieczory Madeline spędza z mamą. Grają razem w Scrabble, kalambury i oglądają filmy. Z wyjątkiem pielęgniarki Carli i, od czasu do czasu, nauczyciela architektury, nikt ich nie odwiedza. Taka wizyta to bowiem spore przedsięwzięcie - należy poddać się wcześniej badaniom i przejść dekontaminację. Nastolatka, pomimo izolacji i tak wielu ograniczeń, wydaje się pogodzona ze swoim losem. Wie, że te wszystkie środki ostrożności są konieczne, by mogła żyć. Jej własny mały świat to wszystko, co zna. Niespodziewanie do domu obok wprowadzają się nowi sąsiedzi. Ich syn od razu przykuwa uwagę Madeline... Główna bohaterka powieści już na początku zdobyła moją sympatię. Podziwiałam jej siłę ducha i umiejętność czerpania radości ze zwykłych, codziennych czynności. Praktycznie pozbawiona kontaktu ze światem zewnętrznym, nie zamknęła się w sobie i nie pogrążyła w depresji. Los okrutnie ją doświadczył, pozbawiając tak wielu doświadczeń i możliwości, a jednak wyrosła na mądrą, zabawną, interesującą osobę. Nauczyła się doceniać to, co ma, odsuwając od siebie żal za wszystkim, czego nie będzie jej dane poznać. Kibicowałam jej z całego serca, licząc na jakiś cud. Gdy ktoś ryzykuje tak wiele, by odmienić swoje życie, ma tylko dwie możliwości - może stracić wszystko albo zyskać cały świat. "Ponad wszystko" to książka, którą zapamiętam na długo. Choć dość przewidywalna, nie przyćmiewa to wcale jej uroku. Ciepła, klimatyczna, chwytająca za serce opowieść o tym, ile człowiek jest w stanie zaryzykować dla miłości, dla nadziei na inne, pełniejsze życie. Poruszająca, ale i zabawna, zapewniła mi wiele wrażeń. Z przyjemnością pochłaniałam kolejne strony debiutu Nicoli Yoon, nieubłaganie zmierzając do końca. Z żalem rozstałam się z bohaterami, choć mam nadzieję spotkać ich ponownie. Pozostaje mi już tylko czekać niecierpliwie na ekranizację (premiera w Polsce już 9 czerwca), a jeśli autorka zdecyduje się na kolejne książki, na pewno po nie sięgnę.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-22
źródło: http://www.empik.com/p1122150570,ksiazka-p

Fantastyczna książka!Pełna interesujących myśli.Oprócz tego cudowna okładka!

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300923

Inteligentna i piękna

Powyższe epitety określają zarówno główną bohaterkę jak i całą powieść. ogromny plus za mądre i życiowe przemyślenia Maddie, która mimo, że nic nie przeżyła (?) czerpie naukę ze wszystkiego z czego tylko się da. Oby i czytelnicy chłonęli świat z takim rozmachem jak dziewczyna z białego pokoju.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://www.empik.com/p1122150570,ksiazka-p

Po książkę sięgnęłam dopiero po obejrzeniu zwiastunu filmu, który właśnie wchodzi do kin. Przeczytałam bardzo szybko. Język przystępny, czyta się lekko. Książka jest wielowarstwowa mimo banalnie prostej historii. Każdy z bohaterów niesie za sobą jakąś opowieść. Koniec zaskakujący.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300923

Dominika Szałomska

Cała recenzja pod linkiem: http://dominika-szalomska.blogspot.com/2017/03/151-recenzja-ksiazki-ponad-wszystko.html Ponad wszystko jest napisane całkiem inaczej niż reszta książek na rynku. Ilustracje, jakie znajdziemy w środku, styl Nicoli, to wszystko jest niecodzienne i nadaje całości idealnego wyważenia. Nie jest to typowa książka dla nastolatków, ale nie jest też poważną powieścią, po której następuje książkowy kac. Bardziej bym to wpasowała pod powieści, które pozostawiają po sobie zadumę, dzięki, której zatrzymujemy się na chwilę i zastanawiamy nad wszystkim, co nas otacza. W każdym razie takie wrażenie na mnie wywarła. Następnego dnia po przeczytaniu nadal nie wiem co sądzić o niej i działa to jej korzyść, bo na pewno łatwo o niej nie zapomnę. Jestem na etapie przyswajania wiedzy i poukładania sobie wszystkich wydarzeń w głowie.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-07
źródło: http://www.empik.com/p1122150570,ksiazka-p

Książka opowiada o wyborach, dorastaniu, trosce, poświeceniu, miłości, prawdzie... To wszystko składa się w jedno - ŻYCIE. Maddy została go pozbawiona. Zamknięta w białym pokoju, niczym w sterylnej klatce poznaje świat za pomocą książek. Pogodzona ze swoim losem nie oczekuje więcej, a przynajmniej tak jej się wydaje... Wkrótce, za sprawą niezwykłego, młodego człowieka jej serce zbudzi się z głębokiego snu i zapragnie żyć. Książka niesie za sobą proste, aczkolwiek ważne przesłanie: Cieszmy się każdym dniem, jakikolwiek by nie był, nic bowiem nie zostało nam dane na zawsze. * Wspaniale wydana książka, dzięki czemu każda strona bawi i zaskakuje.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300923

