Radość kwiatów

Wydanie
Liczba stron
96
Oprawa
Miękka
ISBN
9788327620897
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Wejdź do zaczarowanego ogrodu! Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń!

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Szał kolorowanek opanował nasze wydawnictwa. Ja od zawsze lubiłam wziąć kredki w ręce i nadawać różne barwy czarno-białym rysunkom. Przyznam się, że czasem nawet podkradałam dzieciom jakiś obrazek. Teraz, na szczęście już nie muszę tego robić, odkąd wydawcy zadbali, by na rynku polskim ukazały się kolorowanki dla dorosłych. Na obecną chwilę wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja dziś przedstawię Wam kolorowankę, w której przewodnim tematem są kwiaty. Już z samego wstępu, od autorki dowiadujemy się, że rysunki z jej szkicownika pochodzą zarówno z Walii, gdzie mieszka, jak i z różnych egzotycznych podróży. Rysunki są naprawdę różnorodne. Przyciągają uwagę i zapraszają do sięgnięcia po kredki. Na kartach tej książki znajdziemy mnóstwo kompozycji kwiatowych, z detalami, listkami i gałązkami. Na obrazkach gdzieniegdzie pojawi się też motyl, ważka czy piękna i dostojna sowa. Wszystko czeka, by właściciel kolorowanki nadał odpowiednie barwy. Jestem pewna, że sympatycy kwiatów nie będą mogli się jej oprzeć. Co jest dla mnie ważne, przy wyborze kolorowanki dla dorosłych? Format. Bardzo zwracam uwagę, na wielkość książeczki. Miałam już jedną taką wielką i jedną bardzo małą, z której po pokolorowaniu powstawały jakby pocztówki. O ile do dużych nie mam zastrzeżeń, chociaż trzeba się namachać ręką, by skończyć obrazek, to te małe to kompletna porażka. "Radość kwiatów" ma idealny format, jest wygodny i na tyle duży, by można było ładnie kolorować. Autorka pomiędzy rysunkami umieściła także sporo ciekawych cytatów sławnych osób, np. Szekspira. Każdy z nich ma swoje przesłanie i doskonale dopasowuje się do tematyki kolorowanki. Jestem pewna, że każda kobieta będzie zadowolona mając taką ciekawą kolorowankę.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300326

Fajna zabawa

"Radość kwiatów" to wspaniale wydana publikacja zawierająca pejzaże, kwiaty i wszelakie aranżacje ogrodowe. Pojawiają się także sowy, ptaki i motyle. Całość okraszona jest cudownymi, prostymi i pokrzepiającymi cytatami. Kartki są grube, kredki nie przebijają się na kolejną stronę. Moim zdaniem "Radość kwiatów" to świetna propozycja na prezent, zarówno dla fanów kolorowania jak i dla osób początkujących, czyli takich jak ja.Co zaś tyczy się kolorowania - swój pierwszy obrazek malowałam dwie godziny, które zleciały sama nie wiem kiedy. Zabawa pochłonęła mnie bez reszty, umysł się oczyścił i naprawdę czułam się dobrze i spokojnie. Wniosek? Kolorowanie dla dorosłych naprawdę działa!

Przeczytaj całą opinię
2016-06-10
źródło: http://www.empik.com/p1121618615,ksiazka-p

