Przyrodni brat

Wydanie
Helion, .
Liczba stron
272
Oprawa
Miękka
ISBN
9788328327221
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

BESTSELLER “„NEW YORK TIMESA” I POCZĄTEK FENOMENU... Dziewczyna nie powinna pragnąć tego, kto ją dręczy. Greta była cichą nastolatką, a jej życie miało swój spokojny rytm — szkoła, nauka, dorywcza praca i dom... Kiedy pewnego dnia w domu pojawił się jej przyrodni brat Elec, nie była na to przygotowana. Nienawidziła tego, jak wyżywał się na niej, dając upust swojej niechęci wobec nowej rodziny. Nienawidziła tego, że sprowadzał do swojego pokoju różne dziewczyny z ich szkoły. Nienawidziła tego, że coraz bardziej ją fascynował. Zbuntowany, irytujący i odpychający, coraz bardziej pociągał Gretę. Jego aroganckie zachowanie, muskularne ciało, pięknie wyrzeźbiona twarz sprawiły, że jej ciało wbrew umysłowi reagowało tak, jak jeszcze nigdy przedtem. Łączące ich uczucia zaczęły się zmieniać, aż pewnej nocy przekroczyli granicę, spoza której nie było już odwrotu... Następnego dnia Elec wrócił do Kalifornii, zniknął z jej życia równie nagle, jak się w nim pojawił. Minęły lata, od kiedy widziała go po raz ostatni. Gdyby nie rodzinna tragedia, która pewnego dnia zaskoczyła wszystkich, pewnie już nigdy nie stanęliby ze sobą twarzą w twarz. Oszołomiona Greta stwierdza, że nastolatek, dla którego straciła głowę, wyrósł na mężczyznę, który dziś potrafi doprowadzić ją do szaleństwa. Ze śmierci zrodziło się życie. Z nienawiści zrodziła się miłość.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Muszę dać 10 gwiazdek. Ostatnio wydawnictwa wypuszczają dość słabe romanse. Lubię się pośmiać, ale kiedy się czyta te cukierkowe książki, to naprawdę ma się dość i szuka czegoś co bardziej poruszy. I to jest to. Może nie nazwę tej książki moją ulubioną, ale zdecydowanie muszę przyznać, że ta książka pochłania. Uwielbiam tajemnice w książkach, które gdzieś tam czają się pod powierzchnią, by uderzyć na końcu. Uwielbiam ten stres, a czasem i nerwy. Uwielbiam czytać o prawdziwej miłości. I to było to. Byłam momentami wściekła, ale i rozczulałam się. Byłam zaskoczona, a momentami rozbawiona. Dostałam wszystko - od śmiechu po łzy. Polecam! RE-WE-LA-CJA!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Choć po przeczytaniu zapowiedzi myślałam, że będzie to strata czasu to ostatecznie przyznaję, że warto było przeczytać. Owszem, pewne momenty szczególnie z pierwszej części wydają się być przerysowane, ale dalej jest coraz lepiej. Ciekawa historia i elementem niespodzianki. Może nieco wyidealizowane zakończenie, ale i tak warto było :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

"Przyrodni brat" to niebywała uczta czytelnicza nie tylko dla fanów gatunku New Adult, ale też tych, którzy lubią literaturę treściwą i konkretną, pełną emocji i bardzo dojrzałą. I choć takich historii jak ta "opowiedziana" przez Penelope Ward jest na rynku wiele, to niewiele z nich zostaje w pamięci na trochę dłużej. Książka "[Przyrodni brat" oprócz dobrego pomysłu ma przede wszystkim kapitalne wykonanie. Lekkość pióra i narracja dodają skrzydeł i to one powodują, że zamiast czytać latamy :-) Aż żal mi było rozstawać się z bohaterami. Polecam z wypiekami na twarzy.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Tą książkę przeczytałam już drugi raz. Pierwszy był wiele miesięcy temu. Jednak wiedząc, że ma być wydana w Polsce, chciałam ją sobie przypomnieć. I mimo drugiego razu, była to niezwykła podróż. Autorka świetnie buduje atmosferę. Jeśli bohater się uśmiecha, ty uśmiechasz się razem z nim. Jeśli jest smutny, tobie też jest przykro. Tabu, to ono tworzy całą historię, miłość przyrodniego brata do przyrodniej siostry. Być może gdyby byli w jakikolwiek sposób powiązani ze sobą krwią, miałabym jakieś "ale" W tym przypadku wszyscy byli dla siebie obcy, więc gdzie tu przyrodni brat i przyrodnia siostra ? Najbardziej z całej też książki, podobała mi się "książka w książce" Elec pisze własną biografię, która jest zacytowana praktycznie w całości. I to właśnie ta biografia jest najlepsza, to jego książkę chciałabym przeczytać.Świetna i polecam !