Ponad Wszystko - Nicola Yoon

Ponad Wszystko to literacki debiut Nicoli Yoon. Książka trafiła w moje ręce zupełnie przypadkiem, buszowałem po szkolnej bibliotece i znalazłem to cudo. Początkowo podszedłem bardzo sceptycznie do lektury gdyż z opisu zawiało mi romansem, co niekoniecznie podoba mi się w książkach dla młodzieży. Rozumiem trendy, ale tego typu książek powstaje zdecydowanie za dużo. Aczkolwiek powieść sama w sobie bardzo mnie zachwyciła, nie pamiętam bym kiedykolwiek uśmiechał się tyle razy podczas czytania jednej książki. Ilustracje męża Yoon dodają swoistego uroku, a młody czytelnik wie, że ta lektura jest wprost przeznaczona dla niego. Początkowo powieść trochę mi się dłużyła, ale niebanalny styl pisarki Yoon sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od lektury. Pochłonąłem ją w niecałe trzy dni, a uśmiech nie schodził mi z twarzy podczas lektury. Bohaterowie są stworzeni z krwi i kości, każdy z nich ma swoje problemy oraz pasje. Madeline uwięziona przez chorobą w swoim pokoju próbuje żyć normalnie. Ma lekcje przez internet, odrabia prace domowe czy czyta książki w zaciszu swojego pokoju. Chce być jak inne dziewczyny w jej wieku, chce wychodzić na podwórko. Gdy poznaje Olly'ego wszystko zaczyna się zmieniać. Od stopniowego poznawania się na komunikatorze do sekretnych spotkań. Rodzi się uczucie. Tych oboje świetnie do siebie pasuje, jedno chce pomóc drugiemu. Sama fabuła ciągle idzie do przodu, ale bez pośpiechu czy zbędnych przedłużeń.Wszystko jest idealnie dopracowane. Autorka serwuje nam ciekawy pomysł na książkę oraz bardzo dobrze go realizuje. Ciekawe dialogi oraz historia wciągają. Gdy zaczniesz czytać to nie będziesz mógł przestać. Będziesz chciał wiedzieć co będzie dalej i dalej, gdyż Yoon tak ciekawie pisze, że po prostu nie da się odłożyć książki i przerwać czytanie. Czytelnik chce więcej, a autorka mu to daje. Niespodziewane zakończenia są różnie odbieranie przeze mnie. Część mi się podoba, a inne pozostawię bez komentarza. Musze jednak przyznać, że zakończenie Ponad Wszytsko bardzo mnie urzekło. Po przeczytaniu pierwszej strony nawet bym na to nie wpadł. Yoon zaskoczyła mnie tutaj i to jest dla niej na wielki plus. Jej debiut jest klasą samą w sobie, przyjemna historia, lekkie dialogi oraz styl pisania bardzo wpływają. Czytelnik nie czuje zmęczenia, tylko czuje się jakby płynął przez tą powieść. Nicola Yoon zaskakuje nas w swoim debiucie, wszystko jest zgrane i dopasowane. Historię czyta się lekko i przyjemnie. Ilustracje dodają uroku, a bohaterem powieści tak naprawdę może być każdy z nas. Nigdy dotychczas nie czytałem tak świetnej książki dla młodzieży. Wedle informacji, które udało mi się wyłuskać w sieci ma powstać adaptacja filmowa tejże lektury. Przyznam się, że chętnie się na nią wybiorę - o ile produkcja dojdzie do skutku bo jak to często bywa, niby coś ma być, a ostatecznie nie ma. Yoon zarobiła u mnie wielkiego plusa i niecierpliwe będę czekał na jej kolejną powieść. RECENZJA NA MOIM BLOGU: http://mlwdragon.blogspot.com/2017/01/48-books-ponad-wszystko-nicola-yoon.html

Przeczytaj całą opinię
2017-01-29
źródło: http://www.empik.com/p1122150570,ksiazka-p

Wow. Po prostu wow. Gdy zaczęłam czytać, spodziewałam się typowego wyciskacza łez w stylu "Gwiazd naszych wina", którzy inni uwielbiają. Ja (nie)stety mam "serce z kamienia" i nie kupują mnie takie historie. Mimo to nie staram się ich unikać (chyba, że natrafiam na komentarze, które przekonują mnie, że to faktycznie nie jest dla mnie). Co mnie skłoniło do sięgnięcia po tę pozycję? Wolny czas i wysoka ocena na tej stronie. Jeżeli nie chcecie sięgnąć po ten tytuł, bo nie lubicie łzawych historii czy już przewidzieliście, jak to się zakończy - nie zastanawiajcie się i zróbcie to. Sama nie miałam jakiś wielkich odczuć podczas jej czytania (co nie jest winą książki), ale plot twist tak mnie zdziwił, że teraz właśnie piszę swoją pierwszą opinię na tej stronie. *Jeżeli ktoś domyślił się, jak to się potoczy - gratuluję, możesz mianować się "Wróżbitą Maciejem"* Właśnie dzięki temu ta książka udowodniła, że nie jest tylko jedną z tych tuzinkowych, które "chwytają za serca miliony nastolatek", co mnie mile rozczarowało. Jeżeli szukasz czegoś nieschematycznego, co będzie w stanie cię zaskoczyć - to dobrze trafiłeś.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300923

Super Książka❤️

Okładka przepiękna a treść niesamowita!Przepiękna fabuła.Naprawdę polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-12-09
źródło: http://www.empik.com/p1122150570,ksiazka-p
z 18