Jak zdążyliście zauważyć- lubię kolorować. Nie jest to jednak moja wielka pasja, nie spędzam każdej wolnej chwili nad kolorowankami- chyba wolę poczytać. Mimo to cenię sobie taką formę relaksu. Wydawcy dostrzegli zapotrzebowanie na kolorowanki i wyszli naprzeciw temu. Obecnie na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek do kolorowania dla dorosłych. Moja biblioteczka jest duża- to mówi każdy, kto mnie odwiedza. Znalazło się w niej miejsce nie tylko na książki, ale również na kolorowanki. Przy każdym kolejnym zamówieniu i otrzymanej przesyłce z książką do kolorowania myślę sobie, że chyba nie ma piękniejszej. Ciągle jednak pojawia się coś, co sprawia, że muszę zmienić zdanie. Będę szczera. "Radość kwiatów" zdeklasowała wszystkie przeciwniczki. Zachwyciła mnie do tego stopnia, że na pewno przez długi czas nie znajdę godnej następczyni. Miałam jednak z nią problem. Mimo, że śliczne obrazki zachwycają, to jednak są bardzo szczegółowe. Pokolorowanie ich zajmuje trochę czasu. Mimo to- polecam wszystkim! Oprócz rysunków związanymi z kwiatami znajdziemy również złote myśli oraz przysłowia z innych krajów. Zatem do dzieła! Wystarczy zakupić książkę i puścić wodze wyobraźni. Na pewno powstaną piękne obrazy. Polecam- moim zdaniem jest warta zakupu.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300326

kolorowy szał kwiatowy

Szał kolorowanek opanował nasze wydawnictwa. Ja od zawsze lubiłam wziąć kredki w ręce i nadawać różne barwy czarno-białym rysunkom. Przyznam się, że czasem nawet podkradałam dzieciom jakiś obrazek. Teraz, na szczęście już nie muszę tego robić, odkąd wydawcy zadbali, by na rynku polskim ukazały się kolorowanki dla dorosłych. Na obecną chwilę wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja dziś przedstawię Wam kolorowankę, w której przewodnim tematem są kwiaty.Już z samego wstępu, od autorki dowiadujemy się, że rysunki z jej szkicownika pochodzą zarówno z Walii, gdzie mieszka, jak i z różnych egzotycznych podróży. Rysunki są naprawdę różnorodne. Przyciągają uwagę i zapraszają do sięgnięcia po kredki. Na kartach tej książki znajdziemy mnóstwo kompozycji kwiatowych, z detalami, listkami i gałązkami. Na obrazkach gdzieniegdzie pojawi się też motyl, ważka czy piękna i dostojna sowa. Wszystko czeka, by właściciel kolorowanki nadał odpowiednie barwy. Jestem pewna, że sympatycy kwiatów nie będą mogli się jej oprzeć.Co jest dla mnie ważne, przy wyborze kolorowanki dla dorosłych? Format. Bardzo zwracam uwagę, na wielkość książeczki. Miałam już jedną taką wielką i jedną bardzo małą, z której po pokolorowaniu powstawały jakby pocztówki. O ile do dużych nie mam zastrzeżeń, chociaż trzeba się namachać ręką, by skończyć obrazek, to te małe to kompletna porażka. "Radość kwiatów" ma idealny format, jest wygodny i na tyle duży, by można było ładnie kolorować.Autorka pomiędzy rysunkami umieściła także sporo ciekawych cytatów sławnych osób, np. Szekspira. Każdy z nich ma swoje przesłanie i doskonale dopasowuje się do tematyki kolorowanki. Jestem pewna, że każda kobieta będzie zadowolona mając taką ciekawą kolorowankę.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-02
źródło: http://www.empik.com/p1121618615,ksiazka-p