Przeczytaj całą opinię
2017-02-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Książka jest naprawdę rewelacyjna! Nie można się od niej oderwać, bo bardzo wciąga. Pomysł na nią może nie jest aż tak wyszukany, ale wykonanie- genialne. Elec przez trudną relację z ojcem chce uprzykrzyć życie każdego domownika, a najbardziej jednej domowniczki- Grety. Nie spodziewał się, że jego wyobrażenie brzydkiej dziewczyny o brzydkim imieniu będzie tak bardzo nietrafne. Pomimo starań nie potrafi jej się oprzeć. Na wszelki sposób stara się ją odpychać, ale ona dalej do niego wraca. Łączy ich silne, prawdziwe, piękne uczucie. Elec mimo wszystko jest dobrym, uczuciowym, bystrym i bardzo zabawnym mężczyzną. Można rzec- ideał. Akcja była napięta, wciągająca, pełna złych i dobrych emocji, nie mogłam się doczekać chwili, kiedy pomimo przeciwności losu, znowu będą razem. W książce nie ma głupich, dziecinnych wątków. Jest wyważona, napisana na wysokim poziomie, co w tego typu książkach jest często niespotykane. Problemy, emocje zostały dokładnie, skrupulatnie, opisane. Wszystko się łączy w spójną całość. Jestem zauroczona stylem i sposobem pisania autorki. Każdy wątek jest potrzebny, świadomy, idealny. Ich miłość jest zdrowa, prawdziwa, uczciwa, pełna szacunku. Wątki z mruganiem, anagramami, szyją pozostaną w pamięci. Gdyby nie ich trudna przeszłość, nie poznaliby siebie, nie byliby szczęśliwi. Polecam, mam nadzieję, że będzie więcej przetłumaczonych książek tej autorki. Na

Przeczytaj całą opinię
2017-01-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Polecam <3 Super!

Przeczytaj całą opinię
2016-12-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Chyba jedna z moich pierwszych książek, które przeczytałam, gdzie role po raz kolejny się odwróciły i tym razem to Elc, czyli główny bohater miał dylemat czy wybrać miłość ( dokładnie dwie miłości ) z lat kiedy gdy był nastolatkiem i po raz pierwszy się przekonał że może kochać i być kochany przez Grete czy miłość, którą bardziej sobie chyba wmawiał a może i chciał aby tak było Chelsea- osobiści podobała mi się historia i jak zawsze wciągnęła na całe niedzielne popołudnie :-) jednak jest w niej coś jak się czyta a może to tylko moje wrażenie i odczucie smutku i żalu ale też szczyptę prawdziwości :-) Zaliczam ją do tych książek, które zostaną zapamiętane na swój sposób i bardziej od innych i schowane do szufladki wewnątrz mnie :-) Polecam bardzo :-)

Przeczytaj całą opinię
2016-10-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Stepbrother Dearest to niebywała uczta czytelnicza nie tylko dla fanów gatunku New Adult, ale też tych, którzy lubią literaturę treściwą i konkretną, pełną emocji i bardzo dojrzałą. I choć takich historii jak ta "opowiedziana" przez Penelope Ward jest na rynku wiele, to niewiele z nich zostaje w pamięci na trochę dłużej. Książka "Stepbrother Dearest" oprócz dobrego pomysłu ma przede wszystkim kapitalne wykonanie. Lekkość pióra i narracja dodają skrzydeł i to one powodują, że zamiast czytać latamy :-) Aż żal mi było rozstawać się z bohaterami. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Szczerze mówiąc, długo zbierałam się do przeczytania tej książki. Tego rodzaju historie (typu przyrodnie rodzeństwo) nigdy za specjalnie mnie nie pociągały, nie zachwycały. Książka podzielona jest na dwie części, dwa okresy czasowe. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy główni bohaterowie mają po 17 lat. Muszę przyznać, iż z początku wszystko wydawało się oklepane, nudne, przewidywalne. Pierwsze kilka stron męczyłam przez kilka dni. Już miałam zrezygnować z czytania tej pozycji, jednak dobrnęłam do magicznego "chapter II". Dalsze perypetie bohaterów to wydarzenia w odstępie 7 lat od ich ostatniego, bolesnego rozstania. Są już oni dorośli, mają swoje życia zaplanowane. Jednak ich ponowne spotkanie wywołuje w nich (a także u czytelnika) prawdziwą burze uczuć. To właśnie dzięki drugiej części pokochałam bohaterów. Wszystko przeżywałam razem z nimi, śmiałam się z nimi, płakałam. Nie mogłam oderwać się od książki, gdyż ciekawość odnośnie tego co będzie dalej nie pozwalała mi zasnąć do wczesnych godzin porannych. Reasumując, pozycję ta polecam każdemu. Jeśli kogoś nie porwie początek mam jedną radę -poczekaj, przemęcz się, warto. Być może kiedyś jeszcze wrócę do historii Grety i Eleca.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965

Przeglądałam wszystkie tytuły w sekcji "romans" i mój wzrok trafił na ten oto "step brother"- trochę mnie to zniesmaczyło.. ale.. pomyślałam sobie, że zaryzykuje. I bardzo dobrze się stało ! Wreszcie coś innego- nie mówię, o samej relacji głównych bohaterów, ale o tym, że on nie jest przystojnym i prężnym magnatem finansowym a ona szarą myszką, którą on chce zdeprawować- w końcu coś o normalnych ludziach i autentycznych losach. Polecam wszystkim, którzy mają dość stereotypowych romansów.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4256965
z 5