Posłaniec

Wydanie
Wymiary
14,0 × 12,5 cm
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-Audio
Ilość nośników
1
Oprawa
Kartonowa
ISBN
9788394086046
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Poznajcie Eda Kennedy’ego – przeciętnego taksówkarza, kiepskiego karciarza, pechowca w miłości. Mieszka w ruderze na przedmieściach, dzieli się kawą ze swoim psem Odźwiernym i darzy uczuciem koleżankę Audrey. Jego życiem rządzą spokojna rutyna i brak perspektyw – do chwili, gdy pewnego dnia niechcący powstrzymuje napad na bank. I wtedy pojawia się pierwszy as. Wtedy Ed zostaje Posłańcem. Tak oto wybrany, wędruje przez miasto, pomagając i cierpiąc (jeśli to konieczne), aż pozostanie już tylko jedno pytanie – kto stoi za jego misją? Poznaj tę niezwykłą historię w rewelacyjnej interpretacji Jacka Braciaka.

Opinie czytelników

(3.77)
2840 ocen, w tym
276 opinii
5
103
4
129
3
37
2
7
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Ciekawy sposób pisania, jednak długo nie mogłem się wciągnąć w temat książki. - I choć stopniowo przekonywałem się do tej historii, to szczerze mówiąc, nie oczarowała mnie tak; jak "Złodziejka książek". Czuć, że autor ma wielkie serducho i jest na co dzień dobrym człowiekiem, ale czy naprawdę jest wybitnym pisarzem, - z taką cenzurką bym jeszcze zaczekał.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234022

recenzja

książkę przeczytałam w trzy dni bardzo dobra.Trochę inna ale warta polecenia

Przeczytaj całą opinię
2016-05-04
źródło: http://www.empik.com/p1100339865,ksiazka-p

Uważam, że ta ksiazka przebija Zlodziejke ksiazek i jest od niej w duzym stopniu lepsza a historia ciekawiej opowiedziana.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234022

Wielkie rzeczy to czasem drobiazgi, które zostały zauważone

Po lekturze urzekającej według mnie „Złodziejki książek” przyszła również kolej na drugą powieść Markusa Zusaka, która jak zapewne większość z Was wie nosi tytuł „Posłaniec”.Książka ta jest zupełnie inna od poprzedniej, a jej głównym bohaterem jest Ed Kennedy.Ed jest przeciętnym młodym chłopakiem mieszkającym, wraz ze swoim psem wabiącym się Odźwierny, w ruderze i nie mającym zbyt wielkich życiowych ambicji. Głównymi zajęciami Eda są: praca na taksówce, aby mógł ją podjąć musiał zawyżyć nieco swój wiek; oraz gra w karty z trojgiem przyjaciół – Marvem, Ritchiem i Audrey, w której Ed jest od dawna zakochany…Życie naszego bohatera płynie utartym rytmem do momentu, w którym w zaskakujący dla samego siebie sposób udaremnia on napad na bank.Wydarzenie zapoczątkowuje duże zmiany w życiu mężczyzny, pewnego dnia otrzymuje on bardzo dziwną przesyłkę w postaci Asa karo z napisanymi na odwrocie trzema adresami… Jest to pierwsza z kilku wiadomości od nieznanego nadawcy dla Eda.Tak oto staje się on posłańcem, niosącym ludziom dobro, pomoc, nadzieję i ulgę w różnego rodzaju cierpieniach. W toku opowieści otrzymuje kolejne karty, a gdy nie ma pojęcia co powinien zrobić kierując się głosem serca oraz intuicji prędzej czy później napotyka na swojej drodze właściwe rozwiązanie zagadki.Młody mężczyzna konsekwentnie podąża za przeznaczeniem, które można śmiało powiedzieć dyktują mu otrzymywane karty i sytuacje jakie mają w związku z tym miejsce w jego życiu.Jednakże Eda wciąż bardzo nurtuje jedna kwestia, a mianowicie - kto za tym wszystkim stoi…Powieść ta choć napisana prostym, a przez to bardzo przystępnym językiem zawiera w sobie głębokie przesłanie i tzw. drugie dno. Na przykładzie Eda autor ukazuje nam, że tak naprawdę każdy z nas jest w stanie zrobić coś wielkiego dla drugiego człowieka, ponieważ wielkie nie zawsze oznacza równocześnie spektakularne, a wręcz przeciwnie gesty i czyny, które często wydają nam się bez znaczenia mogą odmienić czyjeś życie.Jeśli chcecie poznać trzymające w napięciu i niejednokrotnie zaskakujące losy głównego bohatera, a także pozostałych bardzo zręcznie wykreowanych przez autora postaci koniecznie wejdźcie do intrygującego świata „Posłańca”, w którym z całą pewnością nie będziecie się nudzić.Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/01/wielkie-rzeczy-to-czasem-drobiazgi.html

Przeczytaj całą opinię
2016-01-21
źródło: http://www.empik.com/p1100339865,ksiazka-p

Zachwycona "Złodziejką książek" z radością i ogromną nadzieją sięgnęłam po "Posłańca" i ................, i to nie był dobry pomysł. Ze strony na stronę czekałam na coś, co pozwoli mi powiedzieć, ze to dobra książka, ale nic z tego. Jałowa treść, jałowa akcja, jałowe zakończenie ni jak nie pasujące do całości. Chociaż, jeżeli podejdziemy do niej nie przez pryzmat "Złodziejki książek", ale jako do książki filozoficznej to może się podobać.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234022

Polecam!