Radość kwiatów to kolejna kolorowanka antystresowa dla dorosłych z ogromnego grona tych pozycji wydawanych ostatnio masowo przez wydawnictwa. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałymi ilustracjami różnej mieszanki roślin i nie tylko. Jak sama autorka wspomina we wstępie książka ta to jej własny ogród, który zawiera wiele pejzaży z Walii, w której mieszka, jak również jej ulubione kwiaty. Autorka pokusiła się również o stworzenie własnych, całkowicie odmiennych roślin, dzięki temu kolorowanka ta przenosi nas do niezwykłego i mocno zaczarowanego miejsca - myślę, że takie określenie pasuje do niej najlepiej. Prócz roślin znajdziemy tu również ciekawe ilustracje ptaków, czy elementów typowych dla ogrodów, co jeszcze bardziej sprawia, że kolorując poszczególne ilustracje czujemy się, jakbyśmy przebywali w jakimś wyjątkowo pięknym ogrodzie. Ilustracje są bardzo przemyślane i doskonale dopracowane. Całość komponuje się niezwykle pięknie i już od samego początku przyciąga wzrok. Bardzo podoba mi się to, że wśród tych wszystkich plansz każdy znajdzie coś dla siebie - niektóre bowiem są proste, zawierają tylko kilka elementów (idealne moim zdaniem na początek), inne natomiast są już o wiele bardziej złożone i pracując nad nimi musimy włożyć w tą pracę więcej wysiłku, jak również potrzebujemy maksymalnego skupienia - jednakże to, co otrzymamy na końcu zdecydowanie wynagradza wszystkie wysiłki. Jedną rzeczą, która mi się tu nie podoba jest to, że plansze z ilustracjami są zamieszczone w książce na obydwóch stronach książki, co może sprawiać nam małe problemy. Gdy kolorujemy często się zdarza, że to co jest "pod spodem", pod naciskiem naszej kredki czy ołówka odbija się na na kolejnej stronie, przez co kartki mogą się pobrudzić, a dzieło, w które włożyliśmy tyle wysiłku może się zniszczyć. Myślę, że zdecydowanie lepiej by było, gdyby na jednej kartce znajdowała się tylko i wyłącznie jedna ilustracja. Pomijając to mogę jednak powiedzieć, że całość jest jak najbardziej pięknie wydana i mocno cieszy oko. Jeśli więc lubicie kolorowanki antystresowe oraz dodatkowo uwielbiacie przyrodę myślę, że pozycja ta będzie dla was jak najbardziej idealna. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i na pewno w wolnej chwili, gdy nie będę miała co robić, z przyjemnością do niej powrócę, by jeszcze raz przenieść się do tego magicznego i cudownego ogrodu, jaki stworzyła dla nas autorka. Jak najbardziej polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-05-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300326

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Jak zdążyliście zauważyć- lubię kolorować. Nie jest to jednak moja wielka pasja, nie spędzam każdej wolnej chwili nad kolorowankami- chyba wolę poczytać. Mimo to cenię sobie taką formę relaksu.Wydawcy dostrzegli zapotrzebowanie na kolorowanki i wyszli naprzeciw temu. Obecnie na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek do kolorowania dla dorosłych.Moja biblioteczka jest duża- to mówi każdy, kto mnie odwiedza. Znalazło się w niej miejsce nie tylko na książki, ale również na kolorowanki.Przy każdym kolejnym zamówieniu i otrzymanej przesyłce z książką do kolorowania myślę sobie, że chyba nie ma piękniejszej. Ciągle jednak pojawia się coś, co sprawia, że muszę zmienić zdanie.Będę szczera. "Radość kwiatów" zdeklasowała wszystkie przeciwniczki. Zachwyciła mnie do tego stopnia, że na pewno przez długi czas nie znajdę godnej następczyni.Miałam jednak z nią problem. Mimo, że śliczne obrazki zachwycają, to jednak są bardzo szczegółowe. Pokolorowanie ich zajmuje trochę czasu. Mimo to- polecam wszystkim!Oprócz rysunków związanymi z kwiatami znajdziemy również złote myśli oraz przysłowia z innych krajów.Zatem do dzieła! Wystarczy zakupić książkę i puścić wodze wyobraźni. Na pewno powstaną piękne obrazy.Polecam- moim zdaniem jest warta zakupu.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-01
źródło: http://www.empik.com/p1121618615,ksiazka-p

