Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach

Wydanie
LexisNexis, Warszawa, .
Liczba stron
392
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Cykl
PRAWO W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
Oprawa
Miękka
ISBN
9788327808059
Waga
0,37 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach
2014, LexisNexis
392
Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach
2012, LexisNexis
392

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Wydanie 6, 2014 Książka powstała na podstawie wykładów z przedmiotu „Prawo konstytucyjne”, prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor zwrócił uwagę na część doktrynalną prawa konstytucyjnego, a także uwzględnił orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, aby podkreślić zmianę, jaka dokonuje się w polskim prawie konstytucyjnym, które w coraz większym stopniu staje się prawem orzeczniczym. W publikacji zostały także odnotowane niektóre konsekwencje integracji europejskiej dla zasad ustroju politycznego Polski i jego instytucji. Książka, m.in. ze względu na przejrzysty układ treści, pozwoli usystematyzować czytelnikom – studentom, aplikantom oraz wszystkim zainteresowanym – materię prawa konstytucyjnego. Formuła pytań i odpowiedzi ułatwi zaś uczenie się prawa konstytucyjnego i przyswojenie obszernego materiału. Prof. Mirosław Granat jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego oraz pracownikiem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuje się zasadami Konstytucji RP, sądową kontrolą konstytucyjności prawa, prawem parlamentarnym. Jest autorem publikacji naukowych ogłaszanych w kraju i za granicą. W latach 1993?2007 był wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W 2008 r. wykładał prawo konstytucyjne na ma-ster recherche Uniwersytetu Paris I, w latach 2009–2010 w l’école d’été Uniwersytetu Montpellier I. W 2011 r. był profesorem w Instytucie Louis Favoreu w Aix-en-Provence.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Jak na podręcznik do studiów prawniczych - czyta się nadzwyczajnie przyjemnie. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, jak wygląda ustrój Rzeczpospolitej od strony prawnej i faktycznej, nie tak jak jest to opisane w podręcznikach od WOSu, to polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/1781

Niewielkie gabaryty podręcznika bywają mylące. Nie jest tak prosty w opanowaniu nie tylko ze względu na tematykę, ale także samo nagromadzenie istotnych szczegółów. Kompleksowy, w ciekawej formie i pisany naprawdę wspaniałym stylem (zwłaszcza początkowe rozdziały). Sporo miejsca poświęcono historii i ewolucji polskiej (i nie tylko!) konstytucyjności. Profesor Granat to ciepły człowiek, złotousta persona i wspaniały gawędziarz - taki też jest owoc jego pracy

Przeczytaj całą opinię
2013-08-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/1781