Na temat "Posłańca" przeczytałam jedną opinię, która spowodowała, że od razu zapragnęłam przeczytać tę książkę, mimo że "Złodziejka książek" tego samego autora stoi już długo na mojej półce i jeszcze nie zebrałam się, żeby ją przeczytać.Ed jest młodym chłopakiem, który pewnego dnia znajduje się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Czy aby na pewno? Na pewno, to diametralnie zmieni się jego życie, gdy pewnego dnia zobaczy w swojej skrzynce na listy kartę do gry, na której są zapisane trzy adresy. W ten oto sposób Ed zostaje poniekąd zmuszony, aby zostać "posłańcem".Jestem absolutnie zachwycona tą książką! Jest po prostu fantastyczna. Często zdarza się powieść, która chwyci mnie za serce, ale patrząc na to, że ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu na czytanie, ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Uwielbiam książki, które trzymają w napięciu do samego końca. Książki, które niosą ze sobą jakieś głębsze przesłanie. Bez wątpienia taką powieścią jest właśnie "Posłaniec" Markusa Zusaka. Chociaż tło tej powieści zdaje się być lekko szare i ponure, bo przecież życie wydaje się częściej takie aniżeli kolorowe, daje się odczuć, że gdzieś w głębi tli się iskierka szczęścia, która niebawem stanie się prawdziwym ogniskiem. To jest właśnie jedna z wielu rzeczy, które urzekły mnie w tej książce.Przechodząc do bohaterów, uwielbiam Eda. Ten chłopak jest żywym dowodem na to, że bycie przeciętnym zależy tylko od nas. Sami jesteśmy sobie winni, jeżeli nie robimy nawet drobnych rzeczy, które sprawiłyby, że stalibyśmy się wyjątkowi. Nie potrzeba do tego ani bogactwa, ani wysokiej pozycji w społeczeństwie. Czasami wystarczą nawet małe gesty, które kogoś uszczęśliwią. To kolejna rzecz, za którą uwielbiam "Posłańca". Za to, że daje nadzieję. Za to, że uświadamia, że każdy z nas może być bohaterem, tą wyjątkową osobą, która w oczach innych jest w stanie góry przenosić.Oczywiście z wielką przyjemnością polecam. Uwierzcie mi, naprawdę warto sięgnąć po taką lekturę. Na pewno się nie zawiedziecie, a możecie z niej bardzo wiele wynieść.Merryźródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Przeczytaj całą opinię
2015-08-14
źródło: http://www.empik.com/p1100339865,ksiazka-p

"Posłaniec" to bardzo specyficzna książka, ale taki już chyba urok Zusaka, który uwielbia bawić się słowami. Pisze krótkie zdania, zwraca się bezpośrednio do czytelnika, a ciekawa narracja to chyba największa zaleta jego twórczości. Kolejną jest to, że tego się nie czyta, a wręcz pochłania! Akcja pędzi, a dzięki temu, że cały coś się coś dzieje, nie ma miejsca na nudę. To zdecydowanie książka na jeden wieczór ☕ Bohaterowie są różnorodni, a fabuła niezwykła. "Posłaniec" opowiada o dziewiętnastoletnim taksówkarzu, który prowadzi przeciętne życie, aż do momentu, gdy przez przypadek powstrzymuje napad na bank. Od tej chwili zostaje posłańcem, którego zadaniem jest przekazywanie wiadomości i niesienie pomocy innym ludziom. Sami przyznacie, że fabuła jest naprawdę oryginalna. Ed dostaje asy i musi wykonywać różne zadania. A kto się za tym wszystkim kryje? Tego dowiecie się sięgając po tę powieść! Polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-04-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234022

Posłaniec

Genialna książka! Jest inna niż pozostałe, uwielbiam styl Markusa Zusaka. To, że zwraca się bezpośrednio do czytelnika (podobnie jak w "Złodziejce książek", którą również polecam). Ciekawa fabuła i fantastyczni bohaterowie, a pies najlepszy. Niesamowite jak ta książka może zaskoczyć, gorąco polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-07-10
źródło: http://www.empik.com/p1100339865,ksiazka-p

Czytając masz przed oczyma wyobraźni świat w którym Tarantino na pewno czułby się jak w domu. W jednej książce zawrzeć dekadencję, wiarę w ludzkie siły i odkupienia win, świetne zbudowanie napięcia i trzymanie w niepewności o co tutaj tak naprawdę chodzi (choć dobrze, że ten motyw nie stał się motywem przewodnim) - szacuneczek. Jak zainteresować czytelnika omawiając prosty temat - jak niewiele potrzeba, żeby uszczęśliwić drugiego człowieka, a przy okazji siebie. Świat przedstawiony, bohaterowie, bezprecedensowość, ukazanie pięknego życia w paskudnym świecie - o to chodziło!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234022

Krótko

To po prostu DOBRA książka :-)Jak przeczytasz to zrozumiesz.

Przeczytaj całą opinię
2015-03-11
źródło: http://www.empik.com/p1100339865,ksiazka-p
z 28