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/05/radosc-kwiatow-eleri-fowler.html Kredki w dziecięcych dłoniach to coś zupełnie normalnego, a wręcz pożądanego. Dorośli nieustannie zachęcają swoje dzieci do malowania, jednocześnie nieco uchylając się od tej czynności. Na szczęście od pewnego czasu kolorowanki zostały odczarowane - opanowują cały rynek wydawniczy, uświadamiając, że malowanie to cudowna zabawa również dla osób, które dawno temu ukończyły pełnoletność! "Radość kwiatów" wydawnictwa HarperCollins to kolorowanka, która zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia. Ilustracje Eleri Fowler pokazują jej miłość do natury, przedstawiając wspaniałe obrazy z roślinnością w roli głównej. Ogromnym atutem są cytaty, które zostały gdzieniegdzie wplecione w obrazy do kolorowania, dzięki czemu po upiększeniu konkretnej strony, można wyrwać ją, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie, zdobywając coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju, bo stworzonego własnoręcznie. Kolorowanki są zróżnicowane - niektóre posiadają bardzo drobne elementy, nad którymi należy natrudzić się, aby za mocno nie wykroczyć poza linię. Z kolei inne są tak duże, że z powodzeniem można malować je wraz z dzieckiem. Jak sam tytuł wskazuje, Eleri Fowler skupiła się na kwiatach, nie pomijając jednak innych elementów natury, w tym chociażby zwierząt - sów, motyli, ptaków. Na razie do swoich prac wykorzystuję zwyczajne kredki, ale w zanadrzu posiadam jeszcze kredki akwarelowe, które w zetknięciu z wodą, sprawiają wrażenie malowania farbami. Być może któregoś dnia dam ponieść się fantazji, dekorując swoje obrazy różnorodnymi dekoracjami, chociażby brokatem, cekinami czy błyszczącym papierem, co poleca sama autorka. Ta kolorowanka sprawiła, że wykorzystywałam każdą wolną chwilę, a nie mam ich zbyt wiele, na pokolorowanie chociaż jednego kwiatka czy liścia. To nie tylko zajmuje umysł, odprężając i oddalając stres, ale do tego stanowi idealną rozrywkę. Ponadto motywuje do kreatywności, oraz eksperymentowania - ogranicza nas jedynie ilość kredek lub mazaków, a także... nasza wyobraźnia.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-29
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300326

Radość kwiatów

Radość kwiatów to kolejna kolorowanka antystresowa dla dorosłych z ogromnego grona tych pozycji wydawanych ostatnio masowo przez wydawnictwa. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałymi ilustracjami różnej mieszanki roślin i nie tylko. Jak sama autorka wspomina we wstępie książka ta to jej własny ogród, który zawiera wiele pejzaży z Walii, w której mieszka, jak również jej ulubione kwiaty. Autorka pokusiła się również o stworzenie własnych, całkowicie odmiennych roślin, dzięki temu kolorowanka ta przenosi nas do niezwykłego i mocno zaczarowanego miejsca - myślę, że takie określenie pasuje do niej najlepiej. Prócz roślin znajdziemy tu również ciekawe ilustracje ptaków, czy elementów typowych dla ogrodów, co jeszcze bardziej sprawia, że kolorując poszczególne ilustracje czujemy się, jakbyśmy przebywali w jakimś wyjątkowo pięknym ogrodzie. Ilustracje są bardzo przemyślane i doskonale dopracowane. Całość komponuje się niezwykle pięknie i już od samego początku przyciąga wzrok. Bardzo podoba mi się to, że wśród tych wszystkich plansz każdy znajdzie coś dla siebie - niektóre bowiem są proste, zawierają tylko kilka elementów (idealne moim zdaniem na początek), inne natomiast są już o wiele bardziej złożone i pracując nad nimi musimy włożyć w tą pracę więcej wysiłku, jak również potrzebujemy maksymalnego skupienia - jednakże to, co otrzymamy na końcu zdecydowanie wynagradza wszystkie wysiłki.Jedną rzeczą, która mi się tu nie podoba jest to, że plansze z ilustracjami są zamieszczone w książce na obydwóch stronach książki, co może sprawiać nam małe problemy. Gdy kolorujemy często się zdarza, że to co jest "pod spodem", pod naciskiem naszej kredki czy ołówka odbija się na na kolejnej stronie, przez co kartki mogą się pobrudzić, a dzieło, w które włożyliśmy tyle wysiłku może się zniszczyć. Myślę, że zdecydowanie lepiej by było, gdyby na jednej kartce znajdowała się tylko i wyłącznie jedna ilustracja. Pomijając to mogę jednak powiedzieć, że całość jest jak najbardziej pięknie wydana i mocno cieszy oko.Jeśli więc lubicie kolorowanki antystresowe oraz dodatkowo uwielbiacie przyrodę myślę, że pozycja ta będzie dla was jak najbardziej idealna. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i na pewno w wolnej chwili, gdy nie będę miała co robić, z przyjemnością do niej powrócę, by jeszcze raz przenieść się do tego magicznego i cudownego ogrodu, jaki stworzyła dla nas autorka. Jak najbardziej polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-05-31
źródło: http://www.empik.com/p1121618615,ksiazka-p

Kolorowanka zapewnia nam różnorodność wzorów i stopni zaawansowania. Znajdziemy tutaj prostsze rysunki, piękne ich połączenie z ciekawą kaligrafią, a także trudniejsze wzory, które wymagają od nas większej precyzji. Jak podkreśla autorka: najważniejsza jest kreatywność i dobra zabawa. Całość recenzji na: http://books-culture.blogspot.com/2016/05/radosc-kwiatow-eleri-fowler.html

Przeczytaj całą opinię
2016-05-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300326

nieperfekcyjnie.pl

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/05/radosc-kwiatow-eleri-fowler.htmlKredki w dziecięcych dłoniach to coś zupełnie normalnego, a wręcz pożądanego. Dorośli nieustannie zachęcają swoje dzieci do malowania, jednocześnie nieco uchylając się od tej czynności. Na szczęście od pewnego czasu kolorowanki zostały odczarowane - opanowują cały rynek wydawniczy, uświadamiając, że malowanie to cudowna zabawa również dla osób, które dawno temu ukończyły pełnoletność! "Radość kwiatów" wydawnictwa HarperCollins to kolorowanka, która zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia. Ilustracje Eleri Fowler pokazują jej miłość do natury, przedstawiając wspaniałe obrazy z roślinnością w roli głównej. Ogromnym atutem są cytaty, które zostały gdzieniegdzie wplecione w obrazy do kolorowania, dzięki czemu po upiększeniu konkretnej strony, można wyrwać ją, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie, zdobywając coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju, bo stworzonego własnoręcznie. Kolorowanki są zróżnicowane - niektóre posiadają bardzo drobne elementy, nad którymi należy natrudzić się, aby za mocno nie wykroczyć poza linię. Z kolei inne są tak duże, że z powodzeniem można malować je wraz z dzieckiem. Jak sam tytuł wskazuje, Eleri Fowler skupiła się na kwiatach, nie pomijając jednak innych elementów natury, w tym chociażby zwierząt - sów, motyli, ptaków. Na razie do swoich prac wykorzystuję zwyczajne kredki, ale w zanadrzu posiadam jeszcze kredki akwarelowe, które w zetknięciu z wodą, sprawiają wrażenie malowania farbami. Być może któregoś dnia dam ponieść się fantazji, dekorując swoje obrazy różnorodnymi dekoracjami, chociażby brokatem, cekinami czy błyszczącym papierem, co poleca sama autorka. Ta kolorowanka sprawiła, że wykorzystywałam każdą wolną chwilę, a nie mam ich zbyt wiele, na pokolorowanie chociaż jednego kwiatka czy liścia. To nie tylko zajmuje umysł, odprężając i oddalając stres, ale do tego stanowi idealną rozrywkę. Ponadto motywuje do kreatywności, oraz eksperymentowania - ogranicza nas jedynie ilość kredek lub mazaków, a także... nasza wyobraźnia.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-31
źródło: http://www.empik.com/p1121618615,ksiazka-p
